Results 1 to 6 of 6
    Senior Member

Question Bazı soru ve öneriler

Merhabalar ;

Benim anlamlandıramadığım bazı şeyler var, sizlere sormak istiyorum.

- Yeni server'lar canlı tutulmaya çalışılıyor bunu anladık ( drop oranları , vs. vs. anlamak zor değil )
    - Şu cz deki questler neden hala eslanta geçmiyor ben bunu anlamadım mesela ? 2 yıl olacak serverlar açılalı, hadi krowaz gelmesin bf gelmesin eyvallah, yeni serverlarda artık +9 ve hatta +10 item kaynıyor. Bu questi yapan adamlar bu oyunu oynayacak bu oyuna birşey katacak olan adamlardır. Bu adamlar ne pazarcıdır ne farmerdır ( hem kıyafetler hem silahlar trade edilemiyor malumunuz. )
    - Şimdi diyeceksiniz ki pk canlı olsun diye, yav bu görevi yapan adamlara eziyetten başka birşey değil ki ? 20-30 bin tl lik charların boş charları kesmesi ne zamandan beri pk olmuş ? Alın quest görevlerini eslanta, +5 +6 +7 atma ihtimalini de koyun, insanlar en azından +7 mitril +7 +8 quest silahını alsın( zaten trade edilemiyor ) Eventlar ve ufak farmlarla takılarını düzeltsin ondan sonra zaten pk ya çıkar bu adamlar, ne yapacaklar trade edilmeyen itemleri başka ? 30 binlik charın gelip tek atması mı bu oyun ? Şu dark ve green questin eslantta olmasının oyuna vereceği zarar nedir acaba ? İstiyorsunuz ki server hep yeniymiş gibi kalsın hiçbir şekilde aynı olmasın eski serverlarla, biraderim çok seviyorsanız yeni olmasını açın direkt 3 sunucu daha yılbaşında. Biliyorsunuz zaten o açılacak 3 server da dolup taşacaktır. Fakat şuanki 3 serverdan da oraya geçişler yoğun şekilde olacak. Bu oyunun belli bir oyuncu kitlesi var, bunu aşamazsınız. Misal sallıyorum 40 bin player var, o serverdan öbürüne ondan diğerine gezer durur. Daha önce hiç oynamayıp da 16-17 senedir var olan bir oyuna başlamaz kimse, başlayanın oranı %0,01 dir.
    - Ben eventlardan gelen itemleri gerçekten trade edilememesi taraftarıyım, herşey ticarete dönüşmüş. En basit örneği chaos, günde 3 kere var ya, siriusta mavi kutu 7m. Sürekli bir hileci mutlaka oluyor 90 a 45 , 80 e 35 oyun mu bitirilir ? bu adam 3 karakterle girse günlük 20m cebine para koyuyor. Ondan sonra günde 2 accounttan 24 kere draki girer, akşam olur 6-7 account jr ye sokar afk kalır bizi delirtir.

- Ft desen zaten mage olmayan yeşil kutuya mahkum. Ft de mesela içeri giren 81 kişiyi neden rastgele partiye atmıyor sistem ? Adamlar süre tutuyor moblar neredeyse doğmadan düşüyor. Bu mu oyun yani.

- Skill sıfırlayayım desen 80m para, oyunu bırakıp yeniden başlayan adama 1 ay ücretsiz
    Last edited by _DizzyMask_; 11-25-2020 at 06:26 PM.

Senior Member
    arkadaşa tamamen destek veriyorum sonucta bu oyunun asıl amacı pk ve oyunda saglam bir karakter ile cz de pk atmak ve en kötü 10k para vermek gerekıyor yada zaman harcayıp farm yapmak gerekiyor ama büyük bir kitle de iş hayatı oldugu icin oyuna farma vakit ayıramıyor ve direk 10k 20k gibi miktarlar yatıramıyor cünkü ekonomi belli durumlar belli puss parası zaten yeterınce zorluyor insanları en azından bu quest olayına el atılsa cz den gitsin demıyorum ama taş sayısı düşerse silahları ve kıyafetleri insanlar az daha kolay elde ederse insanlar cz de az saglam durup tek yemeyecekler ben bunu soyledım şimdi bazıları gelip diyecekki ben +7 itemle de pk atıyorum zevk alıyorum bu düzen den memnunum diyenler olucaktır ama durum böyle

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Benimde full 8 3 çarım var.
    Benimde 2 saat görev yapamadığım oluyor.
    Hatta görev yapamadığım günde oluyor.
    Ekstra olarak her gün bende o görevleri yapıyorum.

Ve oranın pksı oldukça neşeli.

Her gün 1 saat quest yapmak yerine.
    Her gün 1 saat HTB HTC satiros farmı yapıp 5m para kassan.
    10 günde 50m eder.
    Zaten +7 mitrıl 1,5 gb max
    zaten basmak için 6 tane buss harcıcaksın , 15m eder nerdeyse.
    ee tekte basma şansın yok.
    zaten her türlü 1 gb ye yakın para harcıcaksın. en azından htb htc dön , bu sadece ekstra olarak exp gibi düşün.

Şansa bala basarsan basarsın.
    8 setim olduğu halde , topluyorum , bakarsın 8 bi tane basarım diye.

