Results 1 to 7 of 7

Genel Farm Sistemi Değişikliği Önerisi

Öncelikle herkese iyi forumlar. Son günlerde her ne kadar oyunu ticaret aracı olarak gören kişilere karşı bir takım önlemler alınmış ve kısmen önlenmiş olmasına rağmen ne yazık ki mevcut farm sistemiyle oyunu oyun amaçlı oynayan ve farm yaparak karakterlerini geliştirmeye çalışan insanların işi de çok zorlaştı. Yapacağım önerinin benzerleri tam olarak bilmesem de sanırım çeşitli mmorg tipi oyunlarda mevcut. Önerim şu şekilde biliyorsunuz canavarlardan çıkan monster stonelara girerek hem exp kasıyoruz hem de çeşitli old takılar elde ederek farm yapıyoruz. Tabi burada öncelikli yapılması gereken farm yapanların sadece son canavara odaklanmayarak diğer canavarlardan da bir takım itemler elde etmesini sağlamak. Yani burada harcadıkları zamanı arttırmak. Ardından bu taşları çeşitlendirerek miktarını arttırmak ve solo oyuncuların esas farmı burada zaman harcayarak yapmasını sağlamak. Farm sisteminin bu şekilde olması halinde çoklu pc ile farm yapan kişilerin bu sistemde orantısız kazançlar sağlaması imkansız hale gelir ve solo oyuncularda emek harcayarak karakterini geliştirebilir. Tabi bir oyunun tamamen solo oyunculara odaklı olması da doğru değildir bundan dolayı çoklu pc ile oynayanların istismar edemeyeceği biçimde grup halinde girilebilir odalarda olabilir . Bence bu şekilde oyun çok daha keyifli hale gelir hem de para kazanmak maksatlı oyuncularda engellenmiş olur. Artan oyuncu sayısına bağlı olarak bir gelir kaybı yaşanmayacağına da eminim. Tüm arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Sizlerin farm sistemine bakışınız nasıl ve başka önerileriniz var mı ?
    Not: Tam olarak anlaşılmamış sanırım demek istediğim , monster stone benzeri odaların çeşitlerinin ve miktarının arttırılmasından bahsetmiştim. Ayrıca bu odaların tamamlanmasında tabi ki tüm joblar eşit olmalıdır. Genel mantık olarak değerlendirelim lütfen.
    Last edited by LastWarrior199214531; 11-11-2020 at 12:34 PM.

Senior Member
    Nickname
    sıradan bir oyuncu işte
    Class
    Mage
    Server
    Atlantis
    Race
    El-Morad
    ben sadece jm de gem ile pot ve item diziyorum gerisi için çabalamaya değer olduğunu düşünmüyorum.

Senior Member
    Nickname
    KAYPUZ
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ETERNITY
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    arkadaşım ben mage olarak monster stoneleri 2 milyom expe çeviriyorum ve urukdaki old takılı farmerlerin işine gelecek bir güncellemeye de karşıyım açıkcası

Senior Member
    Quote Originally Posted by KAYPUZZ View Post
    arkadaşım ben mage olarak monster stoneleri 2 milyom expe çeviriyorum ve urukdaki old takılı farmerlerin işine gelecek bir güncellemeye de karşıyım açıkcası
    O zaman mage ile monster stone konusuna yorum atar mısın

Kesinlikle tüm jobların rahatça tamamlayabileceği odalar olmalı , bunu yazmaya bile gerek duymadım. Genel mantık olarak değerlendirin lütfen.

Senior Member
    Daha önce oynadığım başka bir oyunda günlük sınırlı bir şekilde girilen solo veya parti halinde haritalar mevcuttu. Bu haritalarda her yaratıktan Exp kasma, Scroll düşürme, oyun parası kasma, İtem çıkartma (nadir item çıkma olasılığı da mevcuttu) vardı ve bu haritaların en az olanı solo haritalarda 20-30dk ; parti olanlarda 45dk - 2 saat arasında zaman alıyordu. Oyundaki nadir itemlerin de bu haritalarda çıkma olasılığı vardı. Hatta günlük sınırı aşmak istiyosan bu haritalara girilen bir scroll u pazardan temin edip tekrar giriş sağlayabiliyordun (bu scrollar haritalarda yaratıkalrdan şansa bağlı olarak düşüyordu). Hep olmasını istediğim bir sistemdi burada ama malesef olacağını sanmıyorum.

Bu oyunda farm olayı var mı? Farm var ise nerelerde farm yapılır? Farm yapılacak yerler kimlerin elinde? Farm yapılacak yerde yeterli özelliğe itemi sahip mi yapacak kişi? Farm yapılacak yerde farm yapması için gerekli itemleri elde etmesi için nerede farm yapacak farm adayı?

Bu sorular böyle devam eder. İşin içinden bende çıkamadım.