Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
    Junior Member
    Nickname
    PuriJztaNeK
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PowerOFaith
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus

Oyunda Gelişim Hk.

Merhabalar,

Oyunu ilk çıktığı günlerden itibaren oynayan, bu oyuna gönül vermiş, en iyi zamanlarını xigenon serverinde geçirmiş birisi olarak üzülerek şunları söylemek istiyorum.

Oyun öyle bir hâl aldı ki artik, karakter ile townda dışarıya çıkmak için oyuna para yatırmamız gerekiyor resmen. Ömrü hayatim boyunca 1 kez olsun koxp macro vesaire kullanmamis biri olarak, son 1 haftadır yeniden başlamış bulunuyorum. Malum korona günleri, işsiz kaldık, oyuna para yatiricak, cash alabilicek gücüm yok şuan. Ama bu benim oyunu oynamama engel olmamalı allah aşkına.
    Oyunda pazar yapmayı seven bi tip değilim, kaldi ki ares serverinde oynuyorum pazar da ölü.
    Ben karakter kasmak, birseyler kesmek için gereken potu bile bulamıyorum. Normalde yaratık kestiğimizde birşeyler kazanmamiz gain yani elde etmemiz gerekiyor değil mi? Oyun öyle bir hâl almış ki , yaratık kesmek, hatta towndan çıkmak bile fuzuli masraf. Geçen jr ye girdim pot yok. Alacak gücüm de yok. Otura kalka jr yaptim haliyle yetmediğim küfür yok. Pot yoksa oynama oyunu diyorlar. 5k mp cekemiceksen hic baslama diyorlar. Oyunu bırakın, oyuncular bile oyuna geri dönmüş playerlera para yatirmazsa bu oyunu oynamamasi gerektigini aşılayıp playerleri kaçırıyorlar..
    En azından, 1 adet mob kestiğimizde, keserken kullandığımız pot masrafini karsilamasi gerektigini düşünüyorum bu yaratik ve moblarin..
    Şuanda kala kaldim oynamak istiyorum oynayamıyorum resmen..

Junior Member
    Evet maalesef oyun pay to win (Öde ve kazan )

Premium olmadan oynaman imkansız (Yani zevk alamassın ,iş gibi görüp uğraşman lazım)

Not:Bir müddet etkinlik saatlerinden önce oyuna girip etkinliklerden birşeyler kazanıp

en azından bronze premium almaya bak .Uğraşıp uğraşmamak sana kalmış bir durum .

Senior Member
    bu konuda katılıyorum sana.Oyunda normal oyuncular ıcın herhangi bir ilerleme saglıycak bir şey yok.Oyuna coin sokan genie farmcıları yuzunden elle oynayanlar ceza yedı onlar yıne kasmaya devam edıyor.Etkınlıkten gelenı satmasam tp yapıcak para bulmazsın bu oyunda malesef cunku coin veren bir görev bir olay yok mavi kutu aldın satmayıp kırdırsan elinde paran kalmıycak saçma bir durum baska bir oyunda boyle bir olay göremezsin !Keşke oyun basındakı görevlerde verilen trade edılmeyen potları daha cok verseler yada gunluk haftalık görevlerle tekrar alınabılır olsa.

Bu oyunun tek sıkıntısı abuse yapan kullanıcıları cezalandırmak isterken normal oyuncuya fatura kesmeleri.Abuse yapan yine buluyor bir yolunu .Chitinler clever görevleri kalktıda noldu 57 botlar yine var oyunda .Eskiden 5m veren görev bile vardı hatırladıgım kadarıyla.Oyun gırısınde bir pencere acılıp partner sitelere yonlendirse olur yanı coin için o derece bir seviyede şuan durum .Insanlar mp recsiz oyun oynayamıyor suan .Manaya kıyılmıyor cogu farmda eger cz de farmlamıyorsan kurtarmıyor cunku raptor alıyorsun kullanmıyorsun çok mantıksız.

Junior Member
    Nickname
    PuriJztaNeK
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PowerOFaith
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Mprec int pri yaptim 0dam kendi imkanlarimla, kesebildigim tek slot troll çünkü 3k damage attigim için mana girmiyor. Bu sadece bu. Slotun hiçbir getirisi yok. İlerlemede kaydedemiyorum. Avel gibi kesiyorum sıkıldım..
    Saatlik bi achivement gelse mesela, online oldugun her 2 saat için Letterden en buyuk 150 hp 250 mana pot gelse trade edilemez ve 6 saat icinde kullanilmazsa silinicek seklinde. Ne biliyim. Bi çözüm uretilse muazzam olacak ya. Vallahi bu oyun benim cocuklugumun oyunu , en sevdigim oyun. Piyasanin durumu belli dövizin durumu belli. Çocuk yapacak yaşta cocuk gibi bu oyunu oynayasim var ama oyun bana hic yardimci olmuyor..

Junior Member
    Nickname
    PuriJztaNeK
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PowerOFaith
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bide areste oynuyorum malum karakterlerim orada ve eski oyuncuyum diye, etkinlikten kirmizi kutu alıyorum ederi 100k yesil 200 DD

Senior Member
    Katılıyorum bi de bunlar yetmezmiş gibi pustan 5000 potu kaldırdılar en azından biraz daha uyguna geliyordu ,şimdi jrden kazandığımın tamamnını manaya veriyorum kazanamazsam manam yok resmen..

Senior Member
    Hem CZ (PvP) için hem de FARM(PvE) için daily,weekly,monthly ödülleri insanların karakterlerini geliştirebileceği düzeyde görev sistemi gelmeli hani bütün mmorpg ve nerdeyse bütün diğer katergorideki oyunlarda da olan günlük,haftalık,aylık görevleri var ya , HE!! işte onu diyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by JayM23 View Post
    Hem CZ (PvP) için hem de FARM(PvE) için daily,weekly,monthly ödülleri insanların karakterlerini geliştirebileceği düzeyde görev sistemi gelmeli hani bütün mmorpg ve nerdeyse bütün diğer katergorideki oyunlarda da olan günlük,haftalık,aylık görevleri var ya , HE!! işte onu diyorum.
    bir tane görev var ya dark mytril o yetiyor ztn sanırım onunla 70 quest silahı alıp üstüne olmayan paranla bus alıp +4 e yakıyorsun keyfın yerıne gelıyor

Senior Member
    Oyunun pve kısmının para ile olması çok saçma bir hal aldı. Multi account ve hilecilere çözüm bu olmamalıydı. Nontrade itemler gibi non trade coins de olmalı oyunda. Bu coins de pota, wolfe, ışınlanmaya npc'den alınan bufflara gibi şeylerde harcanmalı.

Junior Member
    Nickname
    PuriJztaNeK
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    PowerOFaith
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kesinlikle katılıyorum harika bi düşünce