Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Hapis Cezası Alan Karakterlerin Ringlenmesi Hk.

Merhabalar Çoğumuzun Merak Ettiği Sorun Chracter Seal Scroll İçerisinde Reb 10 Çarlar Satılıyor Ve Bu Çarların Geçmişini Bilmiyoruz Kaç Kere Hapise Düştü O Yüzden Arşiveleri Gösterir Gibi Hapis Sayılarınıda Gösterseniz Veya Çar Ringten Çıkarıldığı Taktirde Sicili Sıfırlansa Çünkü 2 Kere Hapise Giren Çarı Ringe Koyuyor Moradonda 10-15 Gb Arasında Tezgaha Satışa Koyuyorlar Tezgahtan o Çarı Çeken Kişi Mağdur Oluyor

Banned
    Quote Originally Posted by oziozbournince View Post
    Merhabalar Çoğumuzun Merak Ettiği Sorun Chracter Seal Scroll İçerisinde Reb 10 Çarlar Satılıyor Ve Bu Çarların Geçmişini Bilmiyoruz Kaç Kere Hapise Düştü O Yüzden Arşiveleri Gösterir Gibi Hapis Sayılarınıda Gösterseniz Veya Çar Ringten Çıkarıldığı Taktirde Sicili Sıfırlansa Çünkü 2 Kere Hapise Giren Çarı Ringe Koyuyor Moradonda 10-15 Gb Arasında Tezgaha Satışa Koyuyorlar Tezgahtan o Çarı Çeken Kişi Mağdur Oluyor
    15 gb ye reb10 çar mı olur. Trene kafa atmakla aynı şey. Sonra gelip burdan ağlıyorlar.
    Bu işe gerçekten bir düzenleme gerekiyor.

15 gbye reb 10 çar yok 83 reb 3 felan var reb 10 çarda 28 gb felan ama hiç olay aynı kapıya çıkıyor kaç kere hapse düştü sorusuna acaba 2 kere düştüyse 1 kerede ben girsem ban yermiyim ben mesela 30 gbye reb 10 çar almak istiyorum şu an areste oynuyorum estlantta exp olayı bitti gibi bişey nerde kasıcaz ?
    Last edited by oziozbournince; 09-26-2020 at 04:32 PM.

Senior Member
    saçmalıgın daniskası karakter satılsın diye item cıkarıyorlar ama destek vermeyiz diyorlar bu konuda.Ring basıyorsun karakter account dan ayrılıyor ama yenı accounta ceza geçmişini götürüyor ne kadar mantıklı anlamsız

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Ceza alan oyuncuların nicklerine renk sıralaması getirilebilir.

1 kere hapise giren charların nickleri sarı
    2 kere girenlerin turuncu
    3 kere girenlerin kırmızı gibi...

Ya da beyaz, gri, siyah gibi... (Renkler oyun içerisinde uygunluğa göre değişim gösterebilir.)

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by extremezeus1 View Post
    saçmalıgın daniskası karakter satılsın diye item cıkarıyorlar ama destek vermeyiz diyorlar bu konuda.Ring basıyorsun karakter account dan ayrılıyor ama yenı accounta ceza geçmişini götürüyor ne kadar mantıklı anlamsız
    Merhaba,

Öncelikle bu eşyanın getiriliş amacı karakter satılsın diye değil, hesabınızda karakter yuvası açabilmeniz içindir. Ayrıca karakterlerin geçmişte işlediği bir suç var ise karaktere ceza uygulanabilir, bu tarz bir satın alım tavsiye edilen bir durum değildir. Buna rağmen ring ile karakter alacaksanız, bildiğiniz/tanıdığınız kişilerden almanız önerilir.

Eğer yüzükte karakter aldıysanız ve hesabınız kapatılırsa, Knight Online > KO Ban / Jail / Unblock kategorisi üzerinden destek bileti gönderebilir ve müşteri hizmetlerine durumu anlatarak yardım talep edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri gerekli incelemelerin ardından size yanıt verecektir.

Ek olarak, konu ile ilgili Mod. Team Lead'in yaptığı açıklamayı sizinle paylaşıyorum;

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

CSS eşyası adından da anlaşılacağı gibi hesabınızdaki bir karakteri başka bir hesaba taşımak için kullanılmaktadır. Fiyatlandırması bu baz alınarak yapılmıştır. Oyunda henüz karakter silme özelliği olmadığı için oyuncular bu maksatla da alıp kullanabilmektedirler. Bu durum eşyanın durumunu değiştirmemektedir.

Quote Originally Posted by ITaladroI View Post
    Hangisi doğru?

