Results 1 to 10 of 10

Thread: CR Hk.

Senior Member

CR Hk.

Merhabalar,
    Bir kaç gün önce cr bölümünde konumun sonucunu öğrenemeden kaldırıldı diye konu açmıştım. Discordda GamesDepot moderatör konulara sticky atılıyor ve arşive taşınsa da işlem görüyor demişti. Ne zaman crde konu açsam. Perimones nickli moderatör konuya sticky atmıyor ve takip ettim sticky atılmadan arşive kaldırılan konumda ki arkadaşı herhangi bir ceza almamış ve bazı arkadaşlar diyebilir cezayı hakketmemiştir. Falan diye ama ben önceden defalarca böyle konularda insanları report ediyorum ve istinasız ceza alıyorlar.

Tek istediğim ben uğraşıp crye atıyorsam o da bi zahmet oraya bi sticky koysun veya şöyle yazsın
    "Server: ----
    Nick: ----
    Suç: ----
    Gerekli incelemeler yapılacaktır, bildiriminiz için teşekkürler!""
    Phyrcama nickli moderatörümüzün konulara attığı yorum aynen bu şekilde. Bunun için ona teşekkür ederim.

Ama diğer Perimones nickli moderatörün yaptığı şey Video ise attığın şey "Bu hesap için gerekli kontroller yapılacaktır, bildiriminiz için teşekkürler." Ksc ise "Raporunuz ile ilgili gerekli incelemeler yapılacak ve işlem yapılması uygun görüldüğü takdirde raporlanan hesap cezalandırılacaktır, teşekkürler!" Ne bir sticky ne bir şey Not defterine kaydetmiş iki cümle paso bunları yazıyor.

İnsanların işlem görmesi artık çok yavaşladı Patheoz normalde gününde ban atardı. Moderatör cevap verdiği zaman aynı gün onunda yorumunu görürdük ama artık o da gözükmüyor.

Şuan cr 3 tane konum var ve çok büyük ihtimalle işlemin cevabı verilmeden arşive taşınacak. 1 konum stickyli hadi ona inanıyım Arşivde kontrol edilecek diye kendimi kandırıyım. Diğer 2 konum ne olacak arşivde yalan olacak.

Cr bölümü düzelene kadarda artık şikayette bulunmayı düşünmüyorum. Suç bende veya bizde değil suç artık sizde.

Senior Member
    Scorp_Lion gibi moderatörlerimizde artık böyle konulara bir cümle yazıp kilit vurmasın bu bir tartışma konusu bu bölümün adı da "Genel Tartışma Bölümü".

Senior Member
    Çok güzel açıklamışsın hocam eline sağlık bu durum benim de canımı sıkıyor. Sticky olsa 1 günde sonuçlanacak raporum 4 gündür incelenecektir diyerek bekletiliyor ve ben sonucunu göremeden arşive taşınacak muhtemelen. Geçenlerde bir cr konusuna yazdığım postu buraya da aynen kopyalıyorum belki başka bir cr yetkilisi görür diye. Umarım sakıncası yoktur.

"Cr ile ilgili farklı bir sorum olacak benim de tekrar konu açıp forum kirliliği yapmamak için buraya yazıyorum. Soruma gelecek olursak GM insiyatifini biliyoruz da moderator insiyatifi diye de bir durum var mı? Suç diye bildiğim bir olayı(forumda da araştırdığım kadarıyla scorp_lion da suç olduğunu söylemiş 2019 tarihli bir konuda) videolu kscli net görünecek şekilde 2 gün önce reportladım fakat cevaplayan moderator ıncelenecektir yazmış. Bugüne kadar incelenecektir yazan hiç bir konumun sonucunu göremediğim için ceza almadıklarını varsayıyorum. Özet olarak bir moderatore gore suç olan diğerine göre değil mi?"

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    bende scorp_liondan şikayetçiyim
    "Raporunuz ile ilgili gerekli incelemeler yapılacak ve işlem yapılması uygun görüldüğü takdirde raporlanan hesap cezalandırılacaktır, teşekkürler!"
    sürekli bu cevabı yazıyor 1 kere bile sticklemedi konumu bende bu yüzden artık kimseyi reportlamiyorum
    oyunun daha iyi bir yerlere gelmesi için ben uğraşıyorum reportluyorum sürekli zamanında scorp_lion sabite almadan hazır copy, paste ile hiç birinin ceza almamasını sağlamıştır.

umarım en çokta scorp_lion dikkate alır diğer cr tagıyla sorumlu cr görevlileri yine onlar sticke aliyor işlem yapiliyor ama scorp_lion 1 kere bile sabite aldiğini görmedim.