Senior Member
    Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    Benimde full 8 3 çarım var.
    Benimde 2 saat görev yapamadığım oluyor.
    Hatta görev yapamadığım günde oluyor.
    Ekstra olarak her gün bende o görevleri yapıyorum.

Ve oranın pksı oldukça neşeli.

Her gün 1 saat quest yapmak yerine.
    Her gün 1 saat HTB HTC satiros farmı yapıp 5m para kassan.
    10 günde 50m eder.
    Zaten +7 mitrıl 1,5 gb max
    zaten basmak için 6 tane buss harcıcaksın , 15m eder nerdeyse.
    ee tekte basma şansın yok.
    zaten her türlü 1 gb ye yakın para harcıcaksın. en azından htb htc dön , bu sadece ekstra olarak exp gibi düşün.

Şansa bala basarsan basarsın.
    8 setim olduğu halde , topluyorum , bakarsın 8 bi tane basarım diye.
    Hacım ben eskiden olduğu gibi +1 değil de +5 +6 +7 atma ihtimali de olsun demiştim. Senin dediğin de iyi hoş fakat +7 mitryl 1,5gb değil, htb htc slotlarını boş bulamazsın, heryer çoklu pc farmer ile dolu. Hadi diyelim senin dediğin gibi yaptık, şuanki +7 mitril yada dragon set fiyatları ortalama 8-9gb desek senin mantıkla yarım seneden fazla farm yapıp ancak +7 kıyafetlerini dizersin. Biz de emek vermeden herşeyimiz hemen olsun demiyoruz tabiki fakat oyunda farm yapacak bir slot kalmadı. Cz de troll iptal, mastodon, golem sürekli dolu ve sürekli baskın var. balrog boro yapman için zaten önce dediğim itemleri yapman lazım. En azından dark ve green taşların sayısı azaltılmalı veya sayısı aynı kalıp + lı atması fikrindeyim. Altı üstü dandik bir kıyafet ve silah, ayrıca trade olmuyor.

Senior Member
    -En yüksek armoru neden +5, +7 atsın? Dün +1 Ron's boot aldım 7m'ye pazardan, +6 oldu 50m'ye satacağım inşallah. +5 , +7 falan atsa kim alır? Mesela Warrior dragon gögüslük +1'i 100-120m coins ediyor. +5 atar mı şaka mısınız?

-Kendim için konuşuyorum Quest mace +7 si 121 ap. Smite hammer +7 118 ap ve Smite hammer +7 1 GB. Bir zahmet o görev uğraştırıcı olsun değil mi? Görev resetlendiğinde 8-10 party görev yapan moblara koşuyor. Bu canlılık oyun için gayet iyi. İstemeyen yapmayabilir.

-FT konusuna gelirsek yeni serverda makrosuz FT girmek mucize. Giriyorum demeyin içeride o süre sayan mage partyler makron yoksa seni ekibe almıyor, discordda anlaşıp giriyorlar

-Chaos'ta alınan ödül trade edilmesin demek yerine makroya, hileye çözüm bulun demen gerekir. Çünkü eliyle oynayan kişi alsın kutuyu hakkıdır. Chaos rankında ilk 10'da bir yayıncı kardeşin 2 karakteri var. Bu yayıncı kardeş hile kullanıyorsa bunun sebebi GM'lerin işini yapmamasıdır. Çözüm bulunmuyorsa banlayacaksın ama müşteri gözüyle bakıyorlar. Hafiften görmezden geliniyor

Öneri yaparken düşünerek yapın.
    Last edited by BlackMbaku; 11-26-2020 at 09:01 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    -En yüksek armoru neden +5, +7 atsın? Dün +1 Ron's boot aldım 7m'ye pazardan, +6 oldu 50m'ye satacağım inşallah. +5 , +7 falan atsa kim alır? Mesela Warrior dragon gögüslük +1'i 100-120m coins ediyor. +5 atar mı şaka mısınız?

-Kendim için konuşuyorum Quest mace +7 si 121 ap. Smite hammer +7 118 ap ve Smite hammer +7 1 GB. Bir zahmet o görev uğraştırıcı olsun değil mi? Görev resetlendiğinde 8-10 party görev yapan moblara koşuyor. Bu canlılık oyun için gayet iyi. İstemeyen yapmayabilir.

-FT konusuna gelirsek yeni serverda makrosuz FT girmek mucize. Giriyorum demeyin içeride o süre sayan mage partyler makron yoksa seni ekibe almıyor, discordda anlaşıp giriyorlar

-Chaos'ta alınan ödül trade edilmesin demek yerine makroya, hileye çözüm bulun demen gerekir. Çünkü eliyle oynayan kişi alsın kutuyu hakkıdır. Chaos rankında ilk 10'da bir yayıncı kardeşin 2 karakteri var. Bu yayıncı kardeş hile kullanıyorsa bunun sebebi GM'lerin işini yapmamasıdır. Çözüm bulunmuyorsa banlayacaksın ama müşteri gözüyle bakıyorlar. Hafiften görmezden geliniyor

Öneri yaparken düşünerek yapın.
    Hileye makroya çözüm bulunsun demek kolay biraderim 15 yıldır var bu hileler. Çözümü yok işte.