Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Chaos Stone Hk.

Chaos Stone Hk.

Oncelikle herkese selamlar.

Malum son guncellemeden sonra bowlda CS kaldirildi. Sirf yeni sunucularda rahat farm yapilmasin para kasilmasin diye, bazilarinin onun kesmek icin yapildi. Kendilerince haklilar diyelim.

Biz ne yapicaz ? Ben olympiada oynuyorum. Sunucuda zaten az user var. CS tasi yaklasinca 3-5 insan bowla geliyordu PK + tasi kesiyorduk. Suan sadece FELO zamani bowlda adam var feloda 2 saatte zor dusuyor. ( HP/ DEF olayi ve % kaldirildigi icin ) Yani sirf bazi clanlarin onunu kesiceksiniz diye neden diger oyuncularida magdur ediyorsunuz ? Ben yeni sunucuda oynamak zorunda degilim. Fakat benim oynadigim sunucuda ( eski sunucular ) surekli onumuz kapatiliyor. Bence en azindan eski sunucular icin birsey dusunulmeli , aksi halde bircok oyuncu birakma durumuna gelicek.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    CS bossları ilk geldiği gibi rastgele atmalı. Taş olmasın ama bosslar rastgele çıksın. Bu süre 8 10 saat değil 6 saatt filan olsun. Cidden eski serverlerde bowlda 15 kill ve bf monument hariç durmanın bi mantığı kalmadı.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Selam.

Ronark Land bölgesine yeni eklenmiş olan mobların içerisinden, Chaos Stone'dan alınan tüm eşyalar çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz durumun aksine sadece saatte bir kez olan pk, şuan her dakika olması gerekiyor. Sınırsız bir şekilde Chaos Stone var
    Last edited by Khenarth; 09-29-2020 at 01:23 PM.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Senior Member Mihmer's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Selam,

Haklısınız, umarım çözüm getirilebilir.

Ayrıca siz eski sunucu oyuncularına bir kaç sorum olacak;

Siz eski sunucu oyuncularına ne zaman değer verildi?
    Farkındalık yaratmak için kaç defa toplanıp ortak sorunlar hakkında yönetimle görüştünüz?
    Eski sunuculara oyuncu kazandırma amacı ne zaman güdüldü? Bundan hiç rahatsız olmuyor musunuz?
    Benim eski sunucuya başlamam ve sizlere yetişmek için zaman harcamam için mantıklı bir kaç sebep verebilir misiniz?

Teşekkürler
    https://i.hizliresim.com/Wm2wIR.png

Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Selam.

Ronark Lant bölgesine yeni eklenmiş olan mobların içerisinden, Chaos Stone'dan alınan tüm eşyalar çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz durumun aksine sadece saatte bir kez olan pk, şuan her dakika olması gerekiyor. Sınırsız bir şekilde Chaos Stone var
    Simdi guzel kardesim , oncekile ben konu basligini CHAOS STONE yapmadim bunu degistirmissiniz. ( Eski sunucularda oynayanlarin sucu ne ? ) yapmistim.

Ezbere cevap vermeyi birakin ve biraz empati kurmayi deneyin. Benim derdim chaos stone kesip farm atmak degil , CS zamaninda en azindan PK atabilmek. Sunucuda adam olmadiginda sadece CS kesip cikiyordum NP sini almak icin. Bu sekilde laubali tavirlar yapmana gerek yok. Anlamaya calisin karsi tarafi. Ben tum gun AOC veya boro donmuyorum. Kendin aocde genieyi durdur bir git bakalim bowla. Pek gormedim gittigini.
    Derdim en azindan biraz PK
    Last edited by Wat_tQPEHGv2; 09-29-2020 at 01:25 PM.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by Wat_tQPEHGv2 View Post
    Oncelikle herkese selamlar.

Malum son guncellemeden sonra bowlda CS kaldirildi. Sirf yeni sunucularda rahat farm yapilmasin para kasilmasin diye, bazilarinin onun kesmek icin yapildi. Kendilerince haklilar diyelim.

Biz ne yapicaz ? Ben olympiada oynuyorum. Sunucuda zaten az user var. CS tasi yaklasinca 3-5 insan bowla geliyordu PK + tasi kesiyorduk. Suan sadece FELO zamani bowlda adam var feloda 2 saatte zor dusuyor. ( HP/ DEF olayi ve % kaldirildigi icin ) Yani sirf bazi clanlarin onunu kesiceksiniz diye neden diger oyuncularida magdur ediyorsunuz ? Ben yeni sunucuda oynamak zorunda degilim. Fakat benim oynadigim sunucuda ( eski sunucular ) surekli onumuz kapatiliyor. Bence en azindan eski sunucular icin birsey dusunulmeli , aksi halde bircok oyuncu birakma durumuna gelicek.
    Merhaba,

Boss taşının kaldırılma sebebi yeni sunucularda rahat farm yapılmasını engellemek değil, eskisi gibi rastgele olan boss sistemini bir nebze olsa geri getirebilmekti.

Şu an için chaos stone bosslarından alabileceğiniz tüm eşyaları bowl bölgesinde bulunan ve yeni eklenen yaratıklardan elde edebilmektesiniz. Makhwelonun söylediği gibi artık boss taşının bir saati yok, çok kısa sürede bir çok yaratık spawn olmakta solo oyuncular rahatlıkla bu yaratıkları farmlayabilmektedirler.

Chaos stone sisteminde solo oyuncu olarak drop alabilme şansınız neredeyse yoktu. Artık solo oyuncular ve özellikle eşya seviyeleri diğer oyuncuların seviyesinden aşağıda olan oyuncular rahatlıkla bu bossları takip edebilir ve eşya elde edebilirler.

Amacımız kişilere değil, tüm kitleye yararlı güncellemeler yapmak. Nasıl ki bugün bowl bölgesine girdiğinizde daha önce yanından geçemediğiniz bifrost yaratıklarının bir kısmını solo olarak bile farmlayabiliyorsanız, aynı şekilde yeni bossları da rahat bir şekilde farmlayabilir ve hem pvp hem pve zevkini tadabilirsiniz.

Keyifli oyunlar

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Boss taşının kaldırılma sebebi yeni sunucularda rahat farm yapılmasını engellemek değil, eskisi gibi rastgele olan boss sistemini bir nebze olsa geri getirebilmekti.

Şu an için chaos stone bosslarından alabileceğiniz tüm eşyaları bowl bölgesinde bulunan ve yeni eklenen yaratıklardan elde edebilmektesiniz. Makhwelonun söylediği gibi artık boss taşının bir saati yok, çok kısa sürede bir çok yaratık spawn olmakta solo oyuncular rahatlıkla bu yaratıkları farmlayabilmektedirler.

Chaos stone sisteminde solo oyuncu olarak drop alabilme şansınız neredeyse yoktu. Artık solo oyuncular ve özellikle eşya seviyeleri diğer oyuncuların seviyesinden aşağıda olan oyuncular rahatlıkla bu bossları takip edebilir ve eşya elde edebilirler.

Amacımız kişilere değil, tüm kitleye yararlı güncellemeler yapmak. Nasıl ki bugün bowl bölgesine girdiğinizde daha önce yanından geçemediğiniz bifrost yaratıklarının bir kısmını solo olarak bile farmlayabiliyorsanız, aynı şekilde yeni bossları da rahat bir şekilde farmlayabilir ve hem pvp hem pve zevkini tadabilirsiniz.

Keyifli oyunlar

Aciklama icin tesekkurler, Mod arkadaslara bu sekilde egitim vermenizi oneririm ama hala derdimi anlatamiyorum.

Yapmis oldugunuz guncellemeler yeni sunucular icin cok avantajli evet ancak ben ve benim gibi eski sunucularda oynayan kisiler icin ne yazikki yerlebir bir guncelleme. Anket yapsaniz eminimki , ALTAR- SIRIUS- VEGA disinda tum sunucularda oynayanlar benim gibi dusunecektir.

Ayrica bowlda biffrost yaratiklarinin yanindan geciyordum ve gayet guzelde kesiyorduk. Suan kesemez olduk
    Dedigim gibi , 3 yeni sunucu icin muhtesem , kalan sunucular icin yerlebir guncelleme.
    Last edited by Wat_tQPEHGv2; 09-29-2020 at 01:45 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Merhaba,

Keyifli oyunlar
    Sn. Khenarth, bu güncellemeyi sadece cz de uyguladınız lakin %20 - %30 bandında useri olan Ardream ve Base haritalarında ki oyuncu sayısını Ardream için %10, Base için samimi söylüyorum %0 a çektiniz. Buralar için de user çekmeseniz de olan useri tutabilmek için cz güncellemeleri gibi güncellemeler gerekiyor. Basede en azından saatte bir olan bir taş pk mız vardı, şuan günün hangi saatinde girerseniz girin user sayısı 0. Ne cardinal kesen bulabilirsiniz, nede taş bossu için kapışacak oyuncu. Güncelleme yapmanız gerekiyor, madem kaldırıyorsunuz bir şeyleri ve bir yenilik geliyor, diğer haritalara da bu yeniliği adabına uygun şekilde ekleyin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Selam.

Ronark Land bölgesine yeni eklenmiş olan mobların içerisinden, Chaos Stone'dan alınan tüm eşyalar çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz durumun aksine sadece saatte bir kez olan pk, şuan her dakika olması gerekiyor. Sınırsız bir şekilde Chaos Stone var
    DC pre var, %100 flash basılı, 3 - 4 günde 250 - 300 tane kestim. Şaka mı yapıyorsunuz, laf söylemek için mi söylüyorsunuz, yoksa gerçekten düşüyor da bende mi bir gudubetlik var?

Junior Member
    Merhaba,

Keyifli oyunlar
    Naslı tüm kitleye yararlı güncelleme oluyor onu anlamış değilim. Asas ın en önemli skillerinden birisi olan Drain skill ini felankor üzerinde deaktif ettiniz, bu skill UTC boss ları ya da yaratıklarında zaten çalışmıyor, yakında isilion ve eslant boss larında da kaldırırsınız, hatta bir çok asas Critical Point basınca mage lere çoğu zaman tek atıyor diye şikayet gelir yakında CP kullanınca mage lere skill filan da vurulmaz. Blinding skill i kör ediyor önümüzü göremiyoruz derler o skill de çalışmaz. vs. vs. açıkçası bazı güncellemeler, özellikle tüm job larda skill kullanamamakla alakalı güncellemeler saçmalıktan ibaret. madem kullanamayacak bir skill i o halde hiç koymayın.