Results 1 to 7 of 7

Thread: Forum Ban Hk.

Forum Ban Hk.

Merhaba
    geçtiğimiz dönemler de yoğun cr şikayetlerimin %90 ı kabul görürken "+200" şayet bir cr de "ekibi yanıltma" suçundan forum hesabım süresiz kapandı.
    forum da bu konuyu açıyorum çünkü ntt ile değil moderatör ve baş moderatörler bu alan da yetki sahibi ve pozisyonların da aç kapa yetkisine sahip çok arkadaşımız var , anlayış gösterebilen ve empati yapan.
    olası bir durum da ban yiyen hesabın ismini paylaşıcam eğer uygun görülürse , değerlendirmeye almanız için
    yaptığım olayın farkında değilim bu arada kandırma yanıltma falan hiç öyle şeyler huyum da değildir
    hiç bir kötü niyetle hareket etmediğimi söyleyebilirim

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Banlanan forum nickinizi yazabilir misiniz?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Banlanan forum nickinizi yazabilir misiniz?

özelden paylaşmak isterdim fakat çekiniceğim birşey yapmadım , yaptığım için ceza aldım fakat yaptığımı bile bilmeden yaptım sanırım yaptığım şeyi
    Last edited by Kristalxxx; 05-12-2021 at 05:39 PM.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Forum hesabınızın açıklamasında yazdığı gibi cr ekibini yanıltmaya çalışmaktan süresiz kapatılmış ve yeniden açılmayacaktır. Şimdi bu konuyu görenler, okuyanlar bu kadar cr yapan birisinin hesabı neden kapatılmış diye merak edebilirler. Genelde cr raporu denilince insanlar aklına direkt olarak tpt raporları gelir ancak bu konudaki arkadaşımız her gün neredeyse 5 ila 10 arasında küfür raporu göndermiştir ve bunların işleme alınması için de bir kısmında cr ekibini yanıltmaya çalışmıştır.

Oyunda hiç kimse her gün, düzenli olarak günde 5-10 kez küfre maruz kalmaz. Genel olarak küfürden ceza alan oyuncuların bir kısmında ben küfürden ceza aldıysam herkes bu ihlalden ceza alsın diye gereksiz bir psikoloji içine giriyor ve bunu ne yazık ki bir hırsa çeviriyorlar. Emin olmanız gereken bir nokta var ki CR ekibi bu kişileri ayırt edebiliyor. Verdiğimiz toleransı fazlaca aştığınızda da forum hesabınızı kapatıyoruz.

Lütfen oyunu sadece oyun olarak oynayınız ve içinizde bulunduğunuz psikolojiden acilen çıkınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Forum hesabınızın açıklamasında yazdığı gibi cr ekibini yanıltmaya çalışmaktan süresiz kapatılmış ve yeniden açılmayacaktır. Şimdi bu konuyu görenler, okuyanlar bu kadar cr yapan birisinin hesabı neden kapatılmış diye merak edebilirler. Genelde cr raporu denilince insanlar aklına direkt olarak tpt raporları gelir ancak bu konudaki arkadaşımız her gün neredeyse 5 ila 10 arasında küfür raporu göndermiştir ve bunların işleme alınması için de bir kısmında cr ekibini yanıltmaya çalışmıştır.

Oyunda hiç kimse her gün, düzenli olarak günde 5-10 kez küfre maruz kalmaz. Genel olarak küfürden ceza alan oyuncuların bir kısmında ben küfürden ceza aldıysam herkes bu ihlalden ceza alsın diye gereksiz bir psikoloji içine giriyor ve bunu ne yazık ki bir hırsa çeviriyorlar. Emin olmanız gereken bir nokta var ki CR ekibi bu kişileri ayırt edebiliyor. Verdiğimiz toleransı fazlaca aştığınızda da forum hesabınızı kapatıyoruz.

Lütfen oyunu sadece oyun olarak oynayınız ve içinizde bulunduğunuz psikolojiden acilen çıkınız.
    Hocam kendimi Bi an çocuklar duymasındaki kel psikoloğu dinler gibi hissettim

bazen 5 - 10 değil 15 20 bile oluyordu günlük
    "bir kısmı" bu yanlış bir tabir
    işleme alınan 1 tane reportum da yanıltıcı içerik olmuştur belki doğrudur fakat 2. si mümkün değil "hadi o da olsun +250 ?"
    ısrar etmek değil bu yorumum fakat bir insan 5 10 15 20 defa da kastettiğin küfüre maruz kalabilir
    online sürem yüksek ve her alanı değerlendiriyorum , ks de atıyorum o esna da edilen küfürü report ediyorum çünkü hakkım
    pazar da item de alıyorum ve o esna da sürtüşme yaşanıyor agresif taraf argo kullanıyor
    belki görüntü de olayları zorlamış bu bak sıkıntı var diye bişey yansıtılmış olabilir
    ama şunu belirtebilirim , bana küfür eden birine ben de küfür eder 5 dakka sonra pm kapatır olduğu gibi devam edebilirdim ki bunu hiç doğru bulmadım
    çünkü temiz bi oyun olsun gayesin de devam ettim oyunuma
    açılmayacak kararınız yeterli fakat haksızlık demeyelim de doğru karar olduğunu düşünmüyorum
    aldığın karardan ziyade forum kişiliğini bildiğim kadarıyla sevdiğim bir insansın ve bu kararından dolayı da bakışım değişemez
    ama bu olay da en çok senin bu olaya bakışın tuhaf geldi
    yine de teşekkür ederim ilgi alaka için

"eklemeden geçmiyim 7 ayrı hesaptan gelen ssleri tek hesapta topladığım için miktar böyle görünmüş olabilir"
    kanıt niteliğin de sunulan görsellere bakarak her birinin çoğunlukla farklı nick te karakter olduğunu görebilirsiniz
    Last edited by Kristalxxx; 11-15-2020 at 01:09 PM.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by BilgeKisi View Post
    Hocam kendimi Bi an çocuklar duymasındaki kel psikoloğu dinler gibi hissettim
    2011'den beri CR'ye bakan birisi olarak nerdeyse psikolog olduk Şaka bir yana ceza alan oyuncuların büyük bir kısmında bu psikoloji gerçek anlamda var. Kimisi ceza aldıktan sonra hemen 2-3 rapor oluşturuyor ve bir süre sonra normal oyun hayatına geri dönüyor. Kimisi de bunu üzerinden atamıyor. Tecrübelerime dayanarak gördüğüm, bir oyuncu ne kadar çok küfürden ceza almışsa o kadar çok küfür raporu yapıyor. Öyle ki hedefine ulaşmak için karşı tarafa küfür ettirmek için her yolu deniyor ama CR ekibinin bu konuda ne kadar tecrübeli olduğunu unutuyorlar.