Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Ardream Oneri

Member
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad

Ardream Oneri

Merhaba arkadaslar,

Ardream haritasi oyunun baslangicindan beri Ronark Land haritasindan daha az populer olmustur ve bunda tuhaf birsey yok. Daha fazla farm alani, daha buyuk bir harita daha fazla kullanilabilecek skiller vs vs. Ama yetkili kisilerin Ardream e cz eventleri kadar ilgi gostermemesi biraz aci verici. Boss eventlerin Ronark Land haritasinda yapilmasi, gelen eventlerin (Sevgililer gunu buna bir ornek olabilir) Ronark Land map inde gerceklesmesi, Ronark Land de her gun beliren Felankor bossu ve daha bir cok event.

Simdi size sorularim ve akabinde cozum onerilerim var.

1- Neden Ardream de kucuk Red Dragon adinda Felankorun kucuk kardesi gibi bir boss cikmiyor? Eger boyle bir event olsa hem pk canlanir hem player sayisi artar.

2- Neden Ardream de Chaos Stone bosslarindan Ring of Life, Ring of Courage ve old takilar gibi Ronark Land haritasindaki Chaos Stone bosslarindan attigi itemleri atmiyor? O kadar harcanan zaman ve emek bosa gidiyor.

3- Ardream savasi kaldirildi ve yerine hic bir etkinlik koyulmadi. Bu map in oyunculari onemsenmedigini birkez daha anlayip kendini Ronark Land haritasinda oynamasi zorundaymis gibi hissedip ya oyunu birakti yada mecburen oraya gecti. Ve cok ama cok sacma olan bir olayi sizinle paylasmak isterim. Lunar War basladiginda, 83 level karakterlere kafa tutamayacak 59 level karakterlerin haritasini kapatilip onlari mapten atan bir oyun acaba bu oyunculara ne demek istiyor?

Umarim bu onerilerim dikkate alinir bunlar yada bunlara benzer eventler getirilerek Ardream'i daha hareketli bir ortam yapabiliriz. Severek oynadigimiz oyunda 2. sinif oyuncu muhamelesi goruyoruz.

Saygilar

Onceden bu tur etkinlikler ardream icin ayri ronark haritasi icin ayri yapilirdi ardream oynayan kisiler ronark land da oynayanlar kadar para vermiyor bu oyuna oyunun butun etkinliklerini ronarkland haritasinda yapcaklar neredeyse hos bu tur etkinlikleri farm alanlarini ronarkland a tasimasalar gunde belki 1 party bile cikmayacak swler var

Senior Member angelrock's Avatar
    Geçmiş yıllarda Ardream oynamış birisi olarak çok keyifli olduğunu, ancak bulunduğum sunucuda aynı şekilde tercih edilmediğini söyleyebilirim elbette burasıda cz gibi popüler olmuş olsaydı çok güzel olurdu.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Member
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FvZCLK View Post
    Onceden bu tur etkinlikler ardream icin ayri ronark haritasi icin ayri yapilirdi ardream oynayan kisiler ronark land da oynayanlar kadar para vermiyor bu oyuna oyunun butun etkinliklerini ronarkland haritasinda yapcaklar neredeyse hos bu tur etkinlikleri farm alanlarini ronarkland a tasimasalar gunde belki 1 party bile cikmayacak swler var
    Valla tattoo sundan nereids perisine kadar adamlariz hepimiz Ardreamde. Premium walkry kanat pathos saymiyorum bile onlar artik olmazsa olmazimiz zaten. Her turlu sc de mevcut ben anlamadim cz den eksigimiz hangi vermedigimiz para...

Quote Originally Posted by JF_WeST View Post
    Valla tattoo sundan nereids perisine kadar adamlariz hepimiz Ardreamde. Premium walkry kanat pathos saymiyorum bile onlar artik olmazsa olmazimiz zaten. Her turlu sc de mevcut ben anlamadim cz den eksigimiz hangi vermedigimiz para...
    Cz'de kullanılan krowaz,holly,secret gibi armorlar ve bağlanan diğer silah ve takıları açmak için harcanan sealed itemler cz çarlarının takası için gereken character seal scrool bu ardream çarlar için gerekmez çünkü kasması bir kaç saate bakar. Ayrıca 83 level warriorların premium pot tüketim ihtiyacı ardream warriorlara göre fazla olmakla birlikte ardreamde warrior genelde asas kadar tercih edilmediğini hesaba katarsak cz'den epey bir eksik olduğu finansal anlamda gözüküyor.

