Results 1 to 10 of 10
    Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad

Yeni boss sistemi hakkinda merak ettiklerim...

Yeni yapılan düzenlemeye göre boss un canını, tek başımıza dahi olsak, biraz indirsek bile kutunun bize çıkma ihtimali var..
    ben tek başıma isiliona çıksam oradaki ittifak yada değil isilionu (yada felo vb. bossları) kesen partiler e ks yapsam attığım zehir skilli ile ben bossun damagesinden kaçarken boss res olsa ben ceza alırmıyım. geçmiş günlerde bunu yapmak ceza alma sebebi diye söylendi.. ama en son güncelleme ile solo player olarak ta bana az bir atak yapsam bile kutunun, bana düşme ihtimali olduğu da söylendi.. şimdi merak ettiğim şey.. solo oyuncunun biri boss a atak yaparken yanlışlık ile boss reslenirse ceza uygulaması yapılacak mı? eğer ceza uygulanacak tek dalamazsınız derseniz bu son güncellemenin kime ne faydası olacak.. ben priestim ile bossun altına yatsam tek başıma ( normal şartlarda tek başıma kesemeyeceğim o bossu ama yeni güncelleme ile kutu düşme ihtimali var) kesen party atak kesse bende yatmamak için altın kaçarken boss reslense yine ben bossu reslemiş mi sayılacağım. ve ceza alacakmıyım...bu konuda bilgisi olan kimse var mı..

not: valla elimden geldiği kadar Hilale anlatır gibi anlatmaya çalıştım...
    Hilal benim 4 yaşındaki yeğenim hemen başka yerlere çekmeyin

Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Madem bosslarda böyle bi kutu değişikliğine gidildi, bossların respawn olabilmesi tamamen kaldırılmalı bence. Respawn olayındaki mantık güçlü olan partilerin, boss kesebilecek durumda olan partilerin kutuyu alma amacıyla canavarın canını full haline getirme gayesiydi. Şu anda tek kişi bile olsan güçlü partiler bossu tekrar tekrar respawn da etseler vurulan damage’a bakılarak kutuda herkesin bi şansı var. Tabii bu oranın yüzde kaç olduğu açıklanmadı kutu alabilmek için ne kadar damage vurulması gerektiğini öğrenemeyiz ama yine de respawn da olsa aynı karakterler bossa benzer damage’leri vurabileceği için bossların respawn olması bu değişiklikle gereksizlik haline gelmiş oldu.

Zaten CR’yi de çok meşgul eden bi konu olduğu için respawnın tamamen kaldırılması herkesin işine gelir heralde şu anda.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Davranış kurallarında da belirtildiği üzere PK alanlarında luring yapmanın herhangi bir yaptırımı yok.

Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Selam,

Davranış kurallarında da belirtildiği üzere PK alanlarında luring yapmanın herhangi bir yaptırımı yok.

Peki bu yeni sistemde kutu nasıl kime neye göre kalıyor tek kişi dahi kutuya talip olabiliyormu

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Peniscola View Post
    Madem bosslarda böyle bi kutu değişikliğine gidildi, bossların respawn olabilmesi tamamen kaldırılmalı bence. Respawn olayındaki mantık güçlü olan partilerin, boss kesebilecek durumda olan partilerin kutuyu alma amacıyla canavarın canını full haline getirme gayesiydi. Şu anda tek kişi bile olsan güçlü partiler bossu tekrar tekrar respawn da etseler vurulan damage’a bakılarak kutuda herkesin bi şansı var. Tabii bu oranın yüzde kaç olduğu açıklanmadı kutu alabilmek için ne kadar damage vurulması gerektiğini öğrenemeyiz ama yine de respawn da olsa aynı karakterler bossa benzer damage’leri vurabileceği için bossların respawn olması bu değişiklikle gereksizlik haline gelmiş oldu.

Zaten CR’yi de çok meşgul eden bi konu olduğu için respawnın tamamen kaldırılması herkesin işine gelir heralde şu anda.
    bende aynı şekilde düşünüyorum boss ların res olma olayının artık işlevi kalmadı bosslar es olmamalı..ve yüzdesel olarak oranların belli olması gerekir örn: yüzde 1 canını alana %1 ihtimal gibi...

