Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
    Senior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Birazdan imdat diye bağırabilirim

Bakın madde madde yazıyorum, inşallah bu sefer olacak:

1. Konu yayıncı ile ilgili değil, izlenmesi popülaritesi değil yapılan bağış da değil.
    2. Yayıncıdan bahsetmemin nedeni, gördüğüm durumun orada olması.
    4. Gördüğüm durum oyun ile ilgili.
    3. Ben yayıncının yayınını izlemiyorum, paylaşılan birkaç videodan yola çıkıyorum. Bakın "yola çıkıyorum" diyorum.

Buraya kadar tamamdır umarım devam edeyim.

Konu başlığında yazdığım; "Bunun önüne ne zaman geçmeyi düşünüyorsunuz?" cümlesindeki "BU", oyun itemlarının suistimali. Değer biçilerek, çeşitli durumlara alet edilmesi. Konuda yazdığım şekilde.

Bu oyunun içindeki bir suistimal zaten. Tam olarak bunun önüne ne zaman geçmeyi düşünüyorsunuz diyorum. Senelerdir yazılıp çiziliyor, yani anlamamış olmanıza imkan yok. Yayını örnek vermemdeki sebep, alenen ve rahatça yapılıyor olması ve önü alınamaz bir hale gelmesi. Yazdıklarım yukarıda, kendimi tekrar etmeyeceğim.

Daha başka nasıl anlatabilirim bilemiyorum. Bu gerçekten bir tek bana rahatsızlık veriyorsa, kelimelerin bittiği yerdeyim demektir. Yine aynı cevapları alacaksam sizden, konuyu direkt silebilirsiniz.
    Ben farklı cevap verilecek bisey göremedim bencede silinsin

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Oyunun reklamı yapiliyor ve sen oyun yöneticilerine reklamınızı engelleyin diyorsun. Artık biseyler daha anlatmaya çalışmasın tahminimce.
    Boşuna çabalama diyorsun. Esasen umurumda bile olmaması lazım değil mi? Gülsem mi ağlasam mı bilemedim
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Boşuna çabalama diyorsun. Esasen umurumda bile olmaması lazım değil mi? Gülsem mi ağlasam mı bilemedim
    Yönetim :Oyun reklamı yapiliyor = Memnun
    Yayıncı : Para kazanıyor = Memnun
    Oyuncular : İzlemekten Memnun. (Bu ülkede Muge Anlı bile zevkle izleniyorken, oyunu oynayan buyuk bi kitlenin yayında nokta virgül gibi kufur kullanan şarlatanları izlemesine hiç şaşmıyorum)
    Öyleyse bizim susmaktan başka alterntifmiz yok.

Senior Member
    Nickname
    fleapea
    Race
    El-Morad
    Bugün bende bi yayın seyrettim ve hiç hoşuma gitmedi. seyretme o zaman diyecekseniz biliyorum ama neden böyle bir şey yaptıklarını merak ettim açıkçası. Yayında resmen bets (kumardan) farklı bi şey yoktu. Herkez 10m verip ismini yazdırıyor çarkıfelek de 3 kere ismi çıkan kazanıyordu. Bu yayın oyun için zararlı değildir ama dışarıdan bakıldığında; Altar'da oynuyor bu kişiler 50m ile bile yaptılar bu rulet çarkıfelek kapışmalarını, çiftlikbank seviyesi bir şey gördüm.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Ben farklı cevap verilecek bisey göremedim bencede silinsin
    Ben diyorum ki, oyun itemları değer biçilerek suistimal ediliyor, verilen cevap yayıncıyı izlemeyin Sen yapma bunu bari lütfen.

Yönetim :Oyun reklamı yapiliyor = Memnun
    Yayıncı : Para kazanıyor = Memnun
    Oyuncular : İzlemekten Memnun. (Bu ülkede Muge Anlı bile zevkle izleniyorken, oyunu oynayan buyuk bi kitlenin yayında nokta virgül gibi kufur kullanan şarlatanları izlemesine hiç şaşmıyorum)
    Öyleyse bizim susmaktan başka alterntifmiz yok.
    Koyu kısma %100 katılmakla birlikte, yönetimin bundan memnun olmaması gerektiğine inanıyorum. Ama inancım gitgide azalıyor an itibari ile.

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by fleapea View Post
    Bugün bende bi yayın seyrettim ve hiç hoşuma gitmedi. seyretme o zaman diyecekseniz biliyorum ama neden böyle bir şey yaptıklarını merak ettim açıkçası. Yayında resmen bets (kumardan) farklı bi şey yoktu. Herkez 10m verip ismini yazdırıyor çarkıfelek de 3 kere ismi çıkan kazanıyordu. Bu yayın oyun için zararlı değildir ama dışarıdan bakıldığında; Altar'da oynuyor bu kişiler 50m ile bile yaptılar bu rulet çarkıfelek kapışmalarını, çiftlikbank seviyesi bir şey gördüm.
    Bahsettiğim durum daha da vahim. Ufak tefek bir çarkıfelek kapışması değil. O tarz bir şey olsa zaten bunu dile getirmezdim bile. Ev değerinde araba değerinde meblağlardan bahsediyorum. Oyun içinde takas edilemeyecek kadar büyük meblağlar. Ve bu sadece yayıncı ile ilgili değil, çok genel bir konu.

