Results 1 to 4 of 4

Thread: cz np bugu

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)

cz np bugu

Merhabalar sorunu kısaca şöyle özetliyim.

Bende War pre + 10 war flash , + war peri (+3np) + war tatto (+3np) + np basılı gem(+3np) +1 clan np bonusu ile 52 np gelmekte ( +11 np clana bağışlanıyor önemli olan nokta burada
    Arkadaşta war pre + 10 war flash , +2 clan bonusu ile 55 np almakta.

Fakat ranka geldiği zaman konu , arkadaş +55 np atlarken , ben +52 np atlıyorum.
    Fakat clana giden npler ranka dahil değil , bu sorunu fixleme şansınız var mı acaba
    sonuç olarak ben ondan daha fazla np kasıyorum ve otomatik olarak 11 np clana gidiyor

Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    Merhabalar sorunu kısaca şöyle özetliyim.

Bende War pre + 10 war flash , + war peri (+3np) + war tatto (+3np) + np basılı gem(+3np) +1 clan np bonusu ile 52 np gelmekte ( +11 np clana bağışlanıyor önemli olan nokta burada
    Arkadaşta war pre + 10 war flash , +2 clan bonusu ile 55 np almakta.

Fakat ranka geldiği zaman konu , arkadaş +55 np atlarken , ben +52 np atlıyorum.
    Fakat clana giden npler ranka dahil değil , bu sorunu fixleme şansınız var mı acaba
    sonuç olarak ben ondan daha fazla np kasıyorum ve otomatik olarak 11 np clana gidiyor
    clana giden np ranka değil olmaz, çünkü rankta sağ tarafa gelen np yani leader point olarak adlandırdıgımız np ye göre sıralama çıkmakta. senın clana giden np sol taraftan gidiyor. sonuç olarak clana gitsede gitmesede sol tarafın cz rakında hiçbir etkisi yoktur

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by GsKing View Post
    clana giden np ranka değil olmaz, çünkü rankta sağ tarafa gelen np yani leader point olarak adlandırdıgımız np ye göre sıralama çıkmakta. senın clana giden np sol taraftan gidiyor. sonuç olarak clana gitsede gitmesede sol tarafın cz rakında hiçbir etkisi yoktur
    Arkadaş , np bonus veren 3 farklı şey takılı , +9 np , + clan 1 veriyor 10 ediyor.
    Diğer kişinin , sadece clan bonusu +2

fakat benden 3 np fazla alıyor rankta

anlatabildiğim şeyi anladın mı ?
    Sağ tarafla alakası yok.
    Sağ taraf 48 geliyor bana , fakat ranka 52 etki ediyor. Sağ taraftan kastım da leader point aylık sıfırlanan

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Peri ve tattoo benim bildiğim ladder'e yani sağa etki etmiyor. Rankta gözüken ladder yani sağ taraf. Clana giden sol taraf. Gelen np'nin yanında parantez içinde (+x) yazar. Dc preli monument sendeyse +20 yazıyor mesela. War preli +30. Peri orayı değiştirmiyor. PREMIUM orayı dolayısıyla da ladder'i değiştiriyor. Ama aynı ptdeyken ve aynı pre varsa ikinize de sağ aynı gelir. Sadece kesilen adamın simgesine göre artar azalır ama ikinize de aynı sağ gelir.(Np sc yoksa) CZ'de hp gem kullandığım için hiç np gem kullanmadım, o sağa etki eder mi bilmiyorum ama np sc etki ediyor. Dene +30'a ekleniyorsa etki ediyor demektir.

Senin bu (+xx) yazan yer kaç peki?
    Perili vs perisiz.

Burada da tattoo, peri vs yok war premium ile gelen np.

Yani kısacası tattoo, peri soldaki np'yi artırır ve sağa dolayısıyla rank'a etki etmez. Aynı ptdeki aynı premium'a sahip kişiler (ikisi de np sc'sizse) aynı sırada oluyor. Clana np gidip gitmemesi önemli değil. (NP gem kullanmadım, bilmiyorum. Fark ederse o ediyordur.)
    Last edited by GengaR_AreS; 11-08-2020 at 09:06 PM.