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Selam,

eslant ta da aynı şey geçerli değil mi? orada da artık tek kişi kutu alabiliyor.. güncellemede öyle yazıyor.. birde diğer bir açı var.. adamlar 1 party bende geldim damage vuruyorum.. peki şimdi adamlar reslerse onlar ceza almayacak mı? çünkü onlarında yaptığı etik değil... yanlışmı düşünüyorum.. benim de kutu alma hakkımı elimden almış olmuyorlar mı? birde bu açısı var olayın..o sebeple boss ların res olması saçma artık..

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SmallMage View Post
    eslant ta da aynı şey geçerli değil mi? orada da artık tek kişi kutu alabiliyor.. güncellemede öyle yazıyor.. birde diğer bir açı var.. adamlar 1 party bende geldim damage vuruyorum.. peki şimdi adamlar reslerse onlar ceza almayacak mı? çünkü onlarında yaptığı etik değil... yanlışmı düşünüyorum.. benim de kutu alma hakkımı elimden almış olmuyorlar mı? birde bu açısı var olayın..o sebeple boss ların res olması saçma artık..
    Eslant bir PVP alanı olmadığı için kurallar orada geçerli fakat bossu respawn ettiren oyuncular mobu kesebilecek durumdaysa rekabet ortamı oluştuğu için bu durumda kural ihlali olmuyor.

Junior Member
    Eslant bir PVP alanı olmadığı için kurallar orada geçerli fakat bossu respawn ettiren oyuncular mobu kesebilecek durumdaysa rekabet ortamı oluştuğu için bu durumda kural ihlali olmuyor.
    iyide burda bir sanki bi çelişki var şimdi ben asasım ve tek basıma eslant bosuna vurmak ıstıyorum cunku son guncelleme ıle bana bu hak verıldı . ama sen dıyosunkı kacarken mob res olursa ceza yersin bence davranış kuralları baştan yazılsın cunku guncellemeler ıle ters dusuyo neden sımdı bana tek basıma % 1 hp sını ındır kutu alma sansı verıpte ama ölmemek ıcın bossun altında kacarkende bos res olursa ceza verılcek ?

"mobu kesebilecek durumdaysa rekabet ortamı oluştuğu için bu durumda kural ihlali olmuyor"

"Yeni sistemde canavarlara belirli bir oran üzerinde hasar veren her parti ya da kişi verdiği hasar kadar kutuyu alma şansına da sahip olacak"

guncelleme notunda yazdıgı gıbı her parti ya da ( kişi )
    Last edited by JohnPerkins; 11-20-2020 at 12:22 PM.

Senior Member
    Dün ben de bir deneyim şansımı diye çıktım eslanta hq gördüm bir pt geldi dalmaya basladılar ben de daldım. Şak diye atak kestiler. kaçacaktım respawn olur videodalardır dıye onu da yapamadım bağıra bağıra öldü char

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Cefffff View Post
    Dün ben de bir deneyim şansımı diye çıktım eslanta hq gördüm bir pt geldi dalmaya basladılar ben de daldım. Şak diye atak kestiler. kaçacaktım respawn olur videodalardır dıye onu da yapamadım bağıra bağıra öldü char
    yani ntt ve mgame değişiklik yapacak tek başına bile olsan sana kutu düşebilir diyecek.. sonra oyuncu, ntt game ve mgame güvenip boss un altına yatacak diğer party atak kesince yatmamak için kaçacak ve boss res olursa oyuncu ceza alacak.. birde sen tek başına ntt game in ve mgame in verdiği kutu kazanma hakkını diğer parti boss'u res ederek elinden aldığında yine etik davranmayarak boss'u res eden adamlara ceza vermeyeceksin...Anlaşılan bu..
    lütfen biri bunun mantıklı bir analizini yapıp bana anlatabilir mi? nerde burada adaletli oyun??
    siz hem bir sürü joba nerf getireceksiniz assas'ın yüzdesini alacaksınız..( bu arada assas değilim) abyss fire kullanımını yasaklayacaksınız. sonra solo oyunculara da kutu çıkacak verdiği atak miktarına göre diyeceksiniz.. sonrada eğer solo oyuncu ölmemek için kaçarsa ve boss res olurda şikayet edilirse ceza alır diyeceksiniz.. bundaki mantığı açıklayabilecek biri çıkıp bana da anlatsın lütfen..
    mod arkadaşlar bu size mantıklı geliyor mu cidden merak ediyorum