Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member

Wind force hakkinda acil bilgi?

Bir kaç sorum var kesin bilgisi olan cevap verirse sevinirim.
    1.diet wf sadece pot bastirmiyor diye biliyorum.
    2.lpp wf skill bari kitliyor ama pot basiliyor .
    3.bombastik wf misal adam 800 def basti onu silip malice gibi bi -%5 def yapiyor yoksa toplam defansi üzernden mi yapiyor.
    4.bombastik wf ayni sekilde atak da %5 siliyor deniyor wolf siliyor mu yoksa mevcut ap mi dusuruyor.
    5. rain wf yaratıklara dalınca patlıyor mu?
    6.rain wf adama daldık patladı cevremizdekı yaratıklara vuruyor mu?(bu cok sıkıntı bır durum olabılır etrafımızda balog ds fılan olursa expe yatma rıskı var bu cok onemlı soru)
    Diet tum potlari mi bastirmiyor? 5k lik normal pot ibex vb.

Bide tavsiye etsenizhangisini alirdiniz?
    Last edited by sut_3d2v98nJ; 11-26-2020 at 08:37 AM.

Senior Member Cem_'s Avatar
    Race
    Karus
    Merhaba bunun ile ilgili bir ana konu mevcut;
    [Rehber] Krowaz Silahları ve Özellikleri

Yine de hızlıca bildiklerimi yazayım;

1. Diet WF rakibin 2sn boyunca pot basmasını engeller ( %1 ihtimal ile)
    2. LPP (Lousy Pickpocket) WF rakibin 2sn boyunca elindeki silahı düşürür ( %1 ihtimal ile). Bu sebeple skill barı kitliyormuş gibi durur aslında elinde silah olmadığı için size vuramaz. Skill bar kilitlenmez.
    3. Bombastik WF rakibin 10 sn boyunca büyümesine ve bu süre zarfı içinde defansının düşmesini sağlar ( %1 ihtimal ile).
    4. Def düşürme ve atack düşürme/silme mevzularının denenmesi lazım.
    5. Tüm krowaz silahlarının lanetleri sadece düşmanlara işlemektedir. Mob'larda lanet özellikleri çalışmaz. (Titan da gab'ı patlayan bir priest, yada balrog'a fire rain vuran bir okçu olmadı/olamaz)
    6. Fire Rain WF patladığında (Eskiden nova atardı) yukarıdan ateş yağmuru atmakta ve alan içerisinde bulunan tüm düşmanlara sabit 250 hasar zararı vermektedir. (Ara da mob'lar kaldıysa bu durumdan etkilenmezler.

Çok uzun süre Fire Rain ile oynadım. Eski efekti varken Nova düştüğünde insanlar mage'ler mi geldi derdi. %5 ihtimali de bir hayli fazla nova atmanıza yarardı. Bir süredir de Bombastic kullanmaktayım. Karşı hedefi büyütüyor olması okçu ekip ile pk atarken güzel bir faktör gibi duruyor. Hedef büyüdü, büyüyene vurun komutu verilirse partye, hedef seçemeyenlerin de hedefi seçmesi sonucu daha kolay kill alınabiliyor.

Silah tercihi çok ayrıntılı bir mesele;
    • Okçu bir ekip ile mi oynuyorsunuz yoksa karma mı ?
    • Bazı silahların farklı sunucularda farklı satış fiyatları var. Bütçe bu durumda her silahı almanıza yetiyor mu ?
    • Eski sunucularda farklı silah seçenekleri Windforce'a muadil olarak karşımıza çıkmakta özellikle windforce seçmenizdeki amaç nedir? Kilitleme özelliğinden dolayı Dark Knight Crossbow (DKC) çok popüler bir silah. Eski sunucularda +10 ib, +10 ee ardream-base-cz ortak tercihi olmasından dolayı yan karakteri de rogue class olan ardream-base-cz tüm pk platformlarında oynayan kişiler tarafından çok tercih edilmekte. Peşi sıra kıyasça daha yeni ama krowaz açık diğer sunucularda UTC silahlarının +7+8+9'ları da çokça tercih edilmekte. Azagai'de AP açısından çokça güzel bir yay.

Pek çok faktör göz önünde bulundurulduğunda burda kim ne derse desin, iş sende başlayıp, sende bitiyor. Tercih senindir.
    Last edited by Cem_; 11-26-2020 at 09:06 AM.

Senior Member
    cevap için teşekkür ederim şu an için şu kesin bilgi emin olmak için soruyorum rakip oyuncuya rain tuttuğu zaman alan içerisinde kalan moblar hasar almıyor.

son olarak bombastik mevcut defansı silerek malice gibi -%5 defans sub gibi de %5 atak mı siliyor.
    yoksa wolf sc yada ac ekilenmeden sadece mevcut defansını mı yuzde 5 azaltarak büyümesini sağlıyor?

