Results 1 to 9 of 9

Thread: Asas skilleri

Senior Member

Asas skilleri

Şuna bir çare bulsanız hoş olurdu. Xincode ne zaman güncellenecek? Macroyu veya tpt olduğu halde oyun dosyaları değişti halde oyuna login olmayı ne zaman engelleyecek?
    Asaslar yine başladı saniyede 4 skill vurmaya.

Senior Member
    Şüphelendiğimiz bir oyuncuyu cr'ye attığımızda bu oyuncunun tbl değişikliğini kontrol etmek ne kadar zor?
    Geçen yıllarda forumda bir şey yazdım. Oynamadığım karakterimin aptalca yazılmış nickname yüzünden (on dakika pazar gezip 3-5 ay girmemiştim çünkü oynamadığım bir sunucuda duruyordu hatta öyle bir charın olduğunu bile unutmuştum) ban yemesi 1 dakika sürmemişti. Yani bu çok zor bir şey değil. Bütün cz bu adamı konusuyor meğer. Ben yeni yeni cz farm yaptığımdan bilmiyordum. İlla video mu lazım? Daha önce konuşuluyordu videosuz da kontrol yapıyoruz diyordu gmler. Tecrübeli oyuncuların yaptığı gözlemlerin hiç mi kıymeti yok?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Uygunsuz nickname kullanmak yasaktır. İster aktif karakteriniz olsun isterse ara sıra girdiğiniz yan karakteriniz olsun yasaktır.

Oyunu çok iyi oynayıp skilleri kombo şeklinde hızlıca yapan oyuncular vardır. Bunların hepsi hileci demek yanlış olur, şüphelendiğiniz oyuncular varsa CR üzerinden rapor edebilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Her zamanki gibi yine bir iletişim sorunun var mod team lead. Ben neden ban yedim demiyorum. Tepki süresi harikaydı 1 dakika sürmedi diyorum kontrol etmek. Kaldı ki ben forumda yanlış bir propaganda kurbanı olarak bir şey yazmıştım ve hiçbir şekilde şikayet edilmemiş görülmemiş duyulmamış bir karakterim oynamadıgım bir sunucuda öyle duran bir karakterim yüzünden ban yedim. Ben cezada bir problem görmüyorum. Diyorum ki kontrol böyle seri bir şekilde oluyorsa ara sıra böyle milleti yoklayıp oyun dosyaları ne alemde oyuna nasıl login olmuş diye şöyle bi gezinmek çok mu zor?

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    CTRL+C yada V yaptıklarının kanıtı

Senior Member
    Nickname
    Hgs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    1925Göztepe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by sempatik91 View Post
    Şuna bir çare bulsanız hoş olurdu. Xincode ne zaman güncellenecek? Macroyu veya tpt olduğu halde oyun dosyaları değişti halde oyuna login olmayı ne zaman engelleyecek?
    Asaslar yine başladı saniyede 4 skill vurmaya.
    saniyede 4 skill.....maşallah... ve hala oyunda ise bir şeyler eksik yapılıyordur...

Senior Member
    Oyunun öncelikle bu gaming mouse-klavye olayına bir çözüm üretmesi gerekiyor. Sadece klavyenin salt alfa-numerik tuşları ile oyun oynanmasını sağlayacak sistem İlla BAN atılması şart değil oyunun bu tarz oyun oynayanı tespit edip oyundan şutlayacak bir sistem yani disconnect edecek bir sistemin yapılması gerekiyor.
    Last edited by ScORp_LiON; 11-07-2020 at 05:39 AM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by sempatik91 View Post
    Her zamanki gibi yine bir iletişim sorunun var mod team lead. Ben neden ban yedim demiyorum. Tepki süresi harikaydı 1 dakika sürmedi diyorum kontrol etmek. Kaldı ki ben forumda yanlış bir propaganda kurbanı olarak bir şey yazmıştım ve hiçbir şekilde şikayet edilmemiş görülmemiş duyulmamış bir karakterim oynamadıgım bir sunucuda öyle duran bir karakterim yüzünden ban yedim. Ben cezada bir problem görmüyorum. Diyorum ki kontrol böyle seri bir şekilde oluyorsa ara sıra böyle milleti yoklayıp oyun dosyaları ne alemde oyuna nasıl login olmuş diye şöyle bi gezinmek çok mu zor?
    Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    CTRL+C yada V yaptıklarının kanıtı
    Konu dağılmasın diye detaya fazla girmek istemedim. Sizi bir oyuncu görerek rapor ettiyse ve CR'nin en hızlı zamanına denk geldiyseniz bile banlanmanız 1 dakika sürmez. Muhtemelen raporunuz sonuçlanmadan birkaç dakika önce oyuna girmişsinizdir ya da en kötü ihtimal devriye gezen Gm'e denk gelmişsinizdir. Sizi görünce şimdi oyuna girmiş aradan 5-10 dk geçsin sonra banlayayım diyeceğini sanmıyorum.

Banlanma süresi ne kadar süre olursa olsun, log kontrolleri ile mukayese etmek yanlış olur. Log kontrolleri kontrol edilen duruma göre değişiklik gösterebilir. Kullanıcıların bizlere gönderdikleri raporlar yetersiz kaldığında bu loglar incelenmekte ve ona göre ihlal %100 doğrulandığında ceza verilmektedir. CR ve Discord platformlarında ciddi anlamda çok tecrübeli rapor yapan oyuncular bulunmaktadır. Öyle ki nokta atışı yapıyorlar. Elbette bu oyuncuların gözlemleri çok önemli ancak %100 doğrulama olmadan kimseye ceza verilmez.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Konu dağılmasın diye detaya fazla girmek istemedim. Sizi bir oyuncu görerek rapor ettiyse ve CR'nin en hızlı zamanına denk geldiyseniz bile banlanmanız 1 dakika sürmez. Muhtemelen raporunuz sonuçlanmadan birkaç dakika önce oyuna girmişsinizdir ya da en kötü ihtimal devriye gezen Gm'e denk gelmişsinizdir. Sizi görünce şimdi oyuna girmiş aradan 5-10 dk geçsin sonra banlayayım diyeceğini sanmıyorum.

Banlanma süresi ne kadar süre olursa olsun, log kontrolleri ile mukayese etmek yanlış olur. Log kontrolleri kontrol edilen duruma göre değişiklik gösterebilir. Kullanıcıların bizlere gönderdikleri raporlar yetersiz kaldığında bu loglar incelenmekte ve ona göre ihlal %100 doğrulandığında ceza verilmektedir. CR ve Discord platformlarında ciddi anlamda çok tecrübeli rapor yapan oyuncular bulunmaktadır. Öyle ki nokta atışı yapıyorlar. Elbette bu oyuncuların gözlemleri çok önemli ancak %100 doğrulama olmadan kimseye ceza verilmez.
    Yok hala anlaşamıyoruz çünkü anlamak da istemiyorsun. Ben bir char açtım ve oynamadığın sunucuda pazarda 10 dakika gezindim. Sonrasında bir daha girmedim. Aradan aylar geçti. Forumda bir şey yazdım. Karakterim ve oynadığım PC arandı tarandı hiçbir şey bulunamayinca bu aylarca offline olan kimsenin bilmediği görmediği şikayet etmediği troll nickname yüzünden ban yedim. Burada dağı taşı delip geçen tpt videosu koysak o oyuncunun ban yemesi eğer günlerden cuma ve akşam ise 72 saat sürüyor.