Member
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by angelrock View Post
    Cz'de kullanılan krowaz,holly,secret gibi armorlar ve bağlanan diğer silah ve takıları açmak için harcanan sealed itemler cz çarlarının takası için gereken character seal scrool bu ardream çarlar için gerekmez çünkü kasması bir kaç saate bakar. Ayrıca 83 level warriorların premium pot tüketim ihtiyacı ardream warriorlara göre fazla olmakla birlikte ardreamde warrior genelde asas kadar tercih edilmediğini hesaba katarsak cz'den epey bir eksik olduğu finansal anlamda gözüküyor.
    Clana yeni gelen 3 arkadasimiz np si fazla oldugu icin yuzukte 3 tane char aldilar. Haklisiniz cz kadar cok degil ama genede burada da 90 defansi acik ve np li karakterler para etmekte.

Pot olayina gelince burada da kapismalar arttikca Ardream rogue lerin bir takim arkadasina fayda saglamak icina attigi minorleri unutmamak gerek. Ronark Land de priest 10 k atar diye bu kadar mana harcamaz hic bir Rogue ama ardreamde tam tersi. Burada da rogueler cok fena mana ve can potu harciyor.

Ardreamde de draki pendant takiliyor. Eger 3. ozellik olan hp recovery i basmazsaniz draki pendant Ardreamde takilabilyor. Onu takaslamak veya satmak icinde sealed item da lazim.

Yani uzun lafi kisasi player oldukca her yerde para harcaniyor. Ama playerlar o kadar para harcamasa bile bir kac etkinlik getirilip Ardream map i hareketlendirmeli. Bu oyun sadece Ronark Land de donen bir oyun degil. Oyle olsaydi yeni serverlara sadece Ronark Land koyup gecerlerdi.
    Last edited by JF_WeST; 03-07-2020 at 10:26 AM.

Quote Originally Posted by JF_WeST View Post
    Clana yeni gelen 3 arkadasimiz np si fazla oldugu icin yuzukte 3 tane char aldilar. Haklisiniz cz kadar cok degil ama genede burada da 90 defansi acik ve np li karakterler para etmekte.

Pot olayina gelince burada da kapismalar arttikca Ardream rogue lerin bir takim arkadasina fayda saglamak icina attigi minorleri unutmamak gerek. Ronark Land de priest 10 k atar diye bu kadar mana harcamaz hic bir Rogue ama ardreamde tam tersi. Burada da rogueler cok fena mana ve can potu harciyor.

Ardreamde de draki pendant takiliyor. Eger 3. ozellik olan hp recovery i basmazsaniz draki pendant Ardreamde takilabilyor. Onu takaslamak veya satmak icinde sealed item da lazim.

Yani uzun lafi kisasi player oldukca her yerde para harcaniyor. Ama playerlar o kadar para harcamasa bile bir kac etkinlik getirilip Ardream map i hareketlendirmeli. Bu oyun sadece Ronark Land de donen bir oyun degil. Oyle olsaydi yeni serverlara sadece Ronark Land koyup gecerlerdi.
    Bende hep ardream oynamak istedim ve user kaybetmesinden dolayı Ardream haritasından soğuyup bırakmak zorunda kaldım. Günmüzde çok bilinen bir atasözü vardır "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" diye dediğiniz gibi ardreamden belki kaz gelmiyor ördek geliyor olabilir. Kimse zaten bize ardream oynamayın demiyor, ancak mevcut pazarlama gösterisinin cz üzerine döndüğü bir gerçek. Yeni gelen eşyalar,silahlar, yeni level sistemleri buda bize neyi kanıtlıyor?Pazarlama bir süreçtir ve cz'de başarılı olabilmenin süreci ardream'de başarılı olabilmenin sürecinden daha uzun ve daha meşakkatli ve bu süreçte daha fazla maddi harcama gerekiyor umarım yeterince açıklayıcı olabilmiştir. herkese iyi oyunlar.
    Last edited by angelrock; 03-07-2020 at 10:42 AM.

Member
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Bu konu hakkinda yetkililerin de bir gorusleri varsa lutfen yazsinlar

Senior Member
    Arkadaşım özetle Adream fln. masrafı yok. Aynı lvlde kalması zor.
    Bu nedenle özel ilgiye gerek yok gibi. Gemisini yürüten kaptan misali.
    İyi oyunlar dilerim.

Senior Member CarpeNoctum's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    bence oyundan ardream kalkmalı ve cz büyütülmeli