View Poll Results: FT'de TS basma kaldırılsın!

Voters
67. You may not vote on this poll
  • Evet, kaldırılsın.

34 50.75%
  • Hayır, kaldırılmasın.

33 49.25%
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68
    Senior Member EraJacque16's Avatar
    Quote Originally Posted by zambiali View Post
    Bak ne güzel söyledin, komutçuların daha önce kayıtladığı sürelerde çakın dediği için moblar doğmadan ölüyor olabilir mi?

Daha bir kaç hafta önce oldu bu olay.Bizim partide 2 mage sürekli parti chattan rakam yazıyorlar.Bunlar ne dedim, biri dedi "SANİYE".
    Ne işe yarayacak bu saniyeler diye tekrar sordum ve ekledim.Saniyelerle uğraşacağına yaratıklara odaklansana bak çıkmadan ölüyorlar dedim.

Bana verdikleri cevap şu; "Zaten onlar yaratıkların çıkacakları saniye"..

Biz meleyiz ne işime yarayacak o saniyeler dikkatimizi dağıtma dedim ve partiden çıkıp gittiler.

Toplanır tsli mageler çemberin etrafında beşgen oluştururlar, ver komutu al expi.

Partilerine rogue almazlar 120 k tsye para verirler, ama beyoğlu dilencisi gibi 300 k'lık sw için 10 defa flood atarlar.

Trol çıkınca atak keserler exp vermediği için, meleler kesecem diye dört dönerler içerde.

Wr çıktığında çil yavrusu gibi dağılırlar, wr ile aralarında doğuyla batı kadar uzaklık olur, halk diliyle enayi tayra olarak nitelendirdikleri meleler wr kesecem diye yıtrınır, son % 10 canında karaktersiz bir mage gelir alan attırır var olan meleler de yatar, sonra biz etkinliğe giriyoruz.

Bu mu sizin adalet anlayışınız?
    süre mevzusunu sona bırakalım, kendi party için bu söylediklerim;
    ts basılıyken sw sc basılmıyor mecbur dışardan atılmalı, bizim partymizde 1 swci her zaman var(bazen mage arkadas dısarda kalmasın diye almıyoruz)
    exp mevzusu kesin bilgi değil, troller toplandığı zaman novalıyoruz, bitene kadar da tekli skill çalışıyoruz.
    benim oynadığım sunucuda aynı şekilde princessten Vrye kadar tüm bossları kesiyoruz ve her vr kesilirken video açıktır bende, kasıtlı novalatıp insanların emeğini boşa çıkaranları raporluyorum.
    yani anlaycağın benim adalet anlayışım saydıklarından hiçbiri değil, bunları yapanların kendi bileceği iştir ben kendimi bilirim. mesela Vr novalatmak istedikten sonra her job novalatabilir bu karakter meselesi.
    süre mevzusu da şu şekilde, süre rastgele olursa yine çok bir fark olmaz. belki komutcu ortadan kalkar ama yine vuran vurur. Görüp vurmak çok da kayıp değil, komutsuz da vurulabiliyor.
    consume & adapt

Senior Member
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    süre mevzusunu sona bırakalım, kendi party için bu söylediklerim;
    ts basılıyken sw sc basılmıyor mecbur dışardan atılmalı, bizim partymizde 1 swci her zaman var(bazen mage arkadas dısarda kalmasın diye almıyoruz)
    exp mevzusu kesin bilgi değil, troller toplandığı zaman novalıyoruz, bitene kadar da tekli skill çalışıyoruz.
    benim oynadığım sunucuda aynı şekilde princessten Vrye kadar tüm bossları kesiyoruz ve her vr kesilirken video açıktır bende, kasıtlı novalatıp insanların emeğini boşa çıkaranları raporluyorum.
    yani anlaycağın benim adalet anlayışım saydıklarından hiçbiri değil, bunları yapanların kendi bileceği iştir ben kendimi bilirim. mesela Vr novalatmak istedikten sonra her job novalatabilir bu karakter meselesi.
    süre mevzusu da şu şekilde, süre rastgele olursa yine çok bir fark olmaz. belki komutcu ortadan kalkar ama yine vuran vurur. Görüp vurmak çok da kayıp değil, komutsuz da vurulabiliyor.
    Yaratıklar random ve random location ve yine random süreli çıkarlar ise; ve ts kullanımı kaldırılır ise; işte o zaman her job için etkinlik eşit olur.