Senior Member enezx's Avatar
    Makro video raporlarımın tamamı sabitlenmiyor
    Ben şahsen küfür ve koxp dışında artık report etmiyorum, tavsiye ederim makro zaten ceza almıyor boşa kendinizi yormaya gerek yok

Senior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Makro video raporlarımın tamamı sabitlenmiyor
    Ben şahsen küfür ve koxp dışında artık report etmiyorum, tavsiye ederim makro zaten ceza almıyor boşa kendinizi yormaya gerek yok
    Makro değil. Oyuncu faaliyetlerini engelleme.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Daha önceleri de söylemiştim: Oyuncular, rapor sonuçlarını net olarak görebilmeli, "incelenecektir" yanıtı alınmamalı, zaten incelensin diye rapor oluşturuyor bu yanıta ne gerek var? İncelensin ve ondan sonra yanıtlansın işte, bu inceleme çok uzun sürse de en azından bilgimiz olsun raporun ne alemde olduğu, arşivde işlem beklemesin veya sonuçlanana kadar arşivde de görebilelim. Bu durum, CR için de olumsuz bir algı yaratıyor ama kimin umurunda değil mi?

CR'nin düzeni orayı ayakta tutan ve oyundaki müthiş bir yükü sırtlayan oyuncular lehine olmalı, CR görevlisi veya GM'in lehine değil. Oyuncu bu aşamada zaten yardımcı olmaktan çok daha fazlasını yapıyor.

Junior Member
    Infractions
    0/1 (10)
    aynı moderatör bana 2 gün önce açtığım konuya cevap vermiş cevabı ise ;
    ;
    Raporunuz ile ilgili gerekli incelemeler yapılacak ve işlem yapılması uygun görüldüğü takdirde raporlanan hesap cezalandırılacaktır, teşekkürler

Senior Member NeverFree's Avatar
    %100 macro olupta 8 char reportladım video cek ugras upload et.. Biri ceza almadı. Daha da reportlamıyorum bende benim işimmi girip banlasınlar oyunda

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Daha önce buna benzer açtığın konuların hepsine cevap vermiştik. Elbette bu sefer de farklı bir cevap almayacaksın ama yine de CR'nin işleyişini ben size yeniden hatırlatayım.

Sabitlenmeyen konulara işlem yapılmayacak gibi bir durum söz konusu değildir. Size gelen kalıp mesajı okumuyorsunuz, orada raporun incelemeye gireceği ve elimizdeki verilerle karşılaştırılıp ondan sonra ceza alması söz konusu ise oyuncunun ceza alacağı yazıyor. Peki bu raporlar neden incelemeye alınıyor? Her gün, evet her gün düzenli olarak çok sayıda küfür raporu gönderen oyuncular var. Bunlardan birisi de konuyu açan arkadaşımız olduğu için üstüne basarak hatırlatayım. Bir oyuncunun normal koşullarda her gün çok fazla sayıda küfre maruz kalması normal bir durum değildir. Genel olarak bunu art niyetli kullanan bir çok kullanıcı var, küfürden ilk cezasını alan kullanıcılar ne yazık ki işlerini güçlerini bırakıp diğer oyuncuları küfür ettirmeye çalışıyorlar ve kendi tahrik kısımlarını kanıtlarında görünmeyecek şekilde gizleyip CR ekibini kandıracaklarını tahmin ediyorlar. Yine buna benzer bir çok aldatmaya yönelik küfür raporları tarafımıza CR üzerinden iletiliyor ve bu raporların hepsi tek tek kontrol ediliyor. CR ekibindeki personel raporda bir anormallik fark ettiğinde bunu incelenmesi için başka bir departmana aktarıyor. Bu süreç belirsiz olduğu için sizlerin raporlarına ceza konusunda geri dönüş eklenmiyor.

Lütfen CR yaparken oyun içi hırslarınıza yenik düşmeyiniz. Eğer bir oyuncu, oyun kurallarını ihlal ediyorsa gerçekten de ceza alır. Ama ben onu da banlatayım, bunu da banlatayım, herkesi rapor edeyim işi gücü bıraktım insanlara küfür ettirip banlatırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

CR ve CR ekibi hakkında daha önce cevabını aldığınız cevaplar hakkında lütfen daha fazla konu açmayınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.