Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Post Makro Kullanım Cezası İçin Hangisi Doğru?

Merhaba,

Forumda gezinirken bir konunun iki farklı karşılığı olduğunu gördüm ve danışmak istedim.

Makro kullanımının karşılığında verilen/verilmesi gereken ceza nedir ?

Kullanıcı sözleşmesinde(https://www.nttgame.com/tr/corporate/useragreement) yazan mı :

Yoksa ban politikasında(https://forum.nttgame.com/forum/show...#axzz3PBbP4X8e) bulunan madde mi ?

Bu bir ürünü alırken iki farklı fiyat olması gibi bir şey. Orada tüketici için hangisi uygunsa o geçerli oluyor, peki ya burada ?

Ayrıca bu ikiliğinde düzeltilmesi gerektiğinin kanaatindeyim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LycopersicumEsculentum View Post
    Merhaba,

Forumda gezinirken bir konunun iki farklı karşılığı olduğunu gördüm ve danışmak istedim.

Kullanıcı sözleşmesinde(https://www.nttgame.com/tr/corporate/useragreement) yazan mı :

Yoksa ban politikasında(https://forum.nttgame.com/forum/show...#axzz3PBbP4X8e) bulunan madde mi ?

Bu bir ürünü alırken iki farklı fiyat olması gibi bir şey. Orada tüketici için hangisi uygunsa o geçerli oluyor, peki ya burada ?

khenart detaylı yazmış sözleşmede detaysız 3 yakalanmada sınırsız ban = sınırsız ban yiyebilirsiniz.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Bence tüm illegal yazılım kullananlar banlanmalı, zindana girip de çıktıktan sonra akıllanıp kullanmayan görmedim.

Quote Originally Posted by akoml View Post
    Bence tüm illegal yazılım kullananlar banlanmalı, zindana girip de çıktıktan sonra akıllanıp kullanmayan görmedim.
    Bu ayrı bir başlık altında sayfalarca tartışılabilecek bir konu

Quote Originally Posted by eko_HA5De9EU View Post
    khenart detaylı yazmış sözleşmede detaysız 3 yakalanmada sınırsız ban = sınırsız ban yiyebilirsiniz.

Bende bu yazılanlardan ilk tespitte ban olmadığını anlıyorum ancak bir yetkiliden de teyit etmek gerek diye düşünüyorum.

Senior Member enezx's Avatar
    Kullanıcı sözleşmesinde olabilecek durumlar yazılmış bu oyunu oynuyorsanız ve makro programları kullanıyorsanız bunun gibi cezalar alabilirsiniz diye
    Gm ise eğer makro program kullanırsanız hapse girebilirsiniz ve bunu 3 kez yaparsanız sınırsız ban yersiniz diye ayrıntılı olacakları yazmış

Yanı Gm'in yazdığını öncelikli olarak cevap saymalısın
    Tabii ban politikasında tüm kurallar gm in insiyatifine göre değiştirilebilir diye bir madde olduğundan makro kullanıp ilk cezada ban yemekte mümkün

Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Bu makro mevzusu tamamen GM kararı bence GMin Anlık Ruh haline Bağlı Twitchde Yayıncılar TARRRRRR diye konu Başlığı ile yayın açıp Makro kullanıp Ban yemezler. Ama sen Kullanmasan bile hapse girebilirsin Sonra Ticket atarsın Ne Yaptım ben diye sorarsın " Lütfen TİKKATLi OLUN BÖYLE KÖTÜ ŞEYLERE BULAŞMAYIN" diye cevap alırsın Sonra dersinki tamamda ne yaptım ben dersin "Lütfen Gereksiz yere Meşgul etmeyin derler "
    Sonuç Kanat Alırsın

Banned
    Bu iş şansa bağlı olsa gerek.
    İlk defa macrodan yakalansan bile tüm kotanı bir anda doldurabilirsin.
    Kimine göre şans kimine göre şanssızlık.

Ayrıca makro kullanırken 2 kere ceza alma hakkım var diye düşünmeyin. GM insiyatifine göre ilk seferde de süresiz bann yiyebilirsiniz.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by LycopersicumEsculentum View Post
    Merhaba,

Selam,

Makro olarak kullanılan yazılımlar vardır. Bunlar direkt olarak 3rd party tools olarak değerlendirilip hesabın süresiz kapatılmasına neden olur. Diğer aklınıza gelen makro kullanımlarında oyun kurallarında yazılı olan maddeler geçerlidir. Ancak burada unutmamamız gereken detay bu cezaların Gm inisiyatifi ile değişiklik gösterebileceğidir.

Quote Originally Posted by ARTHUR. View Post
    Bu makro mevzusu tamamen GM kararı bence GMin Anlık Ruh haline Bağlı
    Bu kararlar Gm'lerin anlık ruh haline bağlı olarak değişiklik göstermiyor. Hesabınızın daha önce aldığı cezalar önemli unsurlardır.

Quote Originally Posted by HakkiJUN View Post
    Ayrıca makro kullanırken 2 kere ceza alma hakkım var diye düşünmeyin. GM insiyatifine göre ilk seferde de süresiz bann yiyebilirsiniz.
    Aynen öyle, ben makro kullandım neden hapse atılmadım da banlandım diyenler olabiliyor. Bu yüzden kurallara uymamız gerekiyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by enezx View Post
    Kullanıcı sözleşmesinde olabilecek durumlar yazılmış bu oyunu oynuyorsanız ve makro programları kullanıyorsanız bunun gibi cezalar alabilirsiniz diye
    Gm ise eğer makro program kullanırsanız hapse girebilirsiniz ve bunu 3 kez yaparsanız sınırsız ban yersiniz diye ayrıntılı olacakları yazmış

Yanı Gm'in yazdığını öncelikli olarak cevap saymalısın
    Tabii ban politikasında tüm kurallar gm in insiyatifine göre değiştirilebilir diye bir madde olduğundan makro kullanıp ilk cezada ban yemekte mümkün
    Quote Originally Posted by ARTHUR. View Post
    Bu makro mevzusu tamamen GM kararı bence GMin Anlık Ruh haline Bağlı Twitchde Yayıncılar TARRRRRR diye konu Başlığı ile yayın açıp Makro kullanıp Ban yemezler. Ama sen Kullanmasan bile hapse girebilirsin Sonra Ticket atarsın Ne Yaptım ben diye sorarsın " Lütfen TİKKATLi OLUN BÖYLE KÖTÜ ŞEYLERE BULAŞMAYIN" diye cevap alırsın Sonra dersinki tamamda ne yaptım ben dersin "Lütfen Gereksiz yere Meşgul etmeyin derler "
    Sonuç Kanat Alırsın
    Quote Originally Posted by HakkiJUN View Post

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hepiniz de aynı durum olan inisiyatiften bahsetmişsiniz. Ancak bunun mantıklı olmadığı kanaatindeyim. Bir suçun cezası sabittir ve tektir. Madem bir cezadan bahsediyoruz; ceza kurallarının eşit olması gerekiyor. Yani herkese aynı şekilde uygulanmalıdır. Keyfi ve kişiye göre değişen bir uygulamanın bulunmaması gerekmekte.

Tags for this Thread