Results 1 to 6 of 6

Thread: Rapor Hk

Senior Member

Rapor Hk

Merhabalar;

x Karakterinin
    başta bana , sonra önüne gelen herkese küfürleri saydırdığını daha önce kanıtlarla birlikte raporlamıştım.
    Neden bir şey yapılmıyor ?
    Lütfen gereğini yaparmısınız ?

Eminim burdaki herkes TCK md 125'i biliyordur. Şayet bilmeyenlere kısaca bir açıklama getirecek olursak

Hakaret suçu, TCK md. 125-131 arasında şerefe karşı suçlar başlığı altında düzenlenmiştir. Hakaret suçu iki farklı şekilde işlenebilir: a-) Belli somut bir durum ve olgunun isnat edilmesi suretiyle kişinin şeref ve saygınlığının zedelenmesi, b-) Genel ve soyut nitelikteki söz ve davranışlarla kişinin değersizleştirilmesi, rencide edilmesi. Hakaret suçu doğrudan kişinin birey olmaktan kaynaklanan kişilik haklarına saldırıdır. Hakaret suçu ile sosyal bir kavram olan “şeref” ve kişinin özsaygısı korunmaktadır. Suçun mağduru, hakaret edeni ve hakareti öğrendiği tarihten başlamak üzere 6 Ay'a kadar şikayet edebilme hakkına sahiptir.

"Hakaret Suçunun Cezası 3 Aydan 2 Yıla Kadar Hapis Veya Adli Para Cezasıdır. "

Ciddiye alınmamız için dava mı açalım illa ?

Saygılarımla, Teşekkürler.
    Last edited by NightOwl; 11-05-2020 at 01:45 AM.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oyun içerisinde almış olduğunuz video veya ekran görüntülerinin sağ üst bölümdeki sunucu bilgi kısmı açık olmalıdır. Aksi taktirde raporunuza olumlu herhangi bir geri dönüş alamazsınız. Bu bilgi raporunuzda da tarafınıza sunulmuştur. Lütfen bölüme konu açmadan önce raporlarınızın takibini yapınız.

İyi forumlar.

Senior Member
    1- Tarafıma böyle herhangi bir bilgi iletilmedi.
    2- Söz konusu olan şahısın ekran görüntülerini aldığımda partideki diğer şahıslarında isimleri görünmektedir
    Yani Şahsın doğru kişi olduğunu anlayabilmeniz için Gordion serverında benim , ve diğer şahısların ismini teyit etmeniz zor bir şey değildir

Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by RuyeL View Post
    1- Tarafıma böyle herhangi bir bilgi iletilmedi.
    2- Söz konusu olan şahısın ekran görüntülerini aldığımda partideki diğer şahıslarında isimleri görünmektedir
    Yani Şahsın doğru kişi olduğunu anlayabilmeniz için Gordion serverında benim , ve diğer şahısların ismini teyit etmeniz zor bir şey değildir
    1- Tarafınıza böyle bir bilgi iletildi.
    2- Bölümün bir kuralı var ve bu kurallar çerçevesinde işlemler yapılmaktadır.

Senior Member
    1- Tekrar ediyorum tarafıma böyle bir bilgi iletilmedi , raporumu sildiniz mi arşive mi aldınız ne yaptınızsa göremiyorum bile
    2- Madem bölümün böyle bir kuralı var bunu açıkça belirtmelisiniz.

Çünkü raporlama kısmında açıklamayı okuduğumuzda özetle , ekran fotoğrafı alıp sunucu ve karakter adını yazıp kısaca olayı anlatmamız gerektiğini belirtmişsiniz. Sizin şuan bunu böyle diye ısrarla diretmeniz kişi kayırma anlamına geliyor farkındamısınız ? eğer dediğiniz gibi bi kural olsaydı o bölümü açmak benim için zor bişey değil o kadar şeyi yapmışım onu mu yapmayacağım ?

Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Pekala.. Biraz detaylı yazalım.

10-26-2020, 11:16 PM tarihinde bölüme açmış olduğunuz şikayet raporu 10-27-2020, 09:02 PM tarihi ve saatinde cevaplanmış ve bir sonraki gün 23:00'da arşiv bölümüne taşınmıştır. Raporunuzu açıp kontrolünü sağlamıyorsanız haliyle tarafınıza verilen cevabı göremezsiniz.

Ek olarak Cheat Reports Kullanımı adlı konuyu açıp okursanız orada olayı anlatın sunucu ismi yazın demiyor, aşağıdaki ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi ''- Rapora eklenen KSC'lerde sağ üst tarafta sunucu ismi görünür şekilde olmalıdır.'' ibaresi yer alıyor.

Bundan sonraki bölüme açacağınız raporlarınızın takibini yaparak tarafınıza verilen cevapları görebilir, yanlışlarınız var ise bunu düzelterek tekrar rapor oluşturabilirsiniz.

**Konuya detaylı bilgi verilip yoruma kapatılmıştır.

İyi forumlar.