Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 76
    Senior Member
    Tek yapılacak şey Emc ve luferdeki Manticore slotundaki çöp oranını kaldırıp Cz'ye 2 manticore slotu koyup Çöo oranını Cz'ye taşıması güzel bir güncelleme olacağını düşünüyorum.

Bu sayede hem görevini yapmak isteyenler için herhangi bir sorun olmaz.

Hemde farm atmak isteyen kişi Cz'ye çıkar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    Tek yapılacak şey Emc ve luferdeki Manticore slotundaki çöp oranını kaldırıp Cz'ye 2 manticore slotu koyup Çöo oranını Cz'ye taşıması güzel bir güncelleme olacağını düşünüyorum.

Niye CZ farm yeri mi?

Legal bir şekilde farmlıyorsa farmlamasında bir sıkıntı yok.

Legal değilse neden slot cezalandırılıyor? Görevini yapması gereken GM yapmıyor demektir. Senin mantıkla hırsız evi soyuyor. Sen polis nerde demek yerine eve eşya alma o zaman hırsız gelmez diyorsun

Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Şu oyunda şu görevi yapamadım dediğim görev hiç olmadı.
    Özellikle manticore görevlerini oradaki farm yapan adamlara yaptırdım. Bir selam ver kolay gelsin de iletişim şart.
    HTB HTC AOC falan zorluyordu onlarada party toplayıp yapabiliyorsun. Krala bile AOC zorluyor gel bir party kuralım demişliğim var.
    İstiyorsunuz ki hangi slota gidersek gidelim o slot boş olsun, slot beni kırmızı halıyla karşılasın. Sonra bu server boş burası çöp yeni server ne zaman gelecek
    Hangi serverda oynuyorsunuz bilmiyorum tabiki ama Sirius özelinde htb, htc, aoc, satiors, manticore gibi slotlarda 3er 4er kez görevlerimi hep ks atma şeklinde yaptım. Sadece 1 yada 2 kişi partye almıştır ki buda çok düşük bir oran. Server 1-2-3 hatta zamanında 4 ve 5de campları gezip hepsine pm atmışlığım vardır ya pmleri kapalı ya da cevap vermiyorlar.

Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post

Mantıklı bir öneri bence de. Bu sayede görevlerimizi de rahatlıkla yapabiliriz. Kaldı ki CZ haritasının özellikle ardream harıtasına göre hala farm konusunda çok kısır olduğunu düşünüyorum. En son trial güncellemesinde DM yaratıklarını eklemişlerdi ama hem drop açısından hemde kesme zorluğundan dolayı çok rağbet gören bir slot olmadı. Belki o bölgeye belki de onları kaldırıp yerine farklı yaratıklar eklenerek cz farmı canlandırılabilir.

Niye CZ farm yeri mi?

Legal bir şekilde farmlıyorsa farmlamasında bir sıkıntı yok.

Legal değilse neden slot cezalandırılıyor? Görevini yapması gereken GM yapmıyor demektir. Senin mantıkla hırsız evi soyuyor. Sen polis nerde demek yerine eve eşya alma o zaman hırsız gelmez diyorsun
    Bu oyunun yöneticilerinin ve benim düşüncemin uyuştuğunu düşünüyorum farm yapma konusunda. Bu oyunda afk farmdan bir kazanç olmamalı olacaksa da çok çok düşük olmalı. Yöneticilerin de bir çok farmı czye taşıması ve czde yapılan farmın daha değerli kılmasının sebebi hem afk farmın önüne geçilmesi yani oyuna emek verilmesi hem de cz'nin daha canlı olmasını sağlamak. Zaten en nihayetinde oyunun amacı da karakterini güçlendirip karşı ırkla savaşmak değil midir? Eğer afk farm yapılacaksa açsınlar emc lufer'e ve eslanta 20şer camp. Slotları da arttırsınlar 2x - 3x olacak şekilde. Oyundaki herkes afk farm yapsın. Çünkü diğer türlü afk farmda neler döndüğünü herkes biliyor. Genie altı macrolar vs.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Arkadaşlar bence; bu tarz önerileri bırakın. Bu arkadaşlar bir şekilde yolunu bulup yine başka slot da ekmek yiyecekler. O kadar nerf geldi çözüm oldu mu? Knight online farm biterse oyunda biter...
    Last edited by NightOwl; 10-26-2020 at 10:39 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by MadneSs View Post
    1-Hangi serverda oynuyorsunuz bilmiyorum tabiki ama Sirius özelinde htb, htc, aoc, satiors, manticore gibi slotlarda 3er 4er kez görevlerimi hep ks atma şeklinde yaptım. Sadece 1 yada 2 kişi partye almıştır ki buda çok düşük bir oran. Server 1-2-3 hatta zamanında 4 ve 5de campları gezip hepsine pm atmışlığım vardır ya pmleri kapalı ya da cevap vermiyorlar.

