Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Durduk yere sıkıntı yaşamayalım (Modaratör arkadaşlar lütfen yardım.)

Selamlar, siber güvenlik eğitimi alıyorum.Eğitim esnasında bizden vmware ile linux üzerinde işlem yapmamızı istiyorlar.Daha öncesinde bu program yüzünden sıkıntı yaşayanları duymuştum.Sanallaştırma programını kurup linux üzerinde siber güvenlik ile alakalı denemeler yapmam gerekiyor.
    Sadece vmware yüklü oluşu bir risk teşkil eder mi ?
    Bizden kurulmasını istedikleri vmware sürümünü aşağıya yazıyorum:

CyberOps Workstation VM cyberops_workstation.ova
    Security Onion VM security_onion.ova

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Selamlar.

Knight Online USKO'da 1 client 1 bilgisayarda çalışacak şekilde yayınlanıyor. 3. parti programlarla oyuna çoklu girmek kurallara aykırı buna sanal işletim sistemleri de dahildir.

illegal şekilde oyuna giriş/müdahale olmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.
    oyuna giriş tek client ile yapcak sanırım. sadece indircekmiş pcde durcakmış oyunla bağlantısı olmayacaksa neden sorun teşkil etsin ?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

vmware gibi sanal bilgisayar yazılımları xigncode'da engellidir. Yüksek ihtimalle xigncode hatası alarak oyuna giriş yapamazsınız.

2018'de açılan konuyu inceleyebilirsiniz.

Sanal Bilgisayarlar Hakkında

Senior Member
    bilgisayarinizda vmware yuklu olmasi knight online oynamanizda sikinti cikarmaz. vmware calisir durumdayken knighta giris yapamazsiniz (tecrube ile sabit).

en guvenli yol dual boot sanirim.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

vmware gibi sanal bilgisayar yazılımları xigncode'da engellidir. Yüksek ihtimalle xigncode hatası alarak oyuna giriş yapamazsınız.

2018'de açılan konuyu inceleyebilirsiniz.

Sanal Bilgisayarlar Hakkında
    Hocam 1 kişinin sanal bilgisayar ile çoklu oturum açmasına karşısınız fakat bir kişinin 20pc ile 20 oturum açmasına karşı değilsiniz?

Bu fark neden kaynaklanıyor?

Senior Member
    Quote Originally Posted by Van_Hellsing View Post
    Hocam 1 kişinin sanal bilgisayar ile çoklu oturum açmasına karşısınız fakat bir kişinin 20pc ile 20 oturum açmasına karşı değilsiniz?

Bu fark neden kaynaklanıyor?
    Ilk soylediginde 1 kişi tüm hepsiyle aynı anda aktivite yapabiliyor, ikinci soylediginde böyle bir olasılık yok. (Bunu düşünememe ihtimalin vardır eminim ve bu düşük risk, fakat bunu düşünebilip sorma niyetin bizim için yüksek risk ben olsam seni banlardim)

Junior Member
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Ilk soylediginde 1 kişi tüm hepsiyle aynı anda aktivite yapabiliyor, ikinci soylediginde böyle bir olasılık yok. (Bunu düşünememe ihtimalin vardır eminim ve bu düşük risk, fakat bunu düşünebilip sorma niyetin bizim için yüksek risk ben olsam seni banlardim)
    Reis parasını verdikten sonra 20pc de açık oturumları aynı client üzerinden kontrol edecek sistem yazdırabiliyorsun. Benim sorma amacım işte bu tutarsızlık, Sanal pc ile 20 oturum açıp kontrol edince sıkıntı fakat 20pc ile bu işlemi yapınca bir şey olmuyor. Aşağıdaki görsele bakarsan sorma nedenimi anlayabilirsin.

https://forum.nttgame.com/forum/show...=1#post2187643
    Last edited by Van_Hellsing; 11-11-2020 at 10:52 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Van_Hellsing View Post
    Reis parasını verdikten sonra 20pc de açık oturumları aynı client üzerinden kontrol edecek sistem yazdırabiliyorsun. Benim sorma amacım işte bu tutarsızlık, Sanal pc ile 20 oturum açıp kontrol edince sıkıntı fakat 20pc ile bu işlemi yapınca bir şey olmuyor. Aşağıdaki görsele bakarsan sorma nedenimi anlayabilirsin.

https://forum.nttgame.com/forum/show...=1#post2187643
    Sanal pc ile giriş ve o yazılım kullanımı yasak.
    Senin sormaya çalıştığın galiba bu
    Yok bu değilse adam 19 tane premium almışsa 20 karakterle girebilir.
    Bundan bize ne

Junior Member
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Sanal pc ile giriş ve o yazılım kullanımı yasak.
    Senin sormaya çalıştığın galiba bu
    Yok bu değilse adam 19 tane premium almışsa 20 karakterle girebilir.
    Bundan bize ne
    Yahu nasıl bundan bize ne? Sen oyuna 30pc ile bağlanan kişinin tüm pazarını tek tek eliyle kontrol ettiğini mi sanıyorsun? [Bunların bir çoğu yazılım kullanıyor] Hem bu kişiler yüzünden akşam premiumu olan insanlar oyuna bağlanamıyor.

+ Belki sanal bilgisayar ile bağlanan kişide bu pazarcılar gibi premium alıp pazar kuracak? Birini bir ihtimal yüzünden yasaklıyorsunuz ama aynı ihtimal diğer sistemde de var. Onları neden yasaklamıyorsunuz diyorum ben. Serbest ise ikisine de serbest olsun, yasaksa ikisine de yasak olsun.

Benim görüşüm 1 kişi sadece 1 hesapla oyuna bağlansın. Kimse kimsenin hakkına girmesin.