Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

Hesap Hacklenmesi Hk.

Merhabalar,
    [PHP][/PHP]
    Yıllar sonra oyuna geri döndüm ve düzenli olarak premium almaktayım.
    ve oyunun tüm güvenlik tedbirleri OTP dahil hepsini kullanmaktaydım.
    16/09/2020 tarihinde aylarca emeğim olan 15 gb lik itemin soyulduğunu üzülerek belirtmek durumundayım.
    Bu oyunu oynamaktan gerçekten zevk alıyorum. Lakin oyunun güvenlik açıkları nedeni ile aylarca emeğimiz çöpe gidiyor.
    OTP sadece telefonuma mevcut bilgisayarım yeni format atılmış ve hiç bir uzaktan erişim programı bulunmamakta ve pc de uzaktan bağlantımda kapalı konumdadır.
    16/09/2020 tarihinde öğlen BDW ye girdikten sonra bilgisayarımı kapatıp işe gittim.
    Supporta yazdığımda ise sadece üzgün olduklarını söylemekteler.
    Hiç bir şekilde konu hakkında araştırma veya ilgili güvenlik açığından dolayı telafi yapılmamaktadır.
    Bu husus da avukatım ile görüşüp gerekli yasal yollara başvuracağım.
    Last edited by SkCLucky; 09-17-2020 at 08:42 PM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Hesap ve otp bilgileri paylaşılmadığı sürece başka birisinin giriş yapması mümkün değildir.

Quote Originally Posted by Wanrina View Post
    Merhaba,

Her ustanın elbet gizli bir tarifi vardır. Şaka bir yana, ICS servisini kullanan oyuncularımız bilgilerini paylaşmadığı sürece hesaplarına erişimlerini ancak portala kadar kaybedebilirler. Yani hesabı çalan kişi portala kadar giriş yapabilse bile oyunda asla geçemeyeceği bir engelle karşılaşır (ta ki siz ICS bilgilerinizi paylaşana kadar). Üstelik ICS servisi portal üzerinden aktifse, mail adresi bile değiştirilemez. Özetle ICS aktifse ve paylaşım yoksa hesap soyulamaz, soyulamadığı için de restorasyona gerek kalmaz.

Çoğu oyuncumuzda gördüğümüz, uyarılarımızı dikkate almayarak hesaplarını başka oyuncularla paylaşımlı bir şekilde oynamasıdır ya da başka oyuncuların hesaplarına herhangi bir nedenden dolayı giriş yapmalarına izin vermesidir. Gelen biletlerdeki açıklamaların, sistemlerimizdeki kayıtlarla çelişmesi durumu ve suçluyu basit bir şekilde açığa çıkarmaktadır.

Bu nedenle lütfen ICS/OTP servislerini doğru bir şekilde kullanmaya özen gösterin. ICS OP!
    Quote Originally Posted by Wanrina View Post
    Anlaşmamız gereken bir nokta var ki ICS bilgileri paylaşılmadığı sürece hesapların soyulabilmesi mümkün değil. Forumda bu tür şeyler okuyabilirsiniz, bunlar sizi yanıltabilir ancak incelemelerimiz sonucu bu söylemlerin doğru olmadığını görüyoruz Çok yakında hesap güvenlikleri ile ilgili daha fazla bilgilendirmeler sunacağız, lütfen takipte kalın.
    Yaşadığınız duruma üzüldüm. Bu konuda daha önceden hazırlanmış aşağıdakivideolara göz atmanızda da fayda var.

*Yasal süreç başlattıysanız gerekli mecralarla bilgi akışı gerçekleşebilir, bunun bilgisini de verebiliriz. Fakat eşya restorasyonu yapılamamaktadır.

