Results 1 to 4 of 4

Chrome Uyarı ekranı

Merhaba az önce eski destek taleplerime bakmak istedim chrome sayfasının üst orta kısmından böyle bir pencere açıldı bu ne demek oluyor

Moderator NightOwl's Avatar
    Merhaba,

Ekip arkadaşımın bu durum hakkında yaptığı açıklamayı sizinle paylaşıyorum;

Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

Google Chrome tarayıcısının yeni bir özelliğine ait uyarı, bu özelliğe Password Checkup deniyor. Herhangi bir sitede Chrome üzerinden parola kullandığınızda Chrome parolanızı kontrol ediyor ve daha önce ifşa olan parolalardan biri mi değil mi diye bir kontrol gerçekleştiriyor.

Bir site veya uygulamadaki veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu uyarısı veriyorsa, Google Chrome aslında sana şunu diyor: Bu paroları artık kullanma

Uyarıyı görür görmez chrome ‘de ki güvenmediğiniz eklentileri devre dışı bırakın ve ifşa olan şifreniz ile aynı kullandığınız tüm hesaplarınızın şifresini değiştirin. Ayrıca ,farklı A, B ve C siteleri için aynı şifreyi kullanıyorsanız, bu 3 sitedeki şifreyi de değiştiriniz.

Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Merhaba,

Ekip arkadaşımın bu durum hakkında yaptığı açıklamayı sizinle paylaşıyorum;
    Hesabımda otp aktif şifremi değiştirmezsem bir şey olur mu sonuçta otp olmadan kimse giremez otp telefonumda kurulu

Moderator NightOwl's Avatar
    Bu bir Chrome uyarısıdır, şifrenizi değiştirmek veya değiştirmemek size kalmış bir durumdur. Hesap ve OTP paylaşımı yapmadığınız veya cihazlarınıza başkaları tarafından erişim bulunmadığı sürece hesabınızın bu tarz bir riske girmesi mümkün değildir ancak dilerseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca, ekstra bilgi için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.