Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Şeffaflık Hk.

Şeffaflık Hk.

Upgrade oranları neden açıklanmıyor.
    Keza mobların, kutu ve gemlerin drop oranları! neden herşeye şans diyip geçiliyor.
    Serverlerdeki user sayısı, oyuncu sıralaması, premiumsuz giriş limiti. Hiç birşeyi bilmiyoruz.
    Ansızın gelen güncellemelerle oyuncuların zarar ettirilmesi (bu güncellemelerden hep bir kesim haberdar oluyor wbnin npcden kaldırılması, skıl açma güncellemesi gibi şeyler)
    Oyun yönetimi neden tutarsız ve çelişkili? Yayınlarda goldbarın mali değeri yok diyip alttan alttan gb silmek için her türlü etkinliği getiriyor.
    Macro yasak diyip genie satabiliyor. Hergün dünya kadar oyuncu 3.party programları, macro vs. sebebiyle banlanıyor. Bazı kişilere niye hiçbir şey olmuyor? (uruklar, buglu dts vs. kasan macrolar. bunların ayrıcalğı nedir? niye banlanmıyorlar)
    Account alım-satımı yasak dıyıp CSS satıyor. Mağdur olduğunuzda neden nttgame destekçi olmuyor.
    Gb ve item satışı yasak deniliyor. Ama satanlara herhangi bir yaptırım yok! Nttgame niye işine geldiği gibi davranıyor.
    NTTGAME neden sorumluluk almıyor.
    +10 Holy videosu cıkıyor, etkinlik charı soyuldu denilip üstü örtülüyor. (Şuna inanan bir tane oyuncu olduğunu düşünmüyorum)
    Bir insanın emek verdiği karakteri banlanıyor, karşısında bir muhattap bulamıyor, destek sisteminden otomatik cevaplar! Bu kontrolleri sağlayan yetkililerde birer insan değil mi yanlışlık yapamaz mı? Nasıl bu kadar emin olabiliyorlar.
    Neredeyse oyuncu kitlesinin %90'nın rahatsız olduğu ittifak konusu 2 senedir konuşuluyor, daha yeni bahçe yaratıklarına güncelleme geliyor. Bu güncelleme ne kadar samimi? Biraz düşünebilen bir insan yakın zamanda bifrostun açılacağını, göz boyama amacıyla bu güncellemenin gerçekleştiğini bilebilir.
    En acı olanıda KO oyuncusu arkadaşlar neden hiçbir şeyi SORGULAMADAN kabulleniyor!

Dipnot: Moderatör arkadaşlardan herhangi bir açıklama talebim yok, o yüzden basma kalıp sözlerle yorum yapmazlarsa sevinirim. Ben KO oyuncusu diğer arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.
    Last edited by app_RhDx5CP4; 09-11-2020 at 11:42 AM.

Senior Member SUTCUvFatih's Avatar
    Alıştık be kardeşim bizim orda bi tabir var bişeyler değişmiyorsa " napcan olsun" derler.

Quote Originally Posted by SUTCUvFatih View Post
    Alıştık be kardeşim bizim orda bi tabir var bişeyler değişmiyorsa " napcan olsun" derler.
    evet zaten bu yüzden oyun bu halde

Yazdıklarının tamamına yakınında sana katılıyorum ancak bazı noktalarda sadece NTT Game'in suçu yok biz türk halkı olarak nereye gidersek gidelim, kolay yollardan daha fazla kazanmaya çalışan ve hile, üçkağıtçılığı seven bir milletiz maalesef. Örnek olarak 'Kule Savaşlarını' görebilirsin. Sınırsız giriş hakkı denildi, draki herkesin ulaşabileceği bir item olsun denildi ama ne oldu? Tren hesaplar, sonsuz rift kasan insanlar ne için sırf oyun üzerinden 'TL' kazancı sağlamak için. NTT Game bu ve bu tarz sorunlarda ne kadar önlem alırsa alsın önüne geçemez. Tek seçenek kısıtlama oluyor işte. Burada NTT Game'in yapması gereken legal oyuncuyu dinleyip oyunu güncel tutmak ve TL satışlarını durdurmaya çalışmak. Oyun içi illegal kullanımı da tamamen karaktersiz insanların yaptığı bir şey...
    1

Senior Member enezx's Avatar
    nttgame ilk devraldığı seneyi düşünecek olursak, etkinlikler clan turnuvaları 1v1'ler sürekli yayınlar hatta haberlere bile çıkıldı
    belli ki şirket zaten öyle de böyle de kazanıyoruz düşüncesinde
    ki kazanıyorlar. bizde müşteriler olarak belli ki memnunuz hizmet satın alıyoruz

biz bir şeyleri konuşarak düzeltemeyiz eğer şirket para kazanmazsa bir şeyler için çabalar. Bu da öyle 3 günde olamayacağı için bu konu da silinip gidecektir
    Bildiklerimiz bir damla, bilmediklerimiz bir okyanus.

