Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Junior Member

Magelerin Slot Kapatması

Hemen her slotu mageler kapatmış durumda. MC1de mage1-mage2-mage3 ... vs diye gidiyor. MC2ye gidiyorsun aynı şekilde devam ediyor. Başka forumda bir resim görmüştüm. 20-30 bilgisayarı raflara koymuş hepsinde knightta bir şeyler yapılıyor. Oyun resmen birilerinin tekeline girmiş durumda. NTTGame'ye en çok parayı kazandıran bu kişiler. Bir şirketin en önemli politikası da bu para kazanmak tabi.

Exp kasmak da paralı olmuş. Yeni serverda slotlar kapatılmış. Partye girebilmek için para isteniyor. Normal kasan insan kalmamış. Bu kişilerde de çok açık macro var. Duyduğuma göre çok uzun süredir bu işi yapıyorlarmış. Bu zamana kadar nasıl oluyorda gmler tarafından ceza yemediler?

Bu durum genie'nin cash olarak arttırılmasıyla çözülür gibi duruyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oyun kuralları ihlal edilmediği sürece bu duruma yapılacak bir şey bulunmamaktadır. Bahsettiğiniz fotoğrafları ben de internet üzerinden gördüm. Bu kişiler genelde evlerine 5-6 adet internet bağlatıp spotlarda Genie ile farm yapıyorlar. Genie dışında hile veya bunlar benzer araçlar kullananlar zaten ceza almaktadırlar.

Döviz kurunun artması ile birlikte ülkemizde pus ürünleri ekstra pahalıya gelmişken Genie'nin pus fiyatı artırılsın derseniz muhtemelen exp kasanlar size ateş püsküreceklerdir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Bir başkası gelip okçuların uruk kapatması dese? Bplerin raven kapatması dese? Nasıl fikir?

Şu olayı böyle art niyetli anlatmayın. Olay mage falan değil MAKRO Sen bu şekilde mage dediğin zaman makro hikaye oluyor.

Örnek ; Günlerdir aynı stone golem slotunda bir BP var. Genie yok adamda, Monster kill ile ranklarda boy gösteriyor. Rpr yapıp item satıp geliyor. Bir aklı başında GM kardeş bu adam günlerdir eliyle nasıl kesiyor diye bakıyor mu? Bakmıyor

Slotlar düzenli kontrol ediliyor derler ama hikaye. Biz video çekeceğizde , CR açacağızda o adama bir şey olacak kısmet. Sonra yerine başkası gelecek. Bekçi maaşı ödeseniz keşke oyunculara.

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Bir başkası gelip okçuların uruk kapatması dese? Bplerin raven kapatması dese? Nasıl fikir?

Şu olayı böyle art niyetli anlatmayın. Olay mage falan değil MAKRO Sen bu şekilde mage dediğin zaman makro hikaye oluyor.

Örnek ; Günlerdir aynı stone golem slotunda bir BP var. Genie yok adamda, Monster kill ile ranklarda boy gösteriyor. Rpr yapıp item satıp geliyor. Bir aklı başında GM kardeş bu adam günlerdir eliyle nasıl kesiyor diye bakıyor mu? Bakmıyor

Slotlar düzenli kontrol ediliyor derler ama hikaye. Biz video çekeceğizde , CR açacağızda o adama bir şey olacak kısmet. Sonra yerine başkası gelecek. Bekçi maaşı ödeseniz keşke oyunculara.

şimdi sana bir soru; sana deseler ki sana bir gm çarı versek. bütün sw ler ve camp ları dolaş hızlı hızlı, bütün sw lerde bütün slotları gezmen kaç dakika alır? bir sw yi gezmek eslant, cz ve delos dahil en fazla 10 dakika sürer bence yani bir durup düşünmek lazım

Senior Member
    Quote Originally Posted by SmallMage View Post
    şimdi sana bir soru; sana deseler ki sana bir gm çarı versek. bütün sw ler ve camp ları dolaş hızlı hızlı, bütün sw lerde bütün slotları gezmen kaç dakika alır? bir sw yi gezmek eslant, cz ve delos dahil en fazla 10 dakika sürer bence yani bir durup düşünmek lazım
    İşin o kısmını fazla düşünme. Ben bu düşündürmeme politikasını bir yerden daha biliyorum da o ülkedeki vaziyete çok benziyor bu durum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    çöp slotlarında genie çalışmasın insanlar ne görev yapabiliyor nede farm atıp itemini yada oyun içi masraflarını karşılayabiliyor slot kalmadı tek pcli olan insanlara

Senior Member
    Bana bir GM charı versen tüm hile hurdaları en kuytu köşeye kadar bulur tekmelerim Yok CR atın yok biz bi ara kontrol ederiz falan hepsi hikaye olur.

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Bana bir GM charı versen tüm hile hurdaları en kuytu köşeye kadar bulur tekmelerim Yok CR atın yok biz bi ara kontrol ederiz falan hepsi hikaye olur.
    istense yapılır diyorsun yani

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Genie amacı nedir? Exp kasmak yanlış bilmiyorsam peki yönetim sadece exp dayalı yapsa sadece eslant bölgesinde belli bölgelerde çalışsa paramun brahman dark stone titan boro gibi insanlar rahatlıkla görevlerini yapsa bilgisayar başında olan insanlar solo veya parti ile farm yapsa (elle) ne macro sorunu kalacak ne abuk sabuk şikayet gelecek yönetimde rahat edecek oyuncularda.

Senior Member
    istense yapılır diyorsun yani
    Şimdi GM bakıyor adamlar makro ama bunlar pre almış, genie harcıyor. Müşteri bu ceza vermiyim diyor. Bakkal gibi düşünüyor her gün gofret alan adam suçlu biri olsa bile sonuçta devamlı gofret için para ödüyor.

Şaka bir yana GM karakterim olsa adıma besteler yazılırdı. Oyunda bir NPC ye adım verilirdi. Slotlarda makro vb ne varsa yakar geçerdim. Zaten işim bu değil mi?