Results 1 to 9 of 9
    Member RockfordFosgateT2's Avatar
    Nickname
    RockfordFosgate
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PaRaDoKs
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus

Exclamation Rapor kontrolu neden uzun suruyor

Merhaba. 2.5 gün önce peşinden sırf 2-3 dakikalık video çekeyim diye 2 saat koştuğum adamın anlık dalgınlığından alabildiğim videoya verdiğim emek, adam hala 3 gün olacak ban yemedi ve CR bölümünde kimse ilgilenmiyor. Adamla tartışmamızda bana ''Ben işimi layığıyla yapıyorum. Bak bakalım kaç gün sonra ban yiyecem'' dediğinde gülerek yarın yersin diye mesaj attım. Üstünden 3 gün geçecek. Bir videoda kişinin hile kullanıp kullanmamasını anlamak veya açılan CR konularını takip etmek bu kadar mı zor? 3 dakikalık videoyu bırakın ben adamın hal ve hareketlerinden ne olup olmadığını anlayacak kıvama geldim. Siz GameMaster olarak öğrenemediniz mi? Çok merak ediyorum. Tamam iyi şeyler getirebilirsiniz ama bu hileleri önleme konusunda neden bu kadar çocuk oyuncağıymış gibi davranıyorsunuz? 3 gün nedir ya 3 gün nedir? Bana biri desin kii 3 gün olmasının sebebi bu diye. 2şer 3 er dakikalık videoları yorumlayamıyorsanız.

Ben burdan iş başvurusunda bulunuyorum.
    Çalışma Saati Günde : 12 saat
    Tecrübe : Hilenin yürüyüşünden , yanından geçerken attığı bakıştan , Oyuncu banlanmaya başladığında towna geçip ayakkabısını bağlayışından direk anlarım.
    Teşhis Etme : Avrupada böylesi yok 15 sn de direk teşhis.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Selam.

Yaptığınız raporlama sonrası, sadece video izlenerek ceza verilmemektedir. Hesap detaylı olarak incelendikten sonra bir ihlal tespit ediliyorsa ceza verilmektedir. Eğer incelemelerde kural dışı bir durum yoksa ceza verilmemektedir. Bu işlemler detaylı inceleme gerektirdiği için tabii ki zaman alabiliyor. Eğer oyun kurallarını ihlal eden birisini raporladığınıza eminseniz ceza alıp almama konusunda tereddüt etmeyin.

Nickname
    RockfordFosgate
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PaRaDoKs
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Şuan CR bölümünde olan konuya bakar mısınız? Videoyu attığım kanal benim kişisel kanalım. Elimden geldiğince hile reportlamaya çalışıyorum ve bunu bir görev olarak edinmişim. Attığım videoları inceleyebilir misiniz? 1 tanesinde hata v.s yanlış bir report mevcutmu.
    Last edited by DonJose; 11-11-2020 at 10:13 AM.

Senior Member
    Şuan CRde sonuç bekleyen 424 tane konu var. Gerçekten çok rapor birikmiş durumda.

https://forum.nttgame.com/forum/foru....php?8-General

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Xagorking91 View Post
    Merhaba. 2.5 gün önce peşinden sırf 2-3 dakikalık video çekeyim diye 2 saat koştuğum adamın anlık dalgınlığından alabildiğim videoya verdiğim emek, adam hala 3 gün olacak ban yemedi ve CR bölümünde kimse ilgilenmiyor. Adamla tartışmamızda bana ''Ben işimi layığıyla yapıyorum. Bak bakalım kaç gün sonra ban yiyecem'' dediğinde gülerek yarın yersin diye mesaj attım. Üstünden 3 gün geçecek. Bir videoda kişinin hile kullanıp kullanmamasını anlamak veya açılan CR konularını takip etmek bu kadar mı zor? 3 dakikalık videoyu bırakın ben adamın hal ve hareketlerinden ne olup olmadığını anlayacak kıvama geldim. Siz GameMaster olarak öğrenemediniz mi? Çok merak ediyorum. Tamam iyi şeyler getirebilirsiniz ama bu hileleri önleme konusunda neden bu kadar çocuk oyuncağıymış gibi davranıyorsunuz? 3 gün nedir ya 3 gün nedir? Bana biri desin kii 3 gün olmasının sebebi bu diye. 2şer 3 er dakikalık videoları yorumlayamıyorsanız.

Ben burdan iş başvurusunda bulunuyorum.
    Çalışma Saati Günde : 12 saat
    Tecrübe : Hilenin yürüyüşünden , yanından geçerken attığı bakıştan , Oyuncu banlanmaya başladığında towna geçip ayakkabısını bağlayışından direk anlarım.
    İki farklı hesap ile aynı kişileri aynı kanıtlarla raporlamışsınız. Öncelikle böyle bir raporlama şekli uygun değil ve bu tür raporlamalar süreklilik kazandığında forum hesaplarıyla ilgili işlem yapılabilir. Raporunuzun kısa sürede sonuçlanması için bir kez raporlamanız yeterlidir. Raporların hepsi titizlikle inceleniyor ve sonuçlanması ortalama birkaç gün sürebiliyor.

Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Selam.

Yaptığınız raporlama sonrası, sadece video izlenerek ceza verilmemektedir.
    Kusura bakmayın ama csw al-ver konusu reportlamıştım yüzüne bakan olmamıştı. Konu 8 wiew almasına rağmen bir allahın kulu işlem yapmamıştı.

Senior Member Vrij's Avatar
    Quote Originally Posted by Xagorking91 View Post

GM tools yokken böyle senin gibi teşhisle ceza almış bir arkadaşım en hak eden oldugu halde şerif olamamıştı.

Haksız ban atılmaktansa durum süpheliyse pas geçilmesi daha dogru bence.
    Karşıdaki bir insan, AI değil sonuçta, bir tanıdıgım 15 yıllık full item lvlli hesabının banladıgını mesaj atmıştı, msjı okudugumda hissttiklerimden empati yapıyorum, berbat ötesi bişi.
    Dedim bir gün bu dünyayı da böyle herşeyiyle bırakıp gitces, ancak öyle teselli bulmuştum.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Nickname
    RockfordFosgate
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PaRaDoKs
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Konuyu farklı bir hesabımdan attığımı yeni farkettim. Konuyu tekrar göremeyince tekrar açmış bulunmaktayım. O konuda özürümü kabul edin. Tamamen dalgınlık olarak yapılmış birşeydi. Fakat insan bu kadar uğraşmasına rağmen bu kadar uzun sürdüğünü görmesi insanı moral olarak düşürüyor. Saygılar

Nickname
    RockfordFosgate
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PaRaDoKs
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Report bölümünde hiçbir zaman şüpheli olarak konu açmam. Zaten bir olayın hile veya hile olmadığını anlamak için detaylı incelemeye gerek yok diye düşünüyorum. Ki bunu Cr sisteminde çalışanlar bilir. Örnek : Perisi olmayan , peti olmayan veya peti olmasına rağmen kutulara gitmeyen bir kişi X slotunu sınırsız Light feet ile koşup sanki mekik dokuyormuş gibi slot arasında koşup ve slot bitince tekrar başladığı koordinata dönüyorsa ve towna gidip tekrar aynı koordinat üzerinden koşuyorsa bu adama ''ah canım benim ne de güzel emeğiyle farm atıyor'' diyemeyiz doğal olarak.