Senior Member
    Defansı silmeden düşürüyor AP düşürüyor mu onu görmedim ama onunda olacağını sanmam. Düşürdüğü defansta çok aman aman bişey değildi. Kısaca krowaz itemler rogue için tamamen çöpten ibaret.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by sut_3d2v98nJ View Post
    Bir kaç sorum var kesin bilgisi olan cevap verirse sevinirim.
    1.diet wf sadece pot bastirmiyor diye biliyorum.
    2.lpp wf skill bari kitliyor ama pot basiliyor .
    3.bombastik wf misal adam 800 def basti onu silip malice gibi bi -%5 def yapiyor yoksa toplam defansi üzernden mi yapiyor.
    4.bombastik wf ayni sekilde atak da %5 siliyor deniyor wolf siliyor mu yoksa mevcut ap mi dusuruyor.
    5. rain wf yaratıklara dalınca patlıyor mu?
    6.rain wf adama daldık patladı cevremizdekı yaratıklara vuruyor mu?(bu cok sıkıntı bır durum olabılır etrafımızda balog ds fılan olursa expe yatma rıskı var bu cok onemlı soru)
    Diet tum potlari mi bastirmiyor? 5k lik normal pot ibex vb.

Bide tavsiye etsenizhangisini alirdiniz?
    Merhabalar,

1-) Diet silahları Skill Option özelliği devreye girdiğinde 2 saniye boyunca pot bastırmaz

2-) Lousy silahları Skill Option özelliği devreye girdiğinde 2 saniye boyunca silah elden düşer, silah eldeyken kullanılan skiller kullanılamaz.

3-) Bombastic silahları Skill Option özelliği devreye girdiğinde 10 saniye boyunca %1 ihtimalle rakibi büyütür, kolay hedef haline getirir ve defans değeri neyse %10 azaltır. İlk çıktığı zaman %5 idi.

4-) Hayır, sadece defans azaltmaktadır. Saldırı gücünde bir azalmaya neden olmamaktadır.

5-) Hayır. Moblarda Skill Option özellikleri çalışmamaktadır.

6-) 5. Maddeki nedenden dolayı bu sorunun yanıtı da "hayır"dır.

7-) Son yapılan güncelleme sayesinde premium potlar da basılamamaktadır. Artık tüm potları kapsamaktadır.

İyi forumlar.

Senior Member Vrij's Avatar
    Arkadaşlar güzel açıklamışlar TY
    Cem amaca göre filan demiş doğru, güzel de biz oyun içi alanlar için şansına ne denk gelirse onu alırsın. Bana bombastic denk gelmişti çok ta menunum, detaylarla uğraşmam, çünkü;
    Ezik lvli, 81 olblr, old takılı +7CBbli orc okçumla klanın ısrarıyla CZ gitmiştim, ezik şansı işte liste dizmiştim )) town önü kalablikta herkes ks çünkü.

Araştırmacı oyuncu, her ay yüz kere okçu/asas değişen, manyak okçu arkadasımdan biliyorum azagiler WFlerden iyi değil, o oynarken DKCler yoktu. Bombastic en iyisi diyordu. Fire rain kullandım biliyorum en kötüsü, bir kişi bile ölmedi bende. Yayımı o arkadasa vermiştim bn mage kasıyordum, bayagı kaldı, bi ara lazım oldu istedim, aa ben onu bnm sandım sattım demez mi Sundriye sandım ben de kilitleyen kadar bir kaç kere satmıştım zaten, zavallı yay.
    Sundri değilmiş yok dalgın ama güvenilirdir, bişi söylemem gerekmedi zaten, neyse aynısını bulmuş, ben hiç bi silahımı satmam, aynısı sayılır dedim geçtim
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Diet wf patladığında ibex basılıyor mu?

Bilen kişi yazarsa biz de bilgilenmiş oluruz.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Eski serverlar için konuşuyorum. Pk için Bombastik WF, Vs için Lousy WF veya +7 DKC.

Tabi def ağırlıklı okçu isen DKC öneririm( Priestlere 3lü 5li dalarsın. ). Genel okçular gibi atak seviyorum dersen WF alman yararına olur.

Junior Member
    Kardeşim azagai al kafan rahat olur, krowaz mı kaldı.

Senior Member
    Tim bilgiler için teşekkür ederim diet vardı ama bombastik le değiştim defans olarka yüzde 10 kırması gerçekten güzel ama adam büyüyünce panik yapıyor onu fark ettim. Şuan eğlenceli gözüküyor rain wf 1v1 de sürekli patlayacağını düşünüyorum buda ortalama her 2 komboda 1 patlar diye tahmin ediyorum. Ekstra hasar bakımından ve sık patlama durumu sebebiyle ona da epey bi yükselmiştim. Hepinize teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.