Yani olay yayının içeriği değil, yayında kullanılan itemlara nasıl erişildiği, nasıl temin edildiği.
    Last edited by NocturnalCreature; 11-22-2020 at 06:16 PM.

Senior Member
    Nickname
    fleapea
    Race
    El-Morad
    Evet malum kişi ve bi kaç kişi bahsettiğin yayıncıları tahmin edebiliyorum. Knight resmi tedarik sağlayıcısı gibi bi şey var abi bazı siteler oyun itemini parasını alıp satabiliyor. Ama oyunun resmi kurallarında yasak.

Beğenmediğiniz içerikleri şikayet edip ne olmasını bekliyorsunuz? Dümdüz bir yayın artık her izleyiciyi baydı. Yeni içerikler çıkması şahsen benim hoşuna gidiyor. Twitch'de Knight Online yayınlarına girdiğim zaman izleyici sayılarının artması benim hoşuma gidiyor. İzleyen kişilerde beğeniyor ki içerikler devam ediyor. Siz eğer beğenmiyor ve rahatsız oluyorsanız en güzel cevap izlememek olacaktır.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by RavelsKing View Post
    Beğenmediğiniz içerikleri şikayet edip ne olmasını bekliyorsunuz? Dümdüz bir yayın artık her izleyiciyi baydı. Yeni içerikler çıkması şahsen benim hoşuna gidiyor. Twitch'de Knight Online yayınlarına girdiğim zaman izleyici sayılarının artması benim hoşuma gidiyor. İzleyen kişilerde beğeniyor ki içerikler devam ediyor. Siz eğer beğenmiyor ve rahatsız oluyorsanız en güzel cevap izlememek olacaktır.
    En iyisi ben, sonradan yazdıklarımı da konunun en başına ekleyeyim. Bu böyle olmayacak. Hocam lütfen sonraki mesajları da okuyun, rica ediyorum.

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    sormak istiyorum bilen bir arkadaş cevap verirse sevinirim;
    1- knight online oyunu oynayanlar arasında TL ile item alış verişi yapmak yasak mı? yoksa serbest mi?
    2- knight online oyunu oynayanların sitelere TL ile gb satması veya TL ile gb alması yasak mı ? yoksa serbest mi?

eğer serbest ise;
    bu işelerden para kazananlar T.C. vergi dairelerine bu işleri yaptıklarını bildiriyorlar mı? ve yapmış oldukları ticaretten dolayı kazandıkları paraların vergilerini veriyorlar mı?
    arkadaşın demek istedikleri kısacası bu... açık söylemem gerekir ise TL ile yapılan bütün işlemlerde vergi mükellefi olmak ve yaptığınız işlemlerden dolayı vergi ödemek zorundasınız...
    herkesin görmediği bir şeyi yazayım buraya.. günün birinde youtube ve tiwtch de yayınlanan videolar gelir idaresi tarafından inceleme altına alınır ise yayında ben şu kadar tl karşılığında item aldım, şu kadar tl karşılığında item sattım, şu kadar para kazandım diyen arkadaşlar baya yüklü ceza yiyebilir.. yayıncılarda akıllı olsun bence ve tl ile yaptıkları işleri ister söylesinler istemezlerse söylemesinler... umarım anlatabilmişimdir..
    not: ko da gerçekten artık büyük rakamlar konuşulmaya başladı.. illaki birilerinin dikkatini çekecektir...

olabilecek;
    x oyuncu y yayıncısını sevmiyor. y yayıncısı bir videosunda ; ben bu gün ............ paralık lik item satın aldım ( yada gb)..

x oyuncu adamı şikayet etmek istediği anda (bu şikayet sonucu vergi kaçırıldığı tespit edilirse devlet tarafından verilecek bir ödül almaya hak kazanır.)....GİB'e ( gelir idaresi başkanlığı) internet üzerinden bir ihbarda bulunur ve videonun linkini gönderir...( her şikayet incelenmek zorundadır bunu unutmayın) sonuçta yapılan incelemede nakit bir işlem yapılmış ise ( banka hesapları incelenir) önce o ürünün faturası istenir ( neye karşılık ödeme yapıldığının ispatlanması istenir) eğer fatura alınmamış ise hem alıcı hem satıcı suçlu olur.. alıcı ceza öder.. bir de satıcıya bakalım... satıcı vergi kaydı olmadan ticaret yaptığı için yüksek bir cezaya çarptırılır.. ve geçmişe yönelik bütün hesapları incelenir, banka havalesi ile gelen ve giden paraların ne için gelip gittiğini GİB'e detaylı olarak anlatması istenir... hesabını veremediği paraların hesaplanmasından sonra hem vergi kayıtsız ticaret yaptığı için hem de vergi kaçırdığı için ceza yer...

yayıncı arkadaşlar dikkat edin bence uyarmak benden yapılması gerekeni yapmak sizden... kolay işler değil emin olun...
    Last edited by SmallMage; 11-22-2020 at 09:53 PM.