Results 1 to 10 of 10

Thread: Undy alirken

Undy alirken

undy alırken hp bonuslu itemler mi yoksa health bonuslu itemler mi kullanılmalı? neden
    (Okçu playerim und set giyip und alıp dexleri giyeceğim onun için soruyorum)
    Last edited by mms_R2ZBEe46; 10-10-2020 at 04:18 AM.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Health Bonuslu eşyalar daha fazla can dolduruyor.
    Hp Bonuslar yazdığı sayı kadar can arttırmaktadır.

bow için düşünüyorum quest 7mi bassam yoksa scorpion bow 7mi satın alsam (scorpion bow 280can veriyor, quest+7 7hp bonus veriyor) UND alınca +7 scorpion bow daha çok can veriyor +7 quest bowa kıyasla ama UND alıp dexleri giyince verdiği scorpionun 280health mı daha önemli oluyor yoksa questin 7 HP bonussu mu daha etkili oluyor onu öğrenmek istiyorum yani illaki bir fark var aralarında bunu bilemiyorum

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Can değerine bu kadar önem veriyorsan, arasındaki farkı karşılaştırmalısın, Undy alırken önemli olan HP'yi arttırmaktır. En fazla HP değerini arttıranı ilk tercihin olarak kullanman mantıklı olacaktır.

Senior Member enezx's Avatar
    Quote Originally Posted by mms_R2ZBEe46 View Post
    bow için düşünüyorum quest 7mi bassam yoksa scorpion bow 7mi satın alsam (scorpion bow 280can veriyor, quest+7 7hp bonus veriyor) UND alınca +7 scorpion bow daha çok can veriyor +7 quest bowa kıyasla ama UND alıp dexleri giyince verdiği scorpionun 280health mı daha önemli oluyor yoksa questin 7 HP bonussu mu daha etkili oluyor onu öğrenmek istiyorum yani illaki bir fark var aralarında bunu bilemiyorum
    leveline göre karakterine 1 health bonus ile gelen can miktarını hesaplayarak quest bow takınca gelen cana bak. Scorpion zaten 250 saf can veriyor. Eğer quest takınca 250'den fazla geliyorsa can quest hp olarak daha iyidir.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Quote Originally Posted by enezx View Post
    leveline göre karakterine 1 health bonus ile gelen can miktarını hesaplayarak quest bow takınca gelen cana bak. Scorpion zaten 250 saf can veriyor. Eğer quest takınca 250'den fazla geliyorsa can quest hp olarak daha iyidir.
    scorpion bow 280 saf can veriyor quest 200 bile vermiyor

Senior Member enezx's Avatar
    Quote Originally Posted by mms_R2ZBEe46 View Post
    scorpion bow 280 saf can veriyor quest 200 bile vermiyor
    o zaman tabiki scorpion tercih et, zaten sadece undy alırken kullanacaksın. Diğer bir alternatif fs'de basabilirsin fs ss ikilisi güzel can veriyor. Tabii pk sırasında çift item tak çıkar zor olabilir
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Hp Bonuslu eşyalar daha fazla can dolduruyor.
    Health Bonuslar yazdığı sayı kadar can arttırmaktadır.
    Tam tersi olacak karıştırdın sanırım.

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    Tam tersi olacak karıştırdın sanırım.
    Evet tam tersi olacak, düzelttim. Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Evet tam tersi olacak, düzelttim. Teşekkür ederim.
    Rica ederim.

Fakat yinede yoruma açık bir düzeltme olmuş. Çünkü,

Healt bonuslu itemler karakterin healt düşüklüğü veya yüksekliği ile ilgili orantılı bir şekilde hp ekler.

Mesela 1000 hp li olan bir karaktere 10 healt bonuslu bir item taktığımızda karakterin hp si 1100 olur. Çünkü %10 ekler. Fakat o karakter 200 hp bonuslu başka item takarsa 1200 hp si olur. Bu daha iyidir. Fakat 5000 hp li bir karaktere ise 10 healt 500 ekler ve o zaman hp bonus yerine tabiki healt bonus daha mantıklıdır.

Buna bakarak healt bonuslu itemler daha fazla hp doldurur veya düşürür demek doğru olmaz. Böyle bir genelleme yapılamaz. Çünkü karakterden karaktere hp oranı değişir.