Junior Member
    ICS bilgilerim hiç kimse ile paylaşılmamıştır. Tabiki hatanızı kabul etmeyeceksiniz.
    Supportta forumda aynı ekip değişen bşy yok.
    Aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.
    Tüm güvenlik tedbirleri alınmasına rağmen ICS sistemi aktif ve sadece telefonumda kurulu olmasını rağmen çarıma nasıl girdiklerinin cevabını verebilecek bir ekip yok.
    Yasal yol ile tabiki hakkımı arayacağım.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Bankman View Post
    ICS bilgilerim hiç kimse ile paylaşılmamıştır. Tabiki hatanızı kabul etmeyeceksiniz.
    Tüm güvenlik tedbirleri alınmasına rağmen ICS sistemi aktif ve sadece telefonumda kurulu olmasını rağmen çarıma nasıl girdiklerinin cevabını verebilecek bir ekip yok.
    öncelikle geçmiş olsun 2018de soyulmuştum telefondaydı otp şöyle bir durumla karşılaştım oyunda dc yedim ilk turda peşine giriş yapıyordum ıd pass yazdım otp girerken ilk 5 rakam yazabildim 6.ya bastıgımda oyun kapandı ama soyan kişi girebildi hesaba . yapabiliceğin tek şey hiç birşeyi kurcalamadan kasayı al kucağına bilişim şubeye git hdd ni alırlar suç duyurusunda bulunursun başkada birşey yapamazsın

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Geçmiş olsun burda oyun firmasının suçu yok otp gayet güzel bir şekilde korumaya devam ediyor büyük ihtimalle sizi soyan arkadaşınız iyi düşünün karakterinizin ıd şifresini kimle paylaştınız otp yi kime verdiniz oyunun datasında bir hata olsaydı emin olun 15 gb gibi bir rakamla değilde 1000 gb gibi rakamlı karakterleri soyarlardı.

Senior Member
    Otp yıllardır bende sorunsuz çalışmakta ve bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.

Telefon senin telefonun, bilgisayarın senin bilgisayarın ve işlem yapılan cihazlar senin cihazların.Nasıl soyulduğuna dair sorularının cevapları yine sende.

Sök harddiskini ve kapat telefonunu, git başvurunu yap.Sorularına başka türlü yanıt bulamazsın.

Junior Member
    Beyler şifremi veya otp bilgilerimi kimse ile paylaşmadım. Böyle bir durum olsa buraya yazacak halimiz yok. Ayrıca konu başka şunu anlatın herhangi bir saldırıya uğradığınızda karşınızda muhattap yok. Bu oyunun güvenlik Problemi ama bunu kabul etmiyorlar. Size adam akıllı cevap verecek hiç kimse yok. Verdikleri tek cevap üzgünüz ama şifrenizi paylaşmasaydınız yok otp bilgilerinizi paylaşmasaydınız. Çocuk değiliz neyi paylaşıp paylaşmayacağımızı biliyoruz. Verebilecek cevabınız yoksa hatanızı kabul edin.

Junior Member
    Merhaba,

Hesap ve otp bilgileri paylaşılmadığı sürece başka birisinin giriş yapması mümkün değildir.
    Yukarıdaki gibi bir kesin söylemde bulunulmuş banka gibi üstün güvenlikli sistemlerde bile güvenlik zaafiyetinden dolayı bazı olaylar olabiliyor. Third party OTP sistemi kullanıp nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz ?

%100 güvenlik açığı olmayacağını iddia ediyorsanız bunu konuşabiliriz. Her hesap otp bile olsa güvenlik açığından soyulabilir buna %100 şifre- otp paylaşımı var diyemezsiniz.

Not: yazılım mühendisiyim.

Senior Member
    Beyler şifremi veya otp bilgilerimi kimse ile paylaşmadım. Böyle bir durum olsa buraya yazacak halimiz yok. Ayrıca konu başka şunu anlatın herhangi bir saldırıya uğradığınızda karşınızda muhattap yok. Bu oyunun güvenlik Problemi ama bunu kabul etmiyorlar. Size adam akıllı cevap verecek hiç kimse yok. Verdikleri tek cevap üzgünüz ama şifrenizi paylaşmasaydınız yok otp bilgilerinizi paylaşmasaydınız. Çocuk değiliz neyi paylaşıp paylaşmayacağımızı biliyoruz. Verebilecek cevabınız yoksa hatanızı kabul edin.
    Bu oyundaki yöneticiler asla sorumluk kabul etmez ve hatalarını kabul etmez. Aynı şeyleri kopyala yapıştır yapıp kalan kısımda ölü taklidi yapacaklar. Sen cidden buraya gelip aa otpde sıkıntı olabilir falan diyeceklerini düşünüyor musun?

Senior Member
    support ekibi bot dostum bot onlar , item kilit patlatılıyoken hatalarını kabul etmeyenler ics de mi kabul edecek