Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Junior Member

OTP neden zorunlu???

Merhaba herkese iyi günler dilerim.

Bugün ALTARdaki karakterime girmeye çalıştım fakat Zorunlu OTP güncellemesi gelmiş.
    Yetkili kişiler, lütfen bana neden bu OTP 'nin zorunlu olduğunu söyler misiniz?

Hepimiz kendi güvenliğimizi sağlamakla yükümlüyüz, bu otp'yi zorunlu olarak dayatmak bence en mantıksız şey.
    Her zaman telefonumuz yanımızda olmayabiliyor.
    YANİ BİR TERCİH MESELESİ OLMASI EN DOĞRU KARAR OLURDU.
    BENCE EN KISA ZAMANDA, ZORUNLULUĞUN KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

Aksi taktirde, NTTGame'in hesapları yeteri kadar koruyamadığını ve muhafaza edemeğini düşünürüm.
    Last edited by DonJose; 10-09-2020 at 10:16 AM.

Senior Member RobCaggiano's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Bende anlam veremiyorum. Ben kullanmak istemiyorum bunun zorunluluğu garip.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Oyun yönetimi, yeni sunucularda zorunlu olan NTTnow yerine ICS/OTP şartını getirdi. İlgili duyuruyu okuyabilirsiniz. Hesaplarınızın güvenliği için de güzel bir uygulama ki bence tüm oyuncular kullanmalı. Atılan bir dolandırıcı SMS'inden, hesap paylaşımından kaynaklı bir çok mağduriyeti önleyeceğini düşünüyorum.

Senior Member
    Soyulmaya niyetiniz var herhalde ? otp hesaplarınız güvenliği için getirilen bir uygulamadır bence bütün server lar için gerekli olmalı.

Senior Member
    Neden 1 => Otp serverlerdeki userlerin oyun içerisinde yaşayacakları sıkıntıların giderilmesinde önemli rol oynar.Eğer otp olmasaydı birbirine kıl ve zıt iki karakter var olan hesapları yerine yeni bir hesap açıp küfür dolu cümleleri yeni hesaplarla yapar, kendi hesabıyla hiç bir işlem görmeden yoluna devam edebilirdi.

Neden 2 => Oyun botlarının multi girişlerini engeller.Otp olmasaydı diğer üst serverlerin moradonları dahil her haritasında multi koxper karakterlerin sayısının 3 4 katı bu serverlerde de görülebilirdi.

Neden 3 => Etlinliklerde yer bulmanızı kolaylaştırır.Otp olmasaydı var olan veya ileride eklenecek olan etkinliklere girmeniz belki bir tık zor, belki de hiç girne şansınız olmayabilirdi.

Neden 4 => Büyük lokma yiyip büyük konuşmanızı engeller.Bir çok user oyunda belki bir çok detaya sahiptir fakat her gün yüzüne baktığı bilgisayarın işletim sistemine hakimliği konusunda hiç bilgisi yoktur.Elbette oyuncunun oyun oynamak için bilgisayar mühendisliği okuması gerekmiyor.Fakat günümüz şartlarında hacker gruplarıda küçümsenmeyecek ya da göz ardı edilmeyecek kadar yüksek yazılım ve donanım bilgisine sahip olabiliyorlar.İnsanın en zayıf noktası ise; kendinden en emin olduğu zamanda ortaya çıkar.Otp olmasaydı bir çok userin her gün hesapları ele geçirilir, oyuncu ve yönetim arasında sürekli sıkıntı dolu zamanların geçmesine neden olabilirdi.

Neden 5 => Oyun içi farmı kolaylaştırır.Otp olmasaydı çoklu bilgisayara sahip (legal olan müstesna illegal olan) kişiler günübirlik hesaplarla farm slotlarını kapatır ban yiyene kadar slotlardan kimsenin faydalanmasına izin vermezdi.
    Last edited by zambiali; 10-09-2020 at 10:55 AM.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Adamlar 1 aydır sürekli duyuru geçiyor. ''Altar, Sirius, Vega sunucularına zorunlu OTP getirilecek, girebilmek için, ICS servisinizi aktif edin'' diye.

Ekseri hack yerdim. Bu uygulama ilk geldiğinde 400 Npoints gibi bir ücreti vardı ve aldım. O günden sonra hack falan da yemedim. Şükür ki böyle bir uygulamayı ücretsiz sunuyorlar. Teşekkür edip hesabınıza ücretsiz ICS koruması yapmanız gerekirken, kalkmış şikayette bulunuyorsunuz.

Bizim insanımıza gerçekten yaranılmaz. Bazı şeylerin değerini, sanırım kaybedince anlıyoruz.

Ne diyorsun sen ya? 2 YIL oldu bu sw ler açılalı
    Last edited by DonJose; 10-09-2020 at 02:32 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    Adamlar 1 aydır sürekli duyuru geçiyor. ''Altar, Sirius, Vega sunucularına zorunlu OTP getirilecek, girebilmek için, ICS servisinizi aktif edin'' diye.

Ekseri hack yerdim. Bu uygulama ilk geldiğinde 400 Npoints gibi bir ücreti vardı ve aldım. O günden sonra hack falan da yemedim. Şükür ki böyle bir uygulamayı ücretsiz sunuyorlar. Teşekkür edip hesabınıza ücretsiz ICS koruması yapmanız gerekirken, kalkmış şikayette bulunuyorsunuz.

Bizim insanımıza gerçekten yaranılmaz. Bazı şeylerin değerini, sanırım kaybedince anlıyoruz.

Kardeşim. güzel kardeşimm!! Ben burda OTP'yi kötülemiyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dyorum ki bir tercih meselesi olmalı !
    Sen hesabını korumayı bilmiyorsan, ben ne yapayım ?
    Hack yersemde ben yerim benim itemlerim param gider? Seni ilgilendiren bi konu yok yani ?
    Last edited by NightOwl; 10-09-2020 at 02:43 PM.

Junior Member
    Kardeşim he yav he siz haklısınız. Bu serverlar açıldığında zaten otpsizdi. 2 yıl oldu.
    Böyle şeyler yaşandımı yoo ?

Ben otpyi kötülemiyorum tercih meselesi olmalı dedm siz ne anlıyorsunuz ?

Senior Member
    telefonun da sıkıntı varsa pc yükle