Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 30
    şimdi napıyosun biliyon mu. oyuna 10bin 20bin arası basıyorsun 5 yıldır para yatırmayan adamdan daha üstün seviyeye geliyorsun. dediğin gibi her aksam 1 saat pk nı atıyorsun. onun dışında para basmadan pk atıcam dersen hayal olur yada yıllarını vermen lazım. 2side sana uymuyorsa dediğin gibi ps5 vb oyunlarda oyunu açar açmaz eşit seviyede pk hazzına ulaşabilirsin.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Örneklemek gerekirse, mesela Ares sunucunda Krowaz +8'lerin fiyatları 12-15gb arasında değişiyor. Ulaşılmayacak rakamlar değil ancak girip +8 moonlight eşyasını aynı fiyata alayım diye düşünmüyorsundur sanırım.

Oyun yönetimi bu konuda ne yapabilir ki? Piyasa serbest piyasa, istediğin eşyayı istediğin fiyata satabilirsin.
    oyun yönetimi, pazarı NPC ye taşırsa, PAZARCILAR ortadan kalkar , bu da eşyaların gerçek fiyatlara düşmesini sağlar. 15 yıldır oyunda olan bazı eşyalar hala pahalı neden? arz talep den değil, pazarcılar piyasayı ellerin de tutuyor bu da yeni oyuncuları çekmeyi engelliyor. Bir oyunda normal seviye eşyalar zaman geçtikce ucuzlaması lazım neden? zaman geçtikce oyuna fazla fazla girer, ama KO da sırf bazı kesim tercih ediyor diye, bazı eşyalar resmen pazarcılar ne fiyat bicerse o fiyattan ibaret.

Pazardaki çarlardan para kazanıyorsunuz diye büyük ihtimal bu sisteme geçilmiyor ama bu durumda oyuncular zararlı özellikle yeni oyuncular.

Şuan da pazarcı dediğimiz sınıf, farmer sınıftan daha fazla komisyon ala ala para kazanıyor üstelik sadece bronze pre (bazı svlerde o bielne yok) ve pazar sc, sadece bunlara para vereek.

Senior Member
    rosettada reb +16 azagai yakmıslardı 8i direkt 9a atıyordı şuan +0ı o dönemki 8inin parasına satılıyor. aynı ülke gibi işte malımız deerlendi yiğenim hesabı

Senior Member
    +8 azagai 350m idi Orion açıldığında. Düşünün oyun nerden nereye gelmiş. Eski yönetim item soktu diye suçlanıyor ama nttgame de farklı bişey yapmadı. Pus SC si ile oyuna eşya sokmak bunu satmaktan farksız bence.

Senior Member
    Quote Originally Posted by HakkiJUN View Post
    Şimdi kalkıpta 2 hafta oynayıp 5 senedir o serverde oynayan adamla aynı seviyede olmak kolay değil.
    5 sene presiz önce 10 sg kesiyordum 2 mana pot alıyordum. Şimdi dc pre ile 20 sg kesiyordum 3 mana pot belki atıyordu. Şu an presiz deniyorum da 30 sg'de 2 mana pot atıyor.
    İstatistiğin ne olduğunu bilmeyenler şans yazmasın. Yukarıdaki hesap farklı günlerde (res öncesi res hemen sonrası jr öncesi 1-2 saat jr sonrası 1-2 saat toplamda 15-20 gün) denenmiş en az 15 günlük hesaptır.
    Bu hemen hemen bütün droplar için geçerli. Ha bir de pustan boxları çekip charını 1 günde dizenler de vardı.
    Sen tünelin ucundaki ışığı göstermiyorsun ki oyuncuya.

Senior Member
    Nickname
    STEFANNN
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TheREAL
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by karalama2001 View Post
    Ya ben oyle dusunmuyorum. 2015 yiliydi sanirsam 5 yil once bu itemleri yapanlar cuma gunu utc den kasip chari dizen adamlar degildi basti parayi kirdirdi dragon boxi uzeri tam set dizili yani zamaninda yapmis simdi chari 4-5 katina koyuyor. 2015 te de oynadim oyun hic boyle degildi. Eski serverlar icin bir seyler yapilabilir. Yeni serverda oynamak istemem item fiyatlari her gun duser yani bana mantikli gelmiyor bunu oynamak. Durum duzenlemesi yapilirsa katilabilirim. Selamlar.
    Eski sunucularda item fiyatlarından şikayet edip. Yeni sunucularda aldıgın itemin fiyatının düşmesinden korktuğun için oynamak istememen. GARİP BİR ÇELİŞKİ.

Senior Member
    Geçen sene civarıydı. Bir anda karaborsacılar 10 chaos wirinomu 2 katına fiyatlandırdılar. Kimse kendini kandırmasın. Aklı başında adam eski servere gelmez. Kimsede ses etmesin. Sonrada ağlaşıyorlar yeni oyuncu gelmiyor yönetim istifa diye. Kendi bencillik ve aç gözlülüklerini oyun yönetiminde arıyorlar. Aynı ıd de 2.iteme müsade etmeyeceksin. 10 silahlara alternatif silahları çoğaltacaksın. Başka türlü bu karaborsacılarla baş edemezsin.
    Last edited by xMakhWelo; 10-21-2020 at 03:03 PM.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    MMORPG mantığı tamamen emeğe dayalı bir mantık fakat özellikle eski serverlarda bi oyuncuya yetişebilmek için 2-3 sene emek harcanırmı asıl tartışılması gereken konu o .

Senior Member
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    MMORPG mantığı tamamen emeğe dayalı bir mantık fakat özellikle eski serverlarda bi oyuncuya yetişebilmek için 2-3 sene emek harcanırmı asıl tartışılması gereken konu o .
    bence 1-2 sene emek vermeli eski oyuncuya yetismek için. Ancak eski oyuncunun oynadığı şartlar ile şu anki durum bir değil ki.

Senior Member
    şuan oyunda sadece oyunu oynayabilmek için farm atılıyor. malesef itemleri yükseltmek çok zor para kasılmıyor