Quote Originally Posted by Crownless45 View Post
    Yazdıklarının tamamına yakınında sana katılıyorum ancak bazı noktalarda sadece NTT Game'in suçu yok biz türk halkı olarak nereye gidersek gidelim, kolay yollardan daha fazla kazanmaya çalışan ve hile, üçkağıtçılığı seven bir milletiz maalesef. Örnek olarak 'Kule Savaşlarını' görebilirsin. Sınırsız giriş hakkı denildi, draki herkesin ulaşabileceği bir item olsun denildi ama ne oldu? Tren hesaplar, sonsuz rift kasan insanlar ne için sırf oyun üzerinden 'TL' kazancı sağlamak için. NTT Game bu ve bu tarz sorunlarda ne kadar önlem alırsa alsın önüne geçemez. Tek seçenek kısıtlama oluyor işte. Burada NTT Game'in yapması gereken legal oyuncuyu dinleyip oyunu güncel tutmak ve TL satışlarını durdurmaya çalışmak. Oyun içi illegal kullanımı da tamamen karaktersiz insanların yaptığı bir şey...
    Bu konuda genelleme yapmak yanlış. Burda suçlu sen, ben ve legal oyuncular değil. Bunun faturası bize kesilemez dostum. Suçlu illegal oyuncular ve buna müsade eden yönetim. ENGELLEYEMİYOLAR diye bir şey yok. Gerekiyorsa yatırım yapacak engelleyecekler. Bu kabulleniş neden?

Quote Originally Posted by enezx View Post
    nttgame ilk devraldığı seneyi düşünecek olursak, etkinlikler clan turnuvaları 1v1'ler sürekli yayınlar hatta haberlere bile çıkıldı
    belli ki şirket zaten öyle de böyle de kazanıyoruz düşüncesinde
    ki kazanıyorlar. bizde müşteriler olarak belli ki memnunuz hizmet satın alıyoruz

biz bir şeyleri konuşarak düzeltemeyiz eğer şirket para kazanmazsa bir şeyler için çabalar. Bu da öyle 3 günde olamayacağı için bu konu da silinip gidecektir
    Konuşmadan örgütlenemezsin ve konuşulacak, bahsedilecek, ses çıkaracak ki etki etsin, yayılsın.

Quote Originally Posted by app_RhDx5CP4 View Post
    Bu konuda genelleme yapmak yanlış. Burda suçlu sen, ben ve legal oyuncular değil. Bunun faturası bize kesilemez dostum. Suçlu illegal oyuncular ve buna müsade eden yönetim. ENGELLEYEMİYOLAR diye bir şey yok. Gerekiyorsa yatırım yapacak engelleyecekler. Bu kabulleniş neden?
    Genelleme yapmak değildi amacım tabiki haklısın engellemeye çalışmaları gerekiyor. 2010’lu yıllardaki hali aklıma geldikçe oyunun şuan temiz bile duruyor. Ben Cypher’da oynayıp Resurreaction olduğunda bırakmıştım 2005 civarı başlamıştım oyuna. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra pandemide geri döndüm. Çok iyi yönetilmesede oyun oynanabilir seviyeye gelmiş bir şekilde. Tamamen yazılım yönlü bir çalışma yapılıp açıklar kapanabilir ama 16 yıllık bir oyun kitleside var maalesef kimse uğraşmıyor. Bunun için uğraşacak birileri çıkar umarım. Benim kastım şuydu oyunu oyun olarak oynayabilsek aslında açıkta olsa daha fazla zevk alınabilir. Bunun için önce TL satışlarının engellenmesi ve daha aktif bir GM çalışması gerekiyor bence.
    Last edited by Crownless45; 09-11-2020 at 09:09 AM.
    1

Quote Originally Posted by Crownless45 View Post
    Genelleme yapmak değildi amacım tabiki haklısın engellemeye çalışmaları gerekiyor. 2010’lu yıllardaki hali aklıma geldikçe oyunun şuan temiz bile duruyor. Ben Cypher’da oynayıp Resurreaction olduğunda bırakmıştım 2005 civarı başlamıştım oyuna. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra pandemide geri döndüm. Çok iyi yönetilmesede oyun oynanabilir seviyeye gelmiş bir şekilde. Tamamen yazılım yönlü bir çalışma yapılıp açıklar kapanabilir ama 16 yıllık bir oyun kitleside var maalesef kimse uğraşmıyor. Bunun için uğraşacak birileri çıkar umarım. Benim kastım şuydu oyunu oyun olarak oynayabilsek aslında açıkta olsa daha fazla zevk alınabilir. Bunun için önce TL satışlarının engellenmesi ve daha aktif bir GM çalışması gerekiyor bence.

Evet biliyorum o dönemi, Nttgame oynanılacak bir ortam yarattı bu konuda hemfikiriz. Oyuna oyuncu bağladı ve bir sistem oluşturdu bunda da hemfikiriz. Ama şuan izlediği politika tamamen yanlış! Bağladığı oyuncuları kaz gibi yolmaya yönelik bu politika. Gm çalışmasına gelincede herşeyