Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Genel sorunlar

Genel sorunlar

Selam.

Oyunda uzun süredir var olan fakat son aylarda artık çoğalan,

Hırsızları

Dolandırıcıları

Üç kağıtçıları

Afk ları

Ölücüleri

Küfürbazları

Hilecileri

Vs vs .....

Oyunda normal adam kalmamış sanki. Herkes bir dümen çevirmeye çalışıyor. Buna nasıl dur denilecek? Her şeyi istismar eden bu zümreye kalıcı bir çözüm bulunacak mı yoksa normal insanlarda oyundan soğutulmaya devam mı edilecek?

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Yani bu bahsettikleriniz her oyunda olabilen şeyler, kişinin bilinçli olup bu tarz şeylerde sağduyulu olması gerekiyor. Yoksa gerçek hayatımızda da cinayet, hırsızlık vb. birçok suç var diye kendimizi tamamen kısıtlamalı mıyız?

Ayrıca, oyun yönetimi tarafından yapılan kontroller, taramalar ve biz oyuncuların raporlamaları sonucu daha iyi bir oyun ortamı oluşturulmaya çalışıyor. Elbette istekleriniz olabilir fakat biraz abartılmış gibi geldi bana.

Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Yani bu bahsettikleriniz her oyunda olabilen şeyler, kişinin bilinçli olup bu tarz şeylerde sağduyulu olması gerekiyor. Yoksa gerçek hayatımızda da cinayet, hırsızlık vb. birçok suç var diye kendimizi tamamen kısıtlamalı mıyız?

Ayrıca, oyun yönetimi tarafından yapılan kontroller, taramalar ve biz oyuncuların raporlamaları sonucu daha iyi bir oyun ortamı oluşturulmaya çalışıyor. Elbette istekleriniz olabilir fakat biraz abartılmış gibi geldi bana.
    Bence sen durumun ne kadar vahim derecede olduğunun farkında bile değilsin.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    Bence sen durumun ne kadar vahim derecede olduğunun farkında bile değilsin.
    Bence sen yöneticilerin ne yapabileceklerinin farkında değilsin
    Ne yapsınlar?
    Moradon da katılımı zorunlu bi etkinlikle küfür etmeyiniz, item calmayiniz, afk olmayınız, üstün skilleri kullanınız dersleri mi versinler?
    Toplumdaki ahlaksızla ilgili iyileştirme için önce Aile ve sosyal politikalar bakanlığı sonra da Milli eğitim bakanlığı ile iletişime geçerek istek ve önerilerini onlara sunabilirsin.
    Oyun yöneticilerinin senin sıranı kaydiranlara ya da seni partyden atanlara yapabileceği bişey yok.

Senior Member

lol ve knight dışında oyun oynamamış kitleden gelen bir yorum olmuş bu.

Dostum şuraya 2 cümlelik makroyla ilgili bişey yazdım konu kaldırıldı forum kurallarına aykırı bişeyde yazmadığım halde ne olacağı belli yüzde 5 lik insanlarda çekip gidecek geriye kalan makrocu medeni insanlar birbirini yer artık

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Son güncellemeler eski serverları bitirdi. Manası biten düşük seviye oyuncu bir iki kez mana çekiyor tekrar bitince oyunu bırakıyor gidiyor. Farm desen emeğinin karşılığı olmuyor. Pazarcılık desen pazarda en seri giden ib 7 chitin 7lerin satılması 2 haftaya uzadı. Ben satmıyorum ama takip ediyorum yani xD. Diez gibi bir serverda D2'de Moradon dışında in cin top oynuyor. Koxperlar için gayet güzel mekanlar var onlar da bunu değerlendiriyor zaten. Report sistemi ile kesinlikle uğraşamam. Ordan kıs burdan kıs, oyuncuya zorluk çıkaran güncellemeler harici hiç bir şey gelmedi. Bu duvarlara yaklaşamama olayında okçular zarar gördü. Çünkü arrow objenin gölgesine çarpınca tıpkı karakter gibi o da geçemiyor ve damage atamıyor. Chaos stone kalktı. Ardream ve Base için çok iyi oldu fakat CZ için çok kötü oldu. CZ harici yerlerde Chaos Stone olması saçmaydı. Olursa da o bossları 1-2 kişinin kesebilmesi saçmaydı. Ardream ve Base'de bosslar güçlendirilip kesilmesi için en az 1 party gereken cinste bosslar haline getirilebilirdi. Echo'ya nerf geldi warriorlar direndi. CP'ye nerf geldi, asaslar direndi. Drain'e nerf geldi, bişey değişmedi. Felankor'u şu an sadece Mageler alıyor, hem de hiç damage yemeden. At dragonu geç arkasına. xD Sürekli kısıtlama, sürekli kısıtlama...

Bu tip oyunlarda bilinen şey, oyuncu çoğaldığında oyun zorlaştırılır. Oyuncu azaldığında oyun kolaylaştırılır, eventler yapılır. Bu oyunda oyun sadece zorlaşıyor Oyundan keyif almak isteyen bi adamın cebinden minimum 500 TL çıkıyor aylık. Bu paraları cebinden çıkaran başka hiç bir oyun yoktur.

Senior Member
    Ayrıca, oyun yönetimi tarafından yapılan kontroller
    ben ikna oldum

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Toplumda olan genel sorunlarını, oyunla kısıtlayamazsın. ''Ne olacak bu oyunun hali?'' demen yerine, ''Ne olacak bu ülkenin hali?'' diyerekten, tepki oklarını doğru platforma çevirmelisin.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Bu bahsettiğiniz durum hayatımızın her alanında yok mu? Hadi normal hayatı pas geçelim dijital dünyaya indirgeyelim hırsız, dolandırıcı, küfürbaz... vs. hangi oyunda ya da hangi platformda yok ? Gün içinde telefonunuza kaç SMS geliyor X mağazasından hediye çeki kazandınız diye. Bu durumu sadece oyunla sınırlandırmanız biraz yanlış olmuş. Oyun yönetiminin toplumsal değerler ve genel ahlak kuralları dersi vermesini de beklemeyelim. Kaldı ki yönetim oyunun davranış kurallarını zaten belirlemiş;
    Küfürün cezası var mı? Hilenin cezası var mı ? Dolandırıcı mesajların cezası var mı? Etkinlikte oyun başında olmayıp parti faaliyetinin engellenmesinin cezası var mı ? Evet hepsinin var.
    Ama az önce de bahsettiğim gibi oyun yönetimi sadece bunların tespiti halinde ceza verebilir, temel eğitimi veremez.