Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
    Senior Member

Question Portu-Mage-Wariror Alan Skilleri

Malum dün gelen Zehir iyileştirmesiyle bir takım değişiklikler oldu, kurianların alan skillerinin kullanım sayısı aynı anda max. 3 olarak değiştirilmiş.80 skilini zaten partide sadece 1 kişi kullanabiliyordu, onda düzelme olması ihtimalini düşünmüyorum bile.Yakın zehir durumunu henüz test edemedik 4 kurian bir araya gelip ona da bakacağız.

Eğer bu güncelleme bir joba sayısal olarak kısıtlama getiriyorsa, aynı kategorideki skilleri kullanan diğer joblara da getirilmeli.

Bu da şu demek oluyor, artık wariror partileri, ya da mage ırk teamları göremeyeceğiz.

Aynı kategoride olan magelerin alan skilleri de 3 ile sınırlandırıldı mı?

Aynı kategoride olan warriorların yere vurma skilleri de 3 ile sınırlandırıldı mı?

Diğer joblara da aynı skill kullanımında sayı kısıtlaması getirilmedi ise ki; bu kasıtlı olarak yapıldıysa job ırkçılığıdır, 15 Ekim kurian katliamıdır, değilse yapımcı fırmaya bunun bilgisi verildi mi?

Evet hadi bunu tartışalım.
    Last edited by zambiali; 10-16-2020 at 07:45 AM.

Senior Member GothiCaSasiN's Avatar
    Class
    Rogue
    Server
    Gordion
    Race
    Karus
    buradaki bazı durumlar şu şekil , oyuncu tarafından tercih ediliyormu , kulanılırlık nedir, veya diğer joblara göre ne durumda. kurrian karakteri ilk çıktığı dönem sırlarıyla geldi , aşırı zehir vurması oyuncularda artık yeter dedirtti , sonra karakteri eline alıp oynamaya başladılar . ilk önce zehir düzenlemesi , arkasından rush düzenlemesi , oyuncular zaten ne bir warrıor mage asas okcu gibi bos veya yaratık kesebiliyordu , nede exsp kasmak için partylere alınıyordu , kasan kurrianların büyük bölümü ya hazır aldılar parayla pazardan , yada eslantta millete para verip oturdular , bukadar eziyetten sonra birde pot çiftleme nerfi devam etti, bu arada uzun süren devil ts bozulma bugu düzeltilmedi devil basamıyınca zaten etkisiz olan karakter vazo görevi yaptı . pull skilleri thunder zıplama kitleme skilleri zaten şansın varsa tutmakta , merak ediyorum bir oyuncu olarak , şuanda kalan sadece master 20 def kırma doğru çalışmakta , karakteri oyundan kaldırmakmı istiyoruz? ( master 23 skli neden yok oda ibretlik ) bukadar pasif kalmış bir karaktere neden hala düzenleme gelmesi gerekirken kısıtlama geliyor . bir kaç oyuncu defansı kırıldığı içinmi? silah çeşitliliği olmayan yaratık boss kesemeyen dışlanan , etkinlikleri uzaktan izleyen bir karaktere neden hala müdahale ediliyor ?
    Last edited by GothiCaSasiN; 10-16-2020 at 10:49 AM.

Senior Member
    Zaten sorun burda bak bu konuyu sabah jr saatinde açtım.Şu saate kadar bir tek kişi gelipte sen ne demek istiyorsun ya da böyle bir konuya neden ihtiyaç duyuyorsun diye sormadı.

Sorun bizim oyuncu kitlemizde aslında.Macrocuların, farmcıların nefret ettiği bir karakterden bahsediyoruz evet ama hem kurian karakteri olan hemde diğer joblardan bazılarını oynayanlar da mevcut.Öyle yanar döner olmuş ki bizim insanımız kurian gitti bari diğer karakterime bişi olmasın diye senden başka yorum atan olmadı.

Kurian oyuncularının akşamdan beri yaptıkları yorumlara bakıyorum, ağlasam mı gülsem mi bilemedim.Zaten kurian karakterini bitirenler diğer joblar değil kurianların bizzat kendileri.Draki sıralamasına bir bakarsın 100 sıralama da dolu fakat 100 sıralamaya giren karakterin ortalama 90 tanesini czde savaşta veya oyunda hiç bir zaman göremezsin.

Üstlerini yakıp towna girerler, aciz karakterin başında olmayan hesapları kesip utanmadan birde video alırlar.
    Birileri çıkar, dual maulla itemli warrioru keser videosunu alır.Tamam kira dediğimiz arkadaşı severim, kuriana hakim yayınları küfürsüz temiz bir çocuk.Fakat ufak defekte olsa bazı hatalar olumsuz büyük sonuçlar doğurabiliyor.Sonuç ne oldu? Her kuriana kesilen aldı eline bu videoları malzeme yaptı..Adam gibi oynamadılar kurianı, bu karakter hep amacı dışına çıktı.

