Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member

Mobil ve pc aynı anda otp

Kolay gelsın.
    Daha önce mobilde kullanıyordum otp yi hala yüklü.Sonra pc için tekrar kod aldım ama pc garantiye göndericem o yüzden mobil otp ile denemek istedim mobildeki kodları oyun yada site kabul etmıyor.Daha önce sordugumda 2 .bir kod alarak 2 sinide aynı anda kullanabılırsınız tarzında bir yorum almıstım bir mod arkadaştan.
    Sıkıntı nedır acaba ?.Aynı anda 2 otp calısmıyor mu .Sımdı gıdıp tekrar kod alıp gırsem pc deki otp de bozulucak sanıırm .

Senior Member
    Daha Önce o Şekİl kullaniyordum sorun olmamiŞti belkİ sonradan dÜzenleme gelmİŞ olabİlİr.

Moderator NightOwl's Avatar
    Merhaba,

Saat, tarih ve saat dilimi ayarlarını konuda belirtilen şekilde uygulayınız ve tek kullanımlık şifreyi ICS/OTP sitesi üzerinden test ediniz.

[OTP] AnyOTP Kod Uyuşmazlığı

Senior Member
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Merhaba,

Saat, tarih ve saat dilimi ayarlarını konuda belirtilen şekilde uygulayınız ve tek kullanımlık şifreyi ICS/OTP sitesi üzerinden test ediniz.

[OTP] AnyOTP Kod Uyuşmazlığı
    zamanla alakalı bir sıkıntı yok

Mobilde kullandıgım da 2 önceki id pas var

pc için tekrar id pass aldım otp den .Ondan kaynaklı sanırım.Eğer şimde tekrar id pas alırsam pcde ki patlıycak bu seferde

Quote Originally Posted by extremezeus1 View Post
    zamanla alakalı bir sıkıntı yok

Mobilde kullandıgım da 2 önceki id pas var

pc için tekrar id pass aldım otp den .Ondan kaynaklı sanırım.Eğer şimde tekrar id pas alırsam pcde ki patlıycak bu seferde
    Tek kullanımlık şifreyi kabul etmeme durumu saat, tarih, saat dilimi ayarlarından kaynaklanabilmektedir. Konuda belirtilen şekilde ayarlama yapıp deneme yapabilirsiniz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Tek kullanımlık şifreyi kabul etmeme durumu saat, tarih, saat dilimi ayarlarından kaynaklanabilmektedir. Konuda belirtilen şekilde ayarlama yapıp deneme yapabilirsiniz.
    Mod reis .Saatle ilgili bir sıkıntım yok .Pcdeki kod zaten çalışıyor .Mobilde yüklü olan otp kodu kabul etmiyor ondan bahsedıyorum.O tarafda da sekron ayar kısmına basıyorum
    Last edited by extremezeus1; 11-23-2020 at 07:53 PM.

Durum ile alakalı OTP > ICS/OTP kategorisi üzerinden bilet göndererek yardım talep edebilirsiniz.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Kolay gelsın.
    Daha önce mobilde kullanıyordum otp yi hala yüklü.Sonra pc için tekrar kod aldım ama pc garantiye göndericem o yüzden mobil otp ile denemek istedim mobildeki kodları oyun yada site kabul etmıyor.Daha önce sordugumda 2 .bir kod alarak 2 sinide aynı anda kullanabılırsınız tarzında bir yorum almıstım bir mod arkadaştan.
    Sıkıntı nedır acaba ?.Aynı anda 2 otp calısmıyor mu .Sımdı gıdıp tekrar kod alıp gırsem pc deki otp de bozulucak sanıırm .
    Yanlış hatırlamıyorsam böyle bir şeye yani iki ayrı cihazdan OTP kullanma durumuna ben evet kullanılıyor demiştim ve yine diyorum evet kullanılıyor bir sorun yok hatta ben halen bu şekilde aktif kullanıyorum. Tek hesabımın OTP'si hem mobil cihazımda aktif hem de bilgisayarımda ve kodları da aynı anda sayıyor hatta senkronize yani bir sorun yok aşağıya görsellerini de paylaşayım. Sizin sorununuz büyük ihtimal saat uyuşmazlığı yada başka bir sorun olabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Yanlış hatırlamıyorsam böyle bir şeye yani iki ayrı cihazdan OTP kullanma durumuna ben evet kullanılıyor demiştim ve yine diyorum evet kullanılıyor bir sorun yok hatta ben halen bu şekilde aktif kullanıyorum. Tek hesabımın OTP'si hem mobil cihazımda aktif hem de bilgisayarımda ve kodları da aynı anda sayıyor hatta senkronize yani bir sorun yok aşağıya görsellerini de paylaşayım. Sizin sorununuz büyük ihtimal saat uyuşmazlığı yada başka bir sorun olabilir.

Aynen ama bende ıkısı farklı kod uretıyor.Mobil de için id pas aldım kurdum kullandım sıkıntı yoktu.Sonra o id pas süresi geçmeden pc ye kurmak istedim ama hata verdı sanırım gelen ıd pass tek kullanımlık.2. bir id pass daha aldım ama bu id pass öncekini iptal edior sanırım.Ama 2 sekılde olmuyor yanı nasıl yaptınız acaba

Aynen ama bende ıkısı farklı kod uretıyor.Mobil de için id pas aldım kurdum kullandım sıkıntı yoktu.Sonra o id pas süresi geçmeden pc ye kurmak istedim ama hata verdı sanırım gelen ıd pass tek kullanımlık.2. bir id pass daha aldım ama bu id pass öncekini iptal edior sanırım.Ama 2 sekılde olmuyor yanı nasıl yaptınız acaba
    Evet, kodu bir defa kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, yukarıda belirttiğim gibi farklı tek kullanımlık şifre üretme durumu yani kod uyuşmazlığı saat, tarih, saat dilimi ayarlarından kaynaklanabilmektedir. Kurulum yaptığınız cihazı ve oyuna giriş yapmaya çalıştığınız cihazı kontrol edebilirsiniz. Özellikle saat ayarını iletilen konuda bulunan sitedeki saat ile saniyesi saniyesine kadar aynı olacak şekilde deneyebilirsiniz. Ancak yine belirttiğim gibi, bu durum çözüm sağlamaz ise bilet gönderebilirsiniz.

OTP ID ve Auth Code için aşağıdaki durumlar geçerlidir;
    -Kod tek kullanımlıktır, bir defa kullanmanız durumunda tekrar kullanamazsınız.
    -Kodun kullanım süresi 72 saattir ve süre bitiminde kod kullanılamamaktadır.
    -Kodu yanlış yazmanız durumunda hata ile karşılaşırsınız.(OTP ID bölümünde "ko" kısmını eklemeyi unutmayınız.)