Bir üst yoruma videoları ekledim bu videolar yeni değil yıllar önce yotubeye atılmış.

Wr'ye alan attıranı raporlasanda her hangi bir işlem görmez çünkü atak yapıyor olarak kayıtlara geçiyor.

Alan attırma meselesine hiç girmeyim onu en iyi kurian yapar isterse içerde bir tane canlı adam bırakmaz.Çünkü zehirleri attıktan 3 saniye sonra etkin hale geliyor ve kaçması için yeterli bir süre.

Ama içerde 79 kişinin saygısını kaybetmek var, 79 kişinin küfürünü yemek var.Maalesef ki; mage jobu içerisinde bir çoğu bu hassasiyeti yitirmiş.

Senior Member
    Bir öneride benden yaratıklar karışık çıksın.(Aynı anda farklı yaratıklar atsın trol + phantom veya centaur + haunga)

Magelerin wr çıktığında dağılmasının sebebi meleelerin wr novalatmasından kaynaklanıyor yoksa magelerde keser. (Daha önce bir ft de wr kesmiyoruz isyanı başlatıp kenara kaçmıştı meleeler mageler kesmişti.)

Senior Member
    mageleri eventlere hapsedenler utansın ben hayır diyorum

Senior Member
    Bak ne güzel söyledin, komutçuların daha önce kayıtladığı sürelerde çakın dediği için moblar doğmadan ölüyor olabilir mi?

Daha bir kaç hafta önce oldu bu olay.Bizim partide 2 mage sürekli parti chattan rakam yazıyorlar.Bunlar ne dedim, biri dedi "SANİYE".
    Ne işe yarayacak bu saniyeler diye tekrar sordum ve ekledim.Saniyelerle uğraşacağına yaratıklara odaklansana bak çıkmadan ölüyorlar dedim.

Bana verdikleri cevap şu; "Zaten onlar yaratıkların çıkacakları saniye"..

Biz meleyiz ne işime yarayacak o saniyeler dikkatimizi dağıtma dedim ve partiden çıkıp gittiler.

Toplanır tsli mageler çemberin etrafında beşgen oluştururlar, ver komutu al expi.

Partilerine rogue almazlar 120 k tsye para verirler, ama beyoğlu dilencisi gibi 300 k'lık sw için 10 defa flood atarlar.

Trol çıkınca atak keserler exp vermediği için, meleler kesecem diye dört dönerler içerde.

Wr çıktığında çil yavrusu gibi dağılırlar, wr ile aralarında doğuyla batı kadar uzaklık olur, halk diliyle enayi tayfa olarak nitelendirdikleri meleler wr kesecem diye yıtrınır, son % 10 canında karaktersiz bir mage gelir alan attırır var olan meleler de yatar, sonra biz etkinliğe giriyoruz.

Bu mu sizin adalet anlayışınız?

Bu 1.5 yıl önce youtubeye atılmış video yazdıklarımı birebir anlatıyor aslında elimi boşuna yormuşum.
    Yıllardır bu etkinliğin mageler tarafından sömürülmesine son verilmesi gerekiyor.En alttaki 2018 yılında çekilmiş video da herşeyi açıklıyor.

Buda yaratıkların çıkma süresinin text dosyasına kayıtlayıp komutladığı olduğu video

Quote Originally Posted by Selfname View Post
    mageleri eventlere hapsedenler utansın ben hayır diyorum
    Pardon ya özür dileriz rahatsız ettik, böyle iyi dimi videolardaki gibi?

Al komutu ve süreyi görmediğin moblara at alanı gelsin mavi oh ne güzel dünya..

Senior Member
    Pardon ya özür dileriz rahatsız ettik, böyle iyi dimi videolardaki gibi?
    evet gayet güzel ve iyi çünkü adamların başka alanı kalmadı ne kesecek bunlar nerede para kasacak
    aoc mu dönecekler? (itemli melee tek başına yapabiliyor)
    cz'de golem mi kesecekler?(itemli/itemsiz mele tek başına yapabiliyor)
    mastadon mu kesecekler?(itemli/itemsiz mele tek başına yapabiliyor)
    bowlun ortasında riote atros bile kesemiyorlar kaldı ki o boss ağacından sonra eklenen yaratıkları mı mage kesecek?(itemli mele tek başına yapabiliyor)
    boro mu dönecekler balrog mu dönecekler?(itemli mele tek başına kesebiliyor)
    cz'de troll warrior mu kesecekler WB mi alacaklar hangi mage tek başına kesebilir ki?(itemli mele tek başına kesebiliyor)
    hobgoblin bile kalmıyor mageye hobgoblin... hobgonlini bırak ağacı bile kesemiyorlar en az itemli bir mele gelirse alıyor ağacı bile
    bahçe mi dönecekler? bifrost yaratıklarını mı kesecekler?(itemli mele tek başına yapabiliyor)
    eslantta zaten farm drop olayı tamamen bitmiş ravende 500k 1m'e mirage dagger mi kasacaklar?

e şimdi sürekli alalım onu da alalım bunu da alalım vermeden almak olmaz ki adamlara bir şey vermemiz lazım.
    hiç magenin derdiyle dertlenen yok, bir şeyler verelim önce sonra neler alacağımıza bakarız.

sürekli bir hırs herkes kendi 3 kuruşluk menfaatinin peşine her türlü çirkefliği ve kötülüğü yapmaktan çekinmiyor.

tekrar bir ekleme bak unutmuşum delos bile bitti delos orada provoke-nova yapıyorlardı kötü niyetli insanlar yüzünden orasıda gitti...
    yani günde 1 sunucuda (1. 2. 3. sunucular dahil) 60 70 tane mage 2 mavi kutu alıyor diye (ki gecenin 3'ünde kalkmalı bitanesine girmesi için)

eğer bu ft olayı haksızlıksa bile bu haksızlığın başka çözümler bulunana kadar devam etmesini destekliyorum.
    Last edited by Selfname; 10-10-2020 at 06:07 AM.

Senior Member
    evet gayet güzel ve iyi çünkü adamların başka alanı kalmadı ne kesecek bunlar nerede para kasacak
    aoc mu dönecekler? (itemli melee tek başına yapabiliyor)
    cz'de golem mi kesecekler?(itemli/itemsiz mele tek başına yapabiliyor)
    mastadon mu kesecekler?(itemli/itemsiz mele tek başına yapabiliyor)
    bowlun ortasında riote atros bile kesemiyorlar kaldı ki o boss ağacından sonra eklenen yaratıkları mı mage kesecek?(itemli mele tek başına yapabiliyor)
    boro mu dönecekler balrog mu dönecekler?(itemli mele tek başına kesebiliyor)
    cz'de troll warrior mu kesecekler WB mi alacaklar hangi mage tek başına kesebilir ki?(itemli mele tek başına kesebiliyor)
    hobgoblin bile kalmıyor mageye hobgoblin... hobgonlini bırak ağacı bile kesemiyorlar en az itemli bir mele gelirse alıyor ağacı bile
    bahçe mi dönecekler? bifrost yaratıklarını mı kesecekler?(itemli mele tek başına yapabiliyor)
    eslantta zaten farm drop olayı tamamen bitmiş ravende 500k 1m'e mirage dagger mi kasacaklar?

e şimdi sürekli alalım onu da alalım bunu da alalım vermeden almak olmaz ki adamlara bir şey vermemiz lazım.
    hiç magenin derdiyle dertlenen yok, bir şeyler verelim önce sonra neler alacağımıza bakarız.

sürekli bir hırs herkes kendi 3 kuruşluk menfaatinin peşine her türlü çirkefliği ve kötülüğü yapmaktan çekinmiyor.
    Alanı kaldı kalmadı o durum etkinliği sömürmeniz için sizi haklı çıkarmaz.Kurianların farm ve etkinlik sorunu tavan yapmışken senin bu cümleyi kurman zaten yanlış.

Farm ve etkinlik sorunlarınız sizi bağlar, madem ft için mage kasıyorsunuz, farm içinde okçu, priest, wariror sınıflarından birini kasarsınız.İşinize geldiği gibi konuşmak sizi haklı çıkarmaz.

E bende o zaman nasılsa mavi alamıyorum diyip her ft WR'yi alanlayım ?

Senin zihniyetinden hiç bir farkı yok benim bu düşünceminde.Bu durumda kalkıpta kimsenin söz söyleme hakkıda olmaz, senin doğrularına göre.!

Senior Member
    Alanı kaldı kalmadı o durum etkinliği sömürmeniz için sizi haklı çıkarmaz.Kurianların farm ve etkinlik sorunu tavan yapmışken senin bu cümleyi kurman zaten yanlış.

Farm ve etkinlik sorunlarınız sizi bağlar, madem ft için mage kasıyorsunuz, farm içinde okçu, priest, wariror sınıflarından birini kasarsınız.İşinize geldiği gibi konuşmak sizi haklı çıkarmaz.

E bende o zaman nasılsa mavi alamıyorum diyip her ft WR'yi alanlayım ?

Senin zihniyetinden hiç bir farkı yok benim bu düşünceminde.Bu durumda kalkıpta kimsenin söz söyleme hakkıda olmaz, senin doğrularına göre.!
    ben ne diyorum sen ne diyorsun
    seni bu üslubunla zaten kimse ciddiye almaz senin olayın yapmak değil, yıkmak.

Senior Member
    seni bu üslubunla zaten kimse ciddiye almaz senin olayın yapmak değil, yıkmak.
    00:00 Pooka
    00:05 Forgotten Princess ( Boss )
    00:11 Lard Orc
    00:47 Orc Archer
    00:59 Troll Berseker ( Tekli )
    01:12 Baron
    01:47 Death Knight
    02:11 Cardinal
    02:17 Tyon
    02:30 Troll
    03:18 Ash Knight
    03:29 Haunga
    04:00 Deruvish
    04:11 Lamia
    04:42 Uruk Hai
    04:48 Harpy
    05:00 Dragon Tooth Knight
    05:11 Corrupted Priest ( Boss )
    05:41 Uruk Blade
    05:49 Wraith
    06:30 Apostle
    06:48 Garuna
    07:18 Lamiros
    07:30 Deruvish
    08:00 Blood Seeker
    08:12 Orc Sniper
    08:18 Stone Golem
    08:30 Haunga
    08:42 Bugbear
    09:17 Raven Harpy
    09:30 Sheriff
    09:42 Dragon Tooth Knight
    10:08 Demon Sword Sultan ( Boss )
    10:47 Lamentation
    11:00 Dark Stone
    11:12 Lich
    12:00 Hob Goblin
    12:12 Troll
    12:21 Uruk Tron
    13:42 Scolar
    13:47 Manticore
    14:00 Burning Skeleton
    14:12 Lamia
    14:48 Fallen Angel
    15:00 Grell
    15:10 Scorpion King ( Boss )
    15:12 Mastadon
    16:12 Centaur
    16:18 Goblin Bouncer
    16:43 Harpy
    17:18 Tyon
    17:30 Stone Golem
    17:42 Beast
    18:42 Giant Golem
    18:49 Haunga Warrior
    19:18 Troll Warrior
    19:30 Repaer
    19:42 Dark Mare
    19:49 Shaitan ( Boss )
    19:49 Volkanic Rock ( Final Boss )

Bu ne peki?

Bu süreler içeride mageler haricinde hangi jobun işine yarar?

Sen içerde 80 kişinin hakkına girerken haksız bir şekilde hangi yapıcılıktan bahsediyorsun?

Partiye rogue almazsınız sw için

Troller ve bosslar çıkar exp vermedikleri için melelerin kesmesini beklersiniz.

Wr çıkar 50 60 kişi kenarda birileri gelsin kessin diye beklersiniz.

Bana hangi yapıcılıktan bahsediyorsun?
    Last edited by NightOwl; 10-14-2020 at 04:57 AM.

Senior Member
    00:00 Pooka
    00:05 Forgotten Princess ( Boss )
    00:11 Lard Orc
    00:47 Orc Archer
    00:59 Troll Berseker ( Tekli )
    01:12 Baron
    01:47 Death Knight
    02:11 Cardinal
    02:17 Tyon
    02:30 Troll
    03:18 Ash Knight
    03:29 Haunga
    04:00 Deruvish
    04:11 Lamia
    04:42 Uruk Hai
    04:48 Harpy
    05:00 Dragon Tooth Knight
    05:11 Corrupted Priest ( Boss )
    05:41 Uruk Blade
    05:49 Wraith
    06:30 Apostle
    06:48 Garuna
    07:18 Lamiros
    07:30 Deruvish
    08:00 Blood Seeker
    08:12 Orc Sniper
    08:18 Stone Golem
    08:30 Haunga
    08:42 Bugbear
    09:17 Raven Harpy
    09:30 Sheriff
    09:42 Dragon Tooth Knight
    10:08 Demon Sword Sultan ( Boss )
    10:47 Lamentation
    11:00 Dark Stone
    11:12 Lich
    12:00 Hob Goblin
    12:12 Troll
    12:21 Uruk Tron
    13:42 Scolar
    13:47 Manticore
    14:00 Burning Skeleton
    14:12 Lamia
    14:48 Fallen Angel
    15:00 Grell
    15:10 Scorpion King ( Boss )
    15:12 Mastadon
    16:12 Centaur
    16:18 Goblin Bouncer
    16:43 Harpy
    17:18 Tyon
    17:30 Stone Golem
    17:42 Beast
    18:42 Giant Golem
    18:49 Haunga Warrior
    19:18 Troll Warrior
    19:30 Repaer
    19:42 Dark Mare
    19:49 Shaitan ( Boss )
    19:49 Volkanic Rock ( Final Boss )

Bu ne peki?

Bu süreler içeride mageler haricinde hangi jobun işine yarar?

Sen içerde 80 kişinin hakkına girerken haksız bir şekilde hangi yapıcılıktan bahsediyorsun?

Partiye rogue almazsınız sw için

Troller ve bosslar çıkar exp vermedikleri için melelerin kesmesini beklersiniz.

Wr çıkar 50 60 kişi kenarda birileri gelsin kessin diye beklersiniz.

Bana hangi yapıcılıktan bahsediyorsun?
    bu süreler o yazdıkların vs hiçbir anlam ifade etmiyor benim için
    ben diyorum ki mageyi diğer alanlarda da yarışabilir hale getirelim, ondan sonra kaldıralım.
    sen diyorsun ki hayır diğer bütün alanlardaki avantajım kalacak onların hepsinin üstüne bu maviyi de ben alacam.

ayrıca bu kadar saldırgan bir tarzla dünyanın geoit olduğunu söylesen bile destek görmen zor
    Last edited by NightOwl; 10-14-2020 at 04:59 AM.