Bu kısıtlanan alan skili oyundan bağımsız bir skil değil.Mage ve warriorların kullandıkları alan skilleriyle aynı kategoriye giriyor.Şimdi kurian karakterinin alan vuran devil skillerinden 80 skili zaten 8 kurianda 1 kişinin kulllanmasına izin verilen bir skilldi.

75 skilini de 3 oyuncuyla sınırlamışlar.Mage ve warrior karakterlerinin de alan skilleri 3 ile sınırlandırıldı mı sorun burda?

Eğer sınırlandırılmadıysa bu nasıl adalet? Mage parti gelecek alan skillerini 7 mage aynı anda kullanabilecek, warrior parti gelecek 6 wariror aynı anda yere vurabilecek, ama 4 kurian gelecek sadece 3'u maximum 450 (Full + Full itemli), değilse 300-330 arası damage çıkaran alan skili 3 ile sınırlandırılacak?

Bu oyunun adalet sistemini kim düzenliyor kim denetliyor?

Arkadaş adamlar günde iki defa 80 kişi birbirinin hakkına tecavüz ediyor ft etkinliğinde göz göre göre exp hırsızlığı yapıyor, biride çıkıp demiyorki; bu yaratıklara ve çıkma sürelerine ayar verelim.

Eslanta gidiyorsun her yer yarı genieli macrolu rpr dahi yapmayan guardlı mage partilerle dolu.Biride demiyor ki aylardır slot kapatan şu hesapları bir kontrol edelim.

Jr ve ft ye girerler üzerleri boş kağıt mageler.Ft'de %80 i kenarda kesilmesini bekliyor ve tek yiyecem diye nereye kaçacağını bilemiyor, full itemli melelerde kesecem diye uğraşıyor adalet işte adalet!

Jr'ye girerler iş pkya kaldımı üfleyene düşerler.Ya arkadaş üzerinizi bi tamamlayın, her etkinlik bu kadar suistimal edilmez ki?

Sonra da diyorlar ki; ya mage çok kırılgan.Üzerinde bişi yokki sağlam olasın.Eski oynadığım serverde (1 sene önce) bir mage vardı, basardı scleri tek başına slot basar adam keserdi.NickKalmadi diye bir nicki vardı sanırım.Mage itemleri kadar ucuz item yok pazarda ama alıp kullanan mage de yok nerdeyse.Sonra da herşeye ağlayıp birde zeytin yağı gibi üste çıkmaları ayrı bir içler acısı durum.

Czye gidiyorsun tüm slotları warrior partiler kapatmış, onu geçtim birde genie açmışlar,PK alanında genie açıp 7/24 slot kapatmanın neresi adaletli?

Dün tek başıma 80 bile değildi karakter, 1 saat 45 dakika full + full warrior parti ile uğraştım boro slotunda.Belki 2 k np kaybetmiş olabilirim ama istediğmi sonunda aldım.Hem rahat kasamadılar hemde sürekli öldüğümü gören humanlar sonunda insafa geldide slotu ellerinden aldılar.

Bu oyun yönetimini kurian konusunda hiç bir zaman başarılı bulmadım.Bu saatten sonra kurianı oyunun en iyi ve en sorunsuz karakteri haline de getirseler, ben notumu verdim karneyi hazırladım geri dönüşü olmayan işlere imza attılar not koca bir [COLOR="#FF0000"][FONT=Book Antiqua]0[/FONT][/COLOR]

Şimdi tekrar soruyorum, kurianın nerflenen alan skili, warrior ve mageler içinde ne zaman kısıtlanacak?

Bunun bilgisi yapımcı firmaya iletildi mi?
    Last edited by zambiali; 10-16-2020 at 12:19 PM.

