Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
    Senior Member
    Nickname
    Hope
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Jackass
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Sadece oyun içinde var bu sıkıntı. Söylediklerinizi ben yaptım.

Senior Member
    Nickname
    Hope
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Jackass
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Arkadaşımızın bahsettiği ayarları Türkçe yaparsanız sorun çözülecektir muhtemelen.
    Söylenenleri ben yaptım sırasıyla çare bulamadığım için buraya yazdım. Bu söylediğim sıkıntı sadece oyunda var.

Quote Originally Posted by karakurt1903 View Post
    Merhaba, oyunda I,Ş,Ğ vb. harflerini ne yazabiliyorum ne de görebiliyorum. Çözüm nedir ?

Her şeyden önce windows lisans key'ini girmen lazım zaten bu şekilde sağlıklı çözüme ulaşamazsın.

Senior Member
    Nickname
    Hope
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Jackass
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by drfree View Post
    Her şeyden önce windows lisans key'ini girmen lazım zaten bu şekilde sağlıklı çözüme ulaşamazsın.
    Dostum format attım öylesine sorunu bulamadığım için. Ondan böyle şuanda sorunu bulursam lisanslı key kolay.

Alakasız olacak ama kullandığın bilgisayar laptop mu ve yurtdışından gelme mi?

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Quote Originally Posted by drfree View Post
    Oyunların pek çoğu anlık olarak işletim sisteminin font dosyalarına erişerek karakterleri gösterir.
    Bazı oyunlar da windowsta bulunmayan özel yazı fontlarını "rasterleştirip" resim dosyası olarak gösterir. (Genelde Single-Player yani yükle bitir oyunlardır. Tomb Raider gibi.)

Çok fazla chat akışı gerçekleşen ve dünyanın farklı yerlerinden erişilebilen bu gibi online oyunlarda gayet normaldir.
    Yaniiiiiiiiiiiiiiiii sorun tam olarak o değil aslında ama...

Quote Originally Posted by karakurt1903 View Post
    Söylenenleri ben yaptım sırasıyla çare bulamadığım için buraya yazdım. Bu söylediğim sıkıntı sadece oyunda var.
    Şu an windows işletim sistemli bir bilgisayardan yazmadığım için birebir yazamayacağım ama bence bulursunuz gerekli ayarı:

Windows ayarlarını açıp Time & Language'e tıklayın. Additional Regional Settings türü bir seçenek olması gerekiyor. Ona tıkladıktan sonra birkaç sekmeli bir pencere açılacak. O sekmelerden birinin içinde LANGUAGE FOR NON-UNICODE PROGRAMS diye bir bölüm var. Onu Türkçe olarak ayarlamanız lazım.

Senior Member NeverFree's Avatar
    Bilgisayarınızdan Denetim Masası / Bölge / Yönetimsel / Unicode olmayan programlar için geçerli dil (türkçe ) olarak yapıp kaydedin sorun düzelecektir.

https://i.hizliresim.com/TJ0Iuh.jpg
    Last edited by j451u5; 09-23-2020 at 06:10 PM.

Senior Member
    Nickname
    Hope
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Jackass
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BERNARD31 View Post
    Yaniiiiiiiiiiiiiiiii sorun tam olarak o değil aslında ama...

Şu an windows işletim sistemli bir bilgisayardan yazmadığım için birebir yazamayacağım ama bence bulursunuz gerekli ayarı:

Windows ayarlarını açıp Time & Language'e tıklayın. Additional Regional Settings türü bir seçenek olması gerekiyor. Ona tıkladıktan sonra birkaç sekmeli bir pencere açılacak. O sekmelerden birinin içinde LANGUAGE FOR NON-UNICODE PROGRAMS diye bir bölüm var. Onu Türkçe olarak ayarlamanız lazım.
    Teşekkür ederim yaptım oldu.

Junior Member
    Konuyu açanında, konu içinde çözümü dile getireninde eline sağlık

Senior Member Vrij's Avatar
    a süper, benim 2 pc de böyleydi, artık alışmıştım, bazen 2si3ü bir araya geldi mi pkda fln okumak zor oluyordu gerçi.
    tşkler @ BERNARD31
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.