Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39
    Senior Member

Yetkili arkadaşlar bilgi verirse ( trade dolandiriciligi)

Merhabalar.
    Destan sunucusunda tradeden bankanin orada bir anlik dalginlikla +7 baal ve 2 gb kaybetmiş bulunmaktayim.
    Sorum şu bunu kanunen davaci olacağimdan oyun yetkilileri bunu belirleyici bir şekilde tespit edip mahkemeye delil sunabiliyormu kişiye ait pm mevcut

Kendi iraden ile verdiğin için yardımcı olacaklarını sanmıyorum. Üzücü bir durum

Senior Member Sven_'s Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Geçmiş olsun. AİHM e de gitsen bir sonuç çıkmayacak maalesef.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sven_ View Post
    Geçmiş olsun. AİHM e de gitsen bir sonuç çıkmayacak maalesef.
    daha önce karakterimin soyulmasından ceza aldılar.
    buda bir soygun durumu sadece oyun yetkililerinin itemin dolandırıcılıpın gerçekleştiği saatte kişiye geçtiğini söylüyebiliyor olduğunu bilmem gerekli.
    ben yinede yarın gidip şikayetçi olucağım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ataegemen32 View Post
    daha önce karakterimin soyulmasından ceza aldılar.
    buda bir soygun durumu sadece oyun yetkililerinin itemin dolandırıcılıpın gerçekleştiği saatte kişiye geçtiğini söylüyebiliyor olduğunu bilmem gerekli.
    ben yinede yarın gidip şikayetçi olucağım.

Senin bilgilerine senden izinsiz erişmedikleri sürece veya bir para alışverişinde alış yada veriş hakkında dolandırılmadığın sürece, hiçbir şey yapamazsın. Ne dicen adama itemi verdim geri vermiyor mu ? savcı yüzüne baka baka kahkaha atar ben sana söyliyim

Senior Member
    Karakterin soyulması ayrı bu ayrı birşey dostum. Sen adama trade ile itemlerini vermişsin. itemlerini slotlara koyup kendi isteğinle trade diyip bir de confirm demişsin. Herşey kendi iradenle.

Senior Member
    Quote Originally Posted by eko_HA5De9EU View Post
    Senin bilgilerine senden izinsiz erişmedikleri sürece veya bir para alışverişinde alış yada veriş hakkında dolandırılmadığın sürece, hiçbir şey yapamazsın. Ne dicen adama itemi verdim geri vermiyor mu ? savcı yüzüne baka baka kahkaha atar ben sana söyliyim
    arkadaşım bu iş senin anlattığın gibi bir olay değil.örneğin cüzdanını bir yerde unuttun bu yerde bir güvenlik kamerası var.
    bu cüzdanı x kişisi bulup bunu art niyetli kullanıp içini boşaltır ise ve bu durum tespit edilir ise bu kişi hırsızlıktan yargılanır.
    Sonuç olarak itemin çalınma saati belli.çalan karakterdede olduğu ap açık ksc ile elimde.
    bu itemin nasıl elde kimin tradesi ile eline geçtiğini oyun yetkilileri söyliyebiliyorsa ( güvenlik kamerası misali) bunu ispat etmek zor bir iş değildir.
    ilginiz için teşekkurler.bir yetkili arkadaşımız bilgisi olan biri bir açıklama yaparsa çok memnun olacağım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ataegemen32 View Post
    arkadaşım bu iş senin anlattığın gibi bir olay değil.örneğin cüzdanını bir yerde unuttun bu yerde bir güvenlik kamerası var.
    bu cüzdanı x kişisi bulup bunu art niyetli kullanıp içini boşaltır ise ve bu durum tespit edilir ise bu kişi hırsızlıktan yargılanır.
    Sonuç olarak itemin çalınma saati belli.çalan karakterdede olduğu ap açık ksc ile elimde.
    bu itemin nasıl elde kimin tradesi ile eline geçtiğini oyun yetkilileri söyliyebiliyorsa ( güvenlik kamerası misali) bunu ispat etmek zor bir iş değildir.
    ilginiz için teşekkurler.bir yetkili arkadaşımız bilgisi olan biri bir açıklama yaparsa çok memnun olacağım.
    Kanka sen cüzdanını biryerde unutmamışsın ki ? Sen cüzdanını yolda giderken rastgele birine birader al bu cüzdan senin demişsin ve bunu onaylamışsın. Olaylar farklı yani tamamen. Keşke ceza alsalar, keşke sen itemlerini geri alsan fakat bence de sonuç çıkmaz. Bu şuna da benzer, sen 10gb ye koyacağın itemi yanlışlıkla 1gb ye koyarsın pazara, biri gelir çeker. Buna da yapacak birşey yok.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Herhangi bir çalıntı eşya, hesap vb. durumlarda savcılık gerekli bilgileri nttgame'den isteyecektir fakat, siz kendi isteğinizle teslim ettiğiniz için ortada dolandırıcılıktan çok bir dikkatsizlik var gibi gözüküyor. Bu durumda bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum ben.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NativeBrutal View Post
    Selam,

Herhangi bir çalıntı eşya, hesap vb. durumlarda savcılık gerekli bilgileri nttgame'den isteyecektir fakat, siz kendi isteğinizle teslim ettiğiniz için ortada dolandırıcılıktan çok bir dikkatsizlik var gibi gözüküyor. Bu durumda bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum ben.
    bunu kabul ediyorum.dikkatsizlik.
    ama bunu kişiye rızamla verdiğim anlamına gelmiyor.
    Bunun için gereken yapılmalı az önce verdiğim örnek misali