Merhaba dostum konuyu açtığın için teşekkür ederim.
    Ben Destan serverinda oynuyorum. Zehir kurianı sevmediğim için normal düz atacker oynuyorum.
    İtemlerim { +13 Raptor / +7 War Holy Set / +3 Dual Heros / +3 Dual Mino / +3 SoS / +3 Aos
    Ufak tefekte anti takılarım var. Full + full scsiz gezmiyorum.
    1.Taktığım her armor ve takılardan 2 Defans havaya uçuyor. Evet doğru duydunuz havaya gidiyor buglu.
    Yani takılarımı yükseltmek içimden gelmiyor çünkü eksik veriyor.
    2.Bu kadar ap char yapmama rağmen sadece kırma skilimi kullanınca (master 20) anca damage çıkarabiliyorum.
    O da rogue karakter varsa kaçıp gidebiliyor. Çünkü rush skili kafasına göre tutuyor.
    Priest cure attıktan sonra zaten daha öldüremiyorum.
    Parti ile takıldığım zamanlarda yanımda benden daha düşük itemli warior çok daha yüksek damageler vururken ben pasif kalıyorum.
    Kurianın itemli olduğu halde yüksek damage vuramamasının herkes farkında olduğu için full scli olduğum halde massive yediğimiz zaman en son bana cure atıyorlar. Bu da beni ekstra üzüyor.
    Not = Berserker skili (master 8 ) bastığımda çok daha basit karşı ırkı kesebiliyorum fakat tenhada rush skilim tutunca basıyorum.
    Yanlışlıkla bir yerde bir skill yersem ölüyorum defansım yerlerde olduğu için.
    3.Tek seçenek kalıyor charı wariora çevirip oynamak ama bende onu sevmiyorum. Serverda olmayan bir karakteri oynamak istiyorum ama çok buglu ve bir çok alanda eksik bir karakter. Karakteri defansa döndürüp adam tekletmeye mi oynayalım. Bu yüzden mi getirildi bu karakter.
    2.Not = Bu pasiflikten dolayı holy setimi bozmak zorunda kaldım. Malesef 2 parçası satıldı bile üzgünüm yavaştan bırakıcam kurianı

Senior Member
    Quote Originally Posted by KirleticiAzog58 View Post
    Merhaba dostum konuyu açtığın için teşekkür ederim.
    Ben Destan serverinda oynuyorum. Zehir kurianı sevmediğim için normal düz atacker oynuyorum.
    İtemlerim { +13 Raptor / +7 War Holy Set / +3 Dual Heros / +3 Dual Mino / +3 SoS / +3 Aos
    Ufak tefekte anti takılarım var. Full + full scsiz gezmiyorum.
    1.Taktığım her armor ve takılardan 2 Defans havaya uçuyor. Evet doğru duydunuz havaya gidiyor buglu.
    Yani takılarımı yükseltmek içimden gelmiyor çünkü eksik veriyor.
    2.Bu kadar ap char yapmama rağmen sadece kırma skilimi kullanınca (master 20) anca damage çıkarabiliyorum.
    O da rogue karakter varsa kaçıp gidebiliyor. Çünkü rush skili kafasına göre tutuyor.
    Priest cure attıktan sonra zaten daha öldüremiyorum.
    Parti ile takıldığım zamanlarda yanımda benden daha düşük itemli warior çok daha yüksek damageler vururken ben pasif kalıyorum.
    Kurianın itemli olduğu halde yüksek damage vuramamasının herkes farkında olduğu için full scli olduğum halde massive yediğimiz zaman en son bana cure atıyorlar. Bu da beni ekstra üzüyor.
    Not = Berserker skili (master 8 ) bastığımda çok daha basit karşı ırkı kesebiliyorum fakat tenhada rush skilim tutunca basıyorum.
    Yanlışlıkla bir yerde bir skill yersem ölüyorum defansım yerlerde olduğu için.
    3.Tek seçenek kalıyor charı wariora çevirip oynamak ama bende onu sevmiyorum. Serverda olmayan bir karakteri oynamak istiyorum ama çok buglu ve bir çok alanda eksik bir karakter. Karakteri defansa döndürüp adam tekletmeye mi oynayalım. Bu yüzden mi getirildi bu karakter.
    2.Not = Bu pasiflikten dolayı holy setimi bozmak zorunda kaldım. Malesef 2 parçası satıldı bile üzgünüm yavaştan bırakıcam kurianı
    Yorumladığın için ben teşekkür ederim.

Evet kurianlar olarak 350 ac sc alıp kullanmak tabiri caiz ise enayilik.Evet enayilik diyorum zaten bizden çalınanı tekrar bize parayla veriyorlar, üstüne para verip basılan sc dahi olsa aradaki 350 defansı kapatmıyor.

Atak kısmıda öyle malesef % 20 atağımız çalınıyor, ap sc basıyorsun aynı itemler ile yine warirordaki apyi yakalıyamıyorsun.Bizden çalınanlar sadece eksiği kapatıyor ama aynı takı giysi silah kullanan wariror sınıfının apsi ile hiç bir zaman eşit olmuyor.

Diğer bir sıkıntı da kurianın hem two handed, hemde one handed silahlar bulundurması ki; smash çalışırken ona handedleri takacaksın, atak yapayım dediğinde inventory açacaksın silahları çıkaracaksın, two handed silah takacaksın.Sen onları yapana kadar adam ya kaçmış oluyor, yada sen ölmüş oluyorsun

Smash ve drakeys skillerinde silahların aplerinin hiç bir önemi yok.Dual maul taktımı adam max 150 oynar + 9 silahlara oranla.Sonra da diyorlar ki; maulla adam kesti

O salaklığı bir defa yaptım bir ton masrafla rebirth 12 quest bastım (sanırım o spear hala serverde yok), +9 giga taktım yanına.Sonuç 2018 nerfi ve skiller çöp.Sonra dual maul taktım baktımki arada öyle ahım şahım bir fark yok.Şimdi bu durum kimin hatası?