2-Bu oyunun yöneticilerinin ve benim düşüncemin uyuştuğunu düşünüyorum farm yapma konusunda. Bu oyunda afk farmdan bir kazanç olmamalı olacaksa da çok çok düşük olmalı. Yöneticilerin de bir çok farmı czye taşıması ve czde yapılan farmın daha değerli kılmasının sebebi hem afk farmın önüne geçilmesi yani oyuna emek verilmesi hem de cz'nin daha canlı olmasını sağlamak. Zaten en nihayetinde oyunun amacı da karakterini güçlendirip karşı ırkla savaşmak değil midir? Eğer afk farm yapılacaksa açsınlar emc lufer'e ve eslanta 20şer camp. Slotları da arttırsınlar 2x - 3x olacak şekilde. Oyundaki herkes afk farm yapsın. Çünkü diğer türlü afk farmda neler döndüğünü herkes biliyor. Genie altı macrolar vs.
    1-Siriusta oynuyorum. King isimli karakterlere pm at pmleri kapalı falan değil. Treant görevindeyken Manticore gitmeden yazdım görev var diye. Gelen 3-4 tane çöpüde vermek istedim almadı. Adamları 100 kere foruma yazdılar, Kaç kişi video almıştır CR açmıştır kim bilir. Ama hala ordalar. Demek ki sadece genie kullanıyorlar yada Yetkililer işini yapmıyor. Sence hangisi?

2-AFK farmının önüne geçmenin tek yolu genie kaldırmaktır. Genie ücretli neden kaldırsınlar? Demek ki yöneticiler ile fikrin uyuşmuyor. Eğer uyuşsaydı genie olmazdı yada genie açanlar drop alamazdı.

Herkesin ağzında kendi yapamadığı herşey illegalmiş gibi gösteriliyor. O yüzden şu görevi yapamadım bu görevi yapamadım konuları aşırı samimiyetsiz geliyor.

İllegal durumlarla alakalı işi yapması gereken GM. Slotları kontrol etmiyorlarsa bu GM'leri suçudur. Slot kontrolü yapılıyor , CR'lerden ceza veriliyor deniyor. Demek ki kedi uzanamadığı ciğer...

Not : Farmer değilim. Konu ile alakalı fikrim farmı legal yapan yapsın , adam farm yapıyor diye slot değiştirilmez. İllegal yapıyorsada yetkili GM kardeşler bir zahmet incelesin.

Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    1-Siriusta oynuyorum. King isimli karakterlere pm at pmleri kapalı falan değil. Treant görevindeyken Manticore gitmeden yazdım görev var diye. Gelen 3-4 tane çöpüde vermek istedim almadı. Adamları 100 kere foruma yazdılar, Kaç kişi video almıştır CR açmıştır kim bilir. Ama hala ordalar. Demek ki sadece genie kullanıyorlar yada Yetkililer işini yapmıyor. Sence hangisi?

2-AFK farmının önüne geçmenin tek yolu genie kaldırmaktır. Genie ücretli neden kaldırsınlar? Demek ki yöneticiler ile fikrin uyuşmuyor. Eğer uyuşsaydı genie olmazdı yada genie açanlar drop alamazdı.

Herkesin ağzında kendi yapamadığı herşey illegalmiş gibi gösteriliyor. O yüzden şu görevi yapamadım bu görevi yapamadım konuları aşırı samimiyetsiz geliyor.

İllegal durumlarla alakalı işi yapması gereken GM. Slotları kontrol etmiyorlarsa bu GM'leri suçudur. Slot kontrolü yapılıyor , CR'lerden ceza veriliyor deniyor. Demek ki kedi uzanamadığı ciğer...

Not : Farmer değilim. Konu ile alakalı fikrim farmı legal yapan yapsın , adam farm yapıyor diye slot değiştirilmez. İllegal yapıyorsada yetkili GM kardeşler bir zahmet incelesin.
    Ben ve 2 - 3 arkadaşım görevleri yaparken farklı zamanlarda geldik ve hiç biri yardım etmedi. Konuyu açmamın sebebi de bu. Ayrıca bu slotlarda çoğu kişi illegal programlarda kullanıyor. Gidip yanına 10 15dk ks atarsan dediğimi anlarsın. Kaldı ki legal farm yapıyorsa slot değiştirilmez diye bir kanun yok. Bugün gelen yama notlarında bile çeteleşiliyor diye stone golemdeki magic hammer drobu farklı moblara eklendi. Bu slotlarda emek vermeden sadece genie ve gerektiğinde slotu vermemek için illegal programla yüzlerce milyon coins kasıyor. Bakıyorumda hepsinin üstleri aynı, gram yükselmiyor. Yani bu paraları ne yaptıkları da herkesin malumu.

Senior Member
    Quote Originally Posted by MadneSs View Post
    Ben ve 2 - 3 arkadaşım görevleri yaparken farklı zamanlarda geldik ve hiç biri yardım etmedi. Konuyu açmamın sebebi de bu. Ayrıca bu slotlarda çoğu kişi illegal programlarda kullanıyor. Gidip yanına 10 15dk ks atarsan dediğimi anlarsın. Kaldı ki legal farm yapıyorsa slot değiştirilmez diye bir kanun yok. Bugün gelen yama notlarında bile çeteleşiliyor diye stone golemdeki magic hammer drobu farklı moblara eklendi. Bu slotlarda emek vermeden sadece genie ve gerektiğinde slotu vermemek için illegal programla yüzlerce milyon coins kasıyor. Bakıyorumda hepsinin üstleri aynı, gram yükselmiyor. Yani bu paraları ne yaptıkları da herkesin malumu.
    Ya bu oyun son 3 serverdan ibaret değil. Benim oynadığım sunucuda devamlı değişiyor orda oynayan kişiler. Arkadaş midem bulandı artık her konuda sirius vega altar muhabbeti görmekten.
    Bahsettiğim yer cz sg ve troller. Manticore tpt yuvası tıpkı delos phantom gibi. Ancak ne hikmetse buraları teğet geçiyor her değişim.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Manticore mobunu eski db atan haline getirirsin yani delostaki hali sorun çözülmüş olur.

Junior Member
    NTTGAME lütfen bu konuyu dikkate alın MadneSs arkadaşıma katılıyorum ve manticore droplarının düzeltilmesini ve gözden geçirilmesini tavvsiye ediyorum direk +3 item atıyor ve bu oyun bu kadar kolay parakasılmamasını istiyoruz lütfen görevlerini bile yapamıyor insanlar buda oyundan soğutmaya dayanıyo manticore droplarını gözden gecirin saygılarımla

Junior Member
    Aylardır son açılan 3 serverda hep aynı adamların farm yapmasından bıktık artık.Adamlar ile ks girelim diyoruz genie altı makro açıyorlar hemen direnemeyincede tekrar eski haline dönüyorlar.Video vs alsakda havada kalıyor.Zaten adamın charı 1 slotda degil ki kaç tane camp var hepsi adamın elinde sen 1 slot için çaba harcarken adam diğer slotlardan parayı götürüyor.Buna artık bi çözüm gelsin,nasıl czde bahçe farmı engellendiyse bu durumda engellenmeli,tek char ile dünyanın parasını kazanıyor tek slotta.