Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 43
    Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Güncellemenin geri alınmasına gerek yok. Oyuna "Renk Körü Desteği" gelirse tüm sorunlar çözülmüş olur. Daha önce açılan buna benzer bir konuda Gm'lere konuyu taşımıştık. Bu durumun takipçisi olabiliriz.
    Renk körlüğü modu kökten çözüm olur ama gelmesi uzun sürecekse, kısa vadede bir çözüm yapılmalı.

Quote Originally Posted by BlackMourn View Post
    arkadaşlar selamlar öncelikle geçmiş olsun dilerim,

bilmediğim için yazıyorum bu font ayarlarını değiştirince de aynı sorunu yaşıyor musunuz
    Çok bir faydası yok.

Junior Member
    Versiyon 2312 ile bir an heyecanlandım ama hüsran çıktı.

Quote Originally Posted by seasL View Post
    Aynı hastalık bende de mevcut hala pm geldiğinde ayırt etmede sıkıntı yaşıyorum. Yeni UI da arkadaşın dediği itemlerin arayüzü mide bulandırıcı
    Edit: Bu mesaj gözümden kaçmış, yeni mesaj geldiğinde bende ayırt etmekte zorlanıyorum.
    Last edited by byxmistik; 10-19-2020 at 03:54 PM.

Senior Member Vrij's Avatar
    PM ayırt sorunu hepmiz için var, arada biraz daha fazla ton farkı yapmak çok mu zor bilmem.
    Ben bir de win gece ışıgı özelliği kullanıyorum, iyice zor. Yoksa titreşimimi bozuyor.
    Kapatıyorum en kolayı o, yeni gelirse gelmiş oluyor.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Junior Member

Exclamation

Quote Originally Posted by byxmistik View Post
    Başlığı bilerek, dikkat çeksin diye yazdım ama gerçekten de renk körüyüm. Kısmi renk körlüğüm var ve bu yeni item kısmını kim yaptıysa Allah'a havale ediyorum. Poison Damage gibi yazıları okuyabilmek veya fiyatlara bakabilmek için gözlerimi kısıp, ekranın dibine giriyorum ve midem bulanmaya başlıyor. Teşekkürler..
    Konuyu ivedi şekilde açmış olman süper olmuş eline sağlık. Renk körü değilim ama bu konunun, güncelleme yapılmadan önce düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuda da gerek geliştiren, gerekse dağıtan ekibe bu konuda iyileştirme yapmalarını tavsiye ediyorum.

Quote Originally Posted by NeedB View Post
    Var daha önce bir kaç kez oldu. Muhtemelen bununun olması için GM'lerin feedback önemli.
    Sanırım kız personel almışlar, son aylarda sürekli renklerle oynayıp duruyor.
    Kız personelle ne alakası var konunun onu anlamadım? Bu bi ekip işi, iyi olacağını düşündükleri şeyi yapmışlar, yanlışları, eleştirileri dile getiriyoruz. Düzeltirler.(Umarım )

Junior Member
    Quote Originally Posted by Vrij View Post
    PM ayırt sorunu hepmiz için var, arada biraz daha fazla ton farkı yapmak çok mu zor bilmem.
    Ben bir de win gece ışıgı özelliği kullanıyorum, iyice zor. Yoksa titreşimimi bozuyor.
    Kapatıyorum en kolayı o, yeni gelirse gelmiş oluyor.
    Herkes göremiyorsa, niye böyle bir şey var?

Quote Originally Posted by BiPurpose View Post
    Konuyu ivedi şekilde açmış olman süper olmuş eline sağlık. Renk körü değilim ama bu konunun, güncelleme yapılmadan önce düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuda da gerek geliştiren, gerekse dağıtan ekibe bu konuda iyileştirme yapmalarını tavsiye ediyorum.

Kız personelle ne alakası var konunun onu anlamadım? Bu bi ekip işi, iyi olacağını düşündükleri şeyi yapmışlar, yanlışları, eleştirileri dile getiriyoruz. Düzeltirler.(Umarım )
    Artık oyunlar renk körü modu olmadan çıkmıyorken, yaklaşık 20 yıllık bir oyunda hala daha olmaması normal değil zaten.

Game Master Eryudes's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Europa
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Yapımcımız ile bakım esnasında bu konuyu gündeme getirerek konuştuk ve kendilerinden aldığımız cevaba göre bu konuyla ilgili bir güncelleme yapmayı deneyeceklerini ilettiler.

Bu durumu daha hızlı bir şekilde düzeltmek adına kendilerine verebileceğiniz ufak detaylar onlar için önemli.

Güncelleme sonrasında hangi renkli yazıları okurken sorun yaşamaya başladınız?