Defans kurian demişsin, Allah aşkına bu karakteri bitiren şahıslara birde tüm gün ırgatlık mı edeceksin?

Sen partilerindeysen ooo sen büyüksün, yalarlar yutarlar bağırırsın gık demezler.Kurian karşıda oldumu işte o yalayıp yutanlara bir bakarsın, forumlarda en azılı kurian düşmanları oluvermişler.

Ben 2013 ten beri full aktif 2018 şubat nerfinden sonrada madende oyalanıyorum kurianla, dönem dönem ara verdiğim oldu, başka karakterde oynamadım oynamam da.Nerde kurian karakteri varsa orda oynarım.Ama asla ve asla kurian üzerine TL bazlı yatırım yapmam bundan sonra, sw sc bile çekmem pustan.Oyun kazanmak istiyorsa önce beni ve benim gibi kalplerini kırdıklarını kazanacak, sonra maddi olarak kazanacak.Ben bu oyuna mahkum ve mecbur değilim, ama onlar oyuncuya her daim mecburlar...
    Last edited by zambiali; 10-16-2020 at 12:54 PM.

Eyvallah dostum zaten defansa dönüp adam tekletmeye mi oynayalım derken bu isyandı bunu yapmak istemiyorum.
    Karakteri böyle aciz pasif kullanmayı istemem. Ben ilk çıktığından beri kurianı hep ara ara oynarım.Serverdaki tek dark knight axe +7 yide kullanmış biriyim ona mp stat point vererek kullanmış biriyim hemde o kadar da saçmalıkları görmezden gelip oynadım. Ama o kadar item koyup hem ap'den hem def'den eksik kalmak iyice üzüyor beni bilmiyorum ne yapacağımı. 9 Chitin setim vardı bozup holy set yaptım heves ettik ama saf saf geziyorum şuan

Senior Member
    Quote Originally Posted by KirleticiAzog58 View Post
    Eyvallah dostum zaten defansa dönüp adam tekletmeye mi oynayalım derken bu isyandı bunu yapmak istemiyorum.
    Karakteri böyle aciz pasif kullanmayı istemem. Ben ilk çıktığından beri kurianı hep ara ara oynarım.Serverdaki tek dark knight axe +7 yide kullanmış biriyim ona mp stat point vererek kullanmış biriyim hemde o kadar da saçmalıkları görmezden gelip oynadım. Ama o kadar item koyup hem ap'den hem def'den eksik kalmak iyice üzüyor beni bilmiyorum ne yapacağımı. 9 Chitin setim vardı bozup holy set yaptım heves ettik ama saf saf geziyorum şuan
    Evet birde öyle bir sorunumuz var.Nepilim görüntüsü itibari ile oyundaki en sevdiğim item.Ama malesef takamıyorum.

Midgard serverinde krowaz açıldığında çok uğraştım, iki tane çıkardım birini 7 yaptım kullandım +8 de yandı.7 yıldır mp bonusun karakter üzerinde ispatlanmış bir etkisinin olmamasına karşın (üstelik oyundaki tek silahı) ısrarla bu silaha mp bonus istenmesi de ayrı bir saçmalık.

Last edited by zambiali; 10-16-2020 at 01:07 PM.

Neplim basmak için ben ne paralar ödedim sonuç +7 yapıp kullanışsız item olduğu için 8e salladım yine hüsran

Senior Member
    Evet gamemaster arkadaşlar sizi sahneye alalım, konuyla alakalı bir bildiriminiz ya da herhangi bir fikriniz var mı?

Kurian karakterinin alan skillerine uygulanan ambargo warrior ve magelere de uygulanacak mı, bildirimi yapıldı mı?

Ya da yanlışlık yapıldı düzeltilecek cinsinden bir durum söz konusu mu?

14 kurian sizden cevap bekliyor sadece 1 sunucu ve bir clanda...
    Last edited by zambiali; 10-16-2020 at 01:14 PM.

Ben kuriana herhangi bir iyileşme geleceğini düşünmüyorum. Oynayan sayısı az ve karşı tarafa sıkıntı çıkarabilcek anti skilleri olduğu için mevcut oyuncu kitlesinin istekleri daha ağır basacaktır. Yönetimi anlıyorum bu konuda ne yaparsak yapalım bir ilerleme olmayacaktır. Azınlık olarak böyle sürünücez