Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
    Junior Member
    Nickname
    OnionKnight
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Destr00 View Post
    jr de afk kalanlar için ban politikasının bir cezası var ama pk ya kalma durumunda önde olduğumuz halde bile deva kesilmediği için oyundan çıkan adamlar yüzünden kazandığımız pk yı veriyoruz bunun aksine 10 dk içinde kesilmediğin de deva yine oyundan çıkan adamlar var hatta sabah jr leri adamlar işe gitmeden önce jr ye girip pk ya kalınca direkt alt f4 çeken adamlar var afk kalan ban politikası uygulanıyorsa alt f4 çeken adamlara da ban politikası uygulanması gerek bence
    Seniin durumundan biraz farklı olarak mesela ben full itemli priestimle giriyorum ve ortalama 10 jr den 3'ünde çıkıyorum. Ben jr kazanma ihtimalimiz artsın diye her jr öncesi skill sıfırlayarak giriyorum, partime gelen yamuk bowlu okçular mı dersin toplasan charın itemi 5 m etmeyecek mageler mi dersin ya da hayatında ilk defa jr'ye giren adamlar mı dersin hepsi denk geliyor maşallah.Olay pk ya kalınca bu adamların tek yememe ihtimali bile yok yani o kadar ezik charlarla giriyo insanlar jr'ye .Benim vaktimi çalmaya da kimsenin hakkı yok kimse kusura bakmasın. Olay pk ya mı kaldı?. Bakıyorum pt de üç dört tane ağzı kokan ezme var kolay gelsin diyip alt f4 atmak dünyanın en mantıklı şeyi. Ha zaten bu ezme arkadaşların itemi olmadığı gibi oyun bilgisi de olmaz genel olarak siz de denk geliyosunuzdur ama bunlar sorsan full +9 +3 chalarda oynamışlardır şuan bozduğu için böyledir vs vs sadece küfürleşip milletle kavga ederler.

İnsanlar yeni serverlar için neredeyse 2 yıl eski serverlar için bu süre çok daha fazla uzun olmakla birlikte karakterlerini geliştiriyor.Sen hop altarın gb'si çok arttı dur karakter açıp bir günde görevleri yapıyım 75 lvl karakterimle jr'ye giriyim yapamazsın aga.Ya da 80 lvl magen vardır ama pk esnasında karakterin yanından yürüdüklerinde bile ölüyodur char bunlarla girende bizim hakkımıza giriyo o halde.

O yüzden yapılması gerekenleri sıralıyım benim fikrime göre;

-İnsanlar yıllardır artık söylemekten bıktı ama etkinlik saatlerinin değiştirilmesi gerekiyor. Sabah jr'sinin insanlar tam işe giderken olması, akşam jr'sinin pk yı öldürmesi ve pk'nın 23:30'dan sonra başlaması gibi.Ama yapımcılar koreli mantığıyla düşündüğü için onlar için bu etkinlik saati değişirse kimsenin zerre umursamadığı bdw,chaos her şeyin saati kayıcak o yüzden değiştirmiyolar.

-Jr ödülleri artmalı hem kazanan hem kaybeden taraf için ki kaybedicem diye çıkmaz insanlar savaşır veya kaybeden ödülü de tatmin edici olsa şuan bu konuyu açmış olmazdın.

-80 level'in altındaki oyuncular etkinliğe girememeli

-Warrior , okçu , asas joblarına minimum ap barajı gelsin mesela karakterin saf atağı 1700 falan değilse okçu giremesin.Warrior için bu daha yüksek olsun(Kalkan takıp girmeye çalışınca sorun olabilir buna da bir çözüm bulurlar hata versin ne biliyim tekrar tıklasın).Mage için ne yapılabilir bilmiyorum karakterin flame/light/glacier damagesine bakmak çok mantıklı mı bilemedim. Moblara en çok vuran karakter mage ama pk da nasıl bir dezavantaj yaratıyo ezik mageler biliyosunuz.
    Bu ezme arkadaşlar da jr ye sadece priest karakteriyle girebilirse çoğu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum .Her pt'de en fazla 2 tane priest oluyo zaten milletin hakkına fazla giremezler böylece.
    Last edited by Frawy; 10-23-2020 at 09:40 AM.

Senior Member
    JR artık +80 olmalı.

-Kaybeden Yellow gem almalı.
    -Süre bitmesini bekleyip kazanırsan Red gem / Deva kesip kazanırsan Silver gem vermeli.
    -İçeride kalma süresi azalmalı.

Konuya gelirsek adamın elektriği kesildi , bağlantısı koptu düştü onlarada ban mı vereceğiz? Dün 2 tane db pri geldi 75-78 level. Party bone dragon altında ölüyor. Çok zeki db prilerimiz heal yerine arkada boş duran bone dragona skill dolduruyor Böyle bir JR'de kalıp ne pot harcarsın ne vakit.

Not : Her gün kazanmak zorunda değiliz. Yeri geldiğinde kaybedeceksin. Ha devada kaybettin, ha PK ha adamın oyundan çıkmasıyla. Kaybetmeyi öğrenmeniz gerek.
    Last edited by BlackMbaku; 10-23-2020 at 10:22 AM.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    sağolsunlar vegaya yine x2 JR ödülü getirdiler sanki kalıcı oyuncu çekiyormuş gibi, sabah bir party denk geldi itemlarını toplasan 5gb etmiyor. birde ks verdiler, keşke ben de alt+f4 atsaydım dedim.
    consume & adapt

Ne yapalım ? Ne yapmamızı istiyorsun adam elinde yamuk bow ile gelmiş, rogue sw atmıyor, priest undy ac atmıyor. Gidiyorsun devaya bir şekilde adam sürekli tek yiyor. Skor olmuş 10- 2 bariz yeniliyorsun. Devayı kesmeye çalışıyorsun adamlar gelip gelip party üyelerine tek atıyorlar. Devayı' da kesemiyorsun Black gem almak için 35 dk bekleyelim mi? Veya adamların keyfi ne zaman isterse ne zaman devayı keserlerse diye mi bekleyelim. Ne saçma isteklerde bulunuyorsunuz anlamıyorum.
    Şu Portu/Kurian Konusunda ki sorunlar çözülsün artık yaaa

Senior Member
    Çok şükür JR'deki sinir stresten 100 DEF açarak kurtuldum. Ama çokça alt + f4 attığım zamanlar oldu. Warrior oynuyorum adama Undy at diyorum atsa 14k hp olacak ısrarla 1500 basıp geçiyodu. Potu çok gidecek bırak parti heali 1920 atmıyodu. Ben daha ne taş harcayıp adamlara gem kasacam mesela.

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by guubar61 View Post
    Çok şükür JR'deki sinir stresten 100 DEF açarak kurtuldum. Ama çokça alt + f4 attığım zamanlar oldu. Warrior oynuyorum adama Undy at diyorum atsa 14k hp olacak ısrarla 1500 basıp geçiyodu. Potu çok gidecek bırak parti heali 1920 atmıyodu. Ben daha ne taş harcayıp adamlara gem kasacam mesela.
    (mage)saf hp 5k, undy atsa 8k olacak, inatla 1500 yada 2k atıyorlar bide söyleyince de devaya kadar idare et diyor. bosslar zaten mageye 3-4 kitliyor 2 yiyoruz duruma göre ama anlatamıyorsun. PK olayını hiç saymıyorum bile.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Alt f4 çekenlerin genellikle vakti olmadığından çıktığını düşünüyorum. Jr saatleri 20 30 dakikaya kadar düşerse o zaman kimse çıkmaz bence.

JR +80 olsun evet ama yetmez, belli bir item seviyesinin altındaki oyuncular da girememli jr'ye. Kimse beleşçileri taşımak zorunda değil.
    Happiness is only real when shared.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Alexandersupertrampx View Post
    JR +80 olsun evet ama yetmez, belli bir item seviyesinin altındaki oyuncular da girememli jr'ye. Kimse beleşçileri taşımak zorunda değil.
    İtem seviyesini nasıl hesaplayacan kardeş?

Etkinliğe herkesin girme hakkı var. Taşıyabildiğimi taşırım yeterki atak yapsın. Çünkü etkinliğe girmek isteyen herkesin hakkı. Eğer istemiyorsan etkinliğe girmek zorunda değilsin mesela.

Bencil ve mantıksız olmayı nasıl becerebiliyorsunuz? Allah akıl fikir versin