Genel olarak yaşadığınız renk körlüğü hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?

Onceki hali cok daha iyiydi, simdi cogu seyi karistiriyorum ilk gordugumde.

Senior Member NeedB's Avatar
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhabalar,

Yapımcımız ile bakım esnasında bu konuyu gündeme getirerek konuştuk ve kendilerinden aldığımız cevaba göre bu konuyla ilgili bir güncelleme yapmayı deneyeceklerini ilettiler.

Bu durumu daha hızlı bir şekilde düzeltmek adına kendilerine verebileceğiniz ufak detaylar onlar için önemli.

Genel olarak yaşadığınız renk körlüğü hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?
    Teşekkürler konuyu gündeme getirdiğiniz için.
    Özetin özeti olarak yazmak gerekirse;

Kısmi renk körü olan biri 3 renkten birini göremez (Kırmızı, Yeşil, Mavi).

Erkeklerin %8-10'u (renk körü bireylerin %95i) kırmızı ile yeşili ayırt edemez (en sık görülen çeşit).

Düşük oranda olsa da 3 renkten 2sini göremeyenler var.

Çok daha düşük oranda (milyonda 1 kişi ) 3 renkten hiçbirini göremeyenler var (herşey siyah beyaz).

Junior Member
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhabalar,

Tabi ki. Benim renk körlüğü çeşidim; kırmızı-yeşil (Üstteki arkadaşında dediği gibi en sık görüleni). Ben mesela son item arayüzünden önce çok fazla sorun yaşamıyordum, idare edilebilen, baş ağrısı, mide bulanması falan yaşamıyordum. Şu an yaşayabiliyorum. 3 çeşit renk körlüğü mevcut. Kendimden örnekleri vereyim.

1. Bir iteme baktığımda poison damage, resistler, özellikler ve uniq yazısı gibi yazıları göremiyorum. İtemi ilk kez görüyorsam bunda ne özellik var diye bakmak için ekranın dibine girmek ve gözlerimi kısarak bakmak zorunda kalıyorum.

2. Daha önce sorun olmayan renklerden fiyat kısmındaki yeşil (muhtemelen değiştirilmemiş) sorun yaratmaya, gözümü yormaya başladı.

3. Arka arkaya konan farklı renkler, (her ne kadar ayırt edici olsa da) birbirine yakın renkler ise gözü inanılmaz ağırtmaya başlıyor. Bir renk sarı ise diğer renk alakasız bir şey olmalı. Sarının 3 farklı tonunda renk var, dikkatli bakınca seçebiliyorum. Bu da anında baş ağrısı yapıyor.

4. Pm lerde yeni mesaj geldiğinde, dikkatli bakmazsan fark edemiyorsun. Dikkatli bakmaktan kastım, iyice odaklanmak. Çoğu pm'ye acaba mesaj geldi mi diye açıp, bakıyorum. Bazen yanılabiliyorum. (Bu yeni değil, aklıma geldi yazayım dedim)

Sabah sabah aklıma gelen bu kadar oldu. Gelen oldukça yazarım. Şöyle de bir tavsiye verebilirim. Google'a renk körlüğü testi yazın. O testi uygulayın. Renk körü olduğunuzu siz bile bilmiyor olabilirsiniz. Ben 25 yaşında, tedavi sırasında öğrendim. Günlük hayatta kırmızı-yeşil renk körü olduğunu bilmeyen birçok insan mevcut. Link sorun olmuyorsa;

https://www.igh.com.tr/renk_korlugu_testi

Altında açıklamaları da mevcut.

Edit: Bu poison damage yazısındaki gibi bir renk, çok çok kötü bir renk. Daha net renkler olmalı, saydam gibi renkler değil.

Edit 2: +1 item ile +1 rebirth item arasındaki farklar özelliklerden anlaşılıyor. Biri +1 Mirage'i 45m'den koyunca fark ettim. (Hemen sahtekarlıklar başlamış mesela) Biri mavi biri pembemsi bir tonda sanırım ama ayırt etmek güç.

Örnek: https://hizliresim.com/YVsxvC
    Last edited by byxmistik; 10-22-2020 at 11:47 AM.

Senior Member
    Bu item arayüzü ile neden bu kadar oynandı aklım almıyor. Ben de ekranlı aletlerde dinlendirici gözülük kullanmama rağmen benim bile gözümü ağrıtıyor midemi bulandırıyor. Afedersiniz ama leş gibi arayüz olmuş. Eski hali çok iyidi neden oynandı anlamıyorum. Bir de şu PM olayı berbat pm gelip gelmediği anlaşılmıyor.