Bu durumla ilgili oyuncular tarafından birçok fikir sunuldu. En basiti alınan cezaların bilgisinin achieve listesi gibi görülmesi. Umarım oyuncuları mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yapılır.
    Selam,

Aslında bu gibi durumlarda prosedür genel olarak hep aynıdır. Sizler oyundaki bir eşyayı oyun içi parayla satın alır ve başınıza bir şey gelirse bu gibi durumlarda müşteri hizmetleri sizi mağdur etmez. Uygun bulursa eşyayı siler ve oyun paranızı geri iade eder. Buradaki anahtar nokta, tüm bunlara müşteri hizmetlerinin karar vermesidir.

Konuyu daha da açmak gerekirse, üstte de yazdığım gibi eşyanın genel kullanım amacı hesabınızdaki bir karakteri başka bir yere taşımaktır ancak oyun bu karakterin pazarda satılmasına da olanak vermiştir. Pazardan yüzüklenmiş bir karakter alacaksanız moderatörlerin dediği gibi güvenilir, tanıdık ya da hesap geçmişini az çok bildiğiniz bir karakteri seçmelisiniz. Bu karakteri gerçek parayla satın alıyorsanız zaten bir destek almanız mümkün olmayacaktır ancak oyun parasıyla alıp bir mağduriyet yaşarsanız mutlaka müşteri hizmetlerine bilet atıp nihai kararı onların vermesini beklemelisiniz.

İyi forumlar.

Junior Member
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Merhaba,

Öncelikle bu eşyanın getiriliş amacı karakter satılsın diye değil, hesabınızda karakter yuvası açabilmeniz içindir. Ayrıca karakterlerin geçmişte işlediği bir suç var ise karaktere ceza uygulanabilir, bu tarz bir satın alım tavsiye edilen bir durum değildir. Buna rağmen ring ile karakter alacaksanız, bildiğiniz/tanıdığınız kişilerden almanız önerilir.

Eğer yüzükte karakter aldıysanız ve hesabınız kapatılırsa, Knight Online > KO Ban / Jail / Unblock kategorisi üzerinden destek bileti gönderebilir ve müşteri hizmetlerine durumu anlatarak yardım talep edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri gerekli incelemelerin ardından size yanıt verecektir.

Ek olarak, konu ile ilgili Mod. Team Lead'in yaptığı açıklamayı sizinle paylaşıyorum;

İyi forumlar.
    Cevap vermek için cevap veriyorsunuz. "hesabınızda karakter yuvası açabilmeniz içindir." Eğer gerçekten böyleyse neden trade edilebiliyor CSS ?

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Bak şimdi çok masum şekilde buraya bu konuyu açıyorsunuz. Tamam ringteki charın hapis geçmişi css ekranında gösterilsin lafım yok. Ama neden illegali bırakmak yerine bu kadar korkarak oynamaya devam ediyorsunuz ? Kardeşim sen macro kullanmazsan o 3. hak hiçbir zaman gelmeyecek zaten. Bu konunun açılımı resmen şu: "Ringte char alıp macro ile oyun oynayacağım ama aldığım charın geçmişinde 2 macro cezası varsa ben macro ile oynadığım için ilk yakalanmamda ban yiyeceğim."

Elinizle oynamayı öğrenin...

Ring ile 83 lvl warrior aldım, geçmişini bilmiyorum ama hiç böyle bir endişem olmadı.
    İsterse küçük bir küfürde dahi hesabımın kapatılması noktasında olsun. İnsan kendinden emin olduğu sürece sorun yok.

Diyelim ki seni banlayan, hapse atan hata etti:

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

...

Aslında bu gibi durumlarda prosedür genel olarak hep aynıdır. Sizler oyundaki bir eşyayı oyun içi parayla satın alır ve başınıza bir şey gelirse bu gibi durumlarda müşteri hizmetleri sizi mağdur etmez. Uygun bulursa eşyayı siler ve oyun paranızı geri iade eder. Buradaki anahtar nokta, tüm bunlara müşteri hizmetlerinin karar vermesidir.

...

Senior Member murat1977's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    insanlar mağdur oluyor ve tanıdığınız kişiden alın karakteri deniyor karakter almak için birilerini tanımamızmı lazım gel tanışalım kardeşim ben karakter alacam ama seni tanımam lazım buluşalım 1 yerde mi diyecez ben bu adamı tanıyorum karakterde bu adam gibi sağlam illegale bulaşmamışmı diyecez yoksa ne çıkarsa bahtıma şans oyunu gibimi hareket edecez ! neyse iyi akşamlar iyi oyunlar.