Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Hybrid View

Senior Member karalama2001's Avatar
    Nickname
    MysteryHardStrokes
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Mysterious
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad

Post Konu silinsin. Önemi kalmadı.

Konu silinsin. Önemi kalmadı.
    Last edited by karalama2001; 09-04-2022 at 12:36 PM. Reason: Konu silinsin. Önemi kalmadı.

Şimdi kalkıpta 2 hafta oynayıp 5 senedir o serverde oynayan adamla aynı seviyede olmak kolay değil.

Senior Member
    Quote Originally Posted by HakkiJUN View Post
    Şimdi kalkıpta 2 hafta oynayıp 5 senedir o serverde oynayan adamla aynı seviyede olmak kolay değil.
    5 sene presiz önce 10 sg kesiyordum 2 mana pot alıyordum. Şimdi dc pre ile 20 sg kesiyordum 3 mana pot belki atıyordu. Şu an presiz deniyorum da 30 sg'de 2 mana pot atıyor.
    İstatistiğin ne olduğunu bilmeyenler şans yazmasın. Yukarıdaki hesap farklı günlerde (res öncesi res hemen sonrası jr öncesi 1-2 saat jr sonrası 1-2 saat toplamda 15-20 gün) denenmiş en az 15 günlük hesaptır.
    Bu hemen hemen bütün droplar için geçerli. Ha bir de pustan boxları çekip charını 1 günde dizenler de vardı.
    Sen tünelin ucundaki ışığı göstermiyorsun ki oyuncuya.

Quote Originally Posted by karalama2001 View Post
    Ya ben oyle dusunmuyorum. 2015 yiliydi sanirsam 5 yil once bu itemleri yapanlar cuma gunu utc den kasip chari dizen adamlar degildi basti parayi kirdirdi dragon boxi uzeri tam set dizili yani zamaninda yapmis simdi chari 4-5 katina koyuyor. 2015 te de oynadim oyun hic boyle degildi. Eski serverlar icin bir seyler yapilabilir. Yeni serverda oynamak istemem item fiyatlari her gun duser yani bana mantikli gelmiyor bunu oynamak. Durum duzenlemesi yapilirsa katilabilirim. Selamlar.
    Ama işte oyunun mantığı bu. Dediğin gibi bir şey mümkün değil, ya zaman ya para 2sinden birinden feragat edeceksin.

Hayir iste anlatamadim. Rosetta Destan Olympia serverlarinda baslayanlar 1-0 yenik basliyor. Bu serverlar zamaninda dragon box ile olusmus serverlar.

itemlerini yakan birisi olarak soyluyorum ve oyuna tekrar donmek isteyen birisi olarak soyluyorum

1. Ares Diez Gordionda baslanmaz edit itemleri 10 katina satiyorlar. Baslanmaz.
    2. Yeni serverda baslanmaz item yapsan yarin item degeri dusuyor. Baslanmaz.
    3. Rosetta Destan Olympiaya baslanir.

Rosettada baslamsam dahi soyle bir sorun var. Ayni itemleri piyasadan toplamak istemiyorum makul fiyat seviyesinde degiller dragon box ile sansimi dener baslarim. Zaten dragon box gibi bir sey olamazsa ps5 alir onda takilirim. Durum bundan ibaret.

@ScORp_LiON
    Tamam bak diyorumya eski adamla sen kendini bir tutamazsın. Oyunun mantığına ters. Ona bakarsan eski userlerde antidef kıyafetler var şimdi dropları yok, bunları sildirelim mi? Adamlar eskiden beri oynamış servere yıllarını vermiş bu itemleri elde etmiş. Sen kalkıp 10 günde 10 senelik adama erişmek istiyorsan parayı gözardı edeceksin. Birnevi parayla zaman satın almış olacaksın.

Senior Member
    Nickname
    STEFANNN
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TheREAL
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ya ben oyle dusunmuyorum. 2015 yiliydi sanirsam 5 yil once bu itemleri yapanlar cuma gunu utc den kasip chari dizen adamlar degildi basti parayi kirdirdi dragon boxi uzeri tam set dizili yani zamaninda yapmis simdi chari 4-5 katina koyuyor. 2015 te de oynadim oyun hic boyle degildi. Eski serverlar icin bir seyler yapilabilir. Yeni serverda oynamak istemem item fiyatlari her gun duser yani bana mantikli gelmiyor bunu oynamak. Durum duzenlemesi yapilirsa katilabilirim. Selamlar.
    Eski sunucularda item fiyatlarından şikayet edip. Yeni sunucularda aldıgın itemin fiyatının düşmesinden korktuğun için oynamak istememen. GARİP BİR ÇELİŞKİ.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Örneklemek gerekirse, mesela Ares sunucunda Krowaz +8'lerin fiyatları 12-15gb arasında değişiyor. Ulaşılmayacak rakamlar değil ancak girip +8 moonlight eşyasını aynı fiyata alayım diye düşünmüyorsundur sanırım.

Oyun yönetimi bu konuda ne yapabilir ki? Piyasa serbest piyasa, istediğin eşyayı istediğin fiyata satabilirsin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Örneklemek gerekirse, mesela Ares sunucunda Krowaz +8'lerin fiyatları 12-15gb arasında değişiyor. Ulaşılmayacak rakamlar değil ancak girip +8 moonlight eşyasını aynı fiyata alayım diye düşünmüyorsundur sanırım.

Oyun yönetimi bu konuda ne yapabilir ki? Piyasa serbest piyasa, istediğin eşyayı istediğin fiyata satabilirsin.
    oyun yönetimi, pazarı NPC ye taşırsa, PAZARCILAR ortadan kalkar , bu da eşyaların gerçek fiyatlara düşmesini sağlar. 15 yıldır oyunda olan bazı eşyalar hala pahalı neden? arz talep den değil, pazarcılar piyasayı ellerin de tutuyor bu da yeni oyuncuları çekmeyi engelliyor. Bir oyunda normal seviye eşyalar zaman geçtikce ucuzlaması lazım neden? zaman geçtikce oyuna fazla fazla girer, ama KO da sırf bazı kesim tercih ediyor diye, bazı eşyalar resmen pazarcılar ne fiyat bicerse o fiyattan ibaret.

Pazardaki çarlardan para kazanıyorsunuz diye büyük ihtimal bu sisteme geçilmiyor ama bu durumda oyuncular zararlı özellikle yeni oyuncular.

Şuan da pazarcı dediğimiz sınıf, farmer sınıftan daha fazla komisyon ala ala para kazanıyor üstelik sadece bronze pre (bazı svlerde o bielne yok) ve pazar sc, sadece bunlara para vereek.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Haklisin ama ben rosettada oynamak istiyorum eski yonetimden kalma edit itemlere ucret odemek istemem. Bir alin teri olacak ona odeme yapabilirim. Rosetta sececegim en iyi server ama ona da dragon box guncellemesiyle piyasa rahatlatilabilir. Zaten yeni serverlara gelmeyecek bu guncelleme Ares diez gordion zaten kirmaz. Rosetta Olympia Destanda satislari olur. Bu da makul bir seviye. Yani benim gorusum bunlar.

itemleri yaktim. Tekrar toplamam yillari bulur. Bu kadar zahmete girmem olanaksiz. Yani bir umut box kiracan kisa vadede toparlanip tekrar pk atacan.
    Evet malesef ki haklısın bundan 3 sene önce Rosetta daha yeni birleştiğinde UTC kutusundan +8 item atıyordu ve +8 azagai beleşti, para bile değildi açıkcası. Şuan +8 azagai itemini nimetten sayıp bulunmaz hint kumaşı muamelesi görüyor. Önceden dediğin gibi canı sıkılan +9 a utc itemi basardı, şuan +9 utc itemleri 15-20bin TL değerinde oyun parası ediyor. Kısacası söylediğiniz de bana göre de yönetimin hatası var, önceden bu şekilde olan bir şeyi kapatıp şuan sadece yeni oynayacak insana daha zor elde etme şansı tanınıyor ama gel gör ki bilale anlatır gibi de anlatsan bunu, bilal de iyi kötü bir şeyler okuduğu için bir yerden sonra anlar.

Senior Member
    Dostum bu gün yeni eski fark etmez pk atmak için ortalama 30 40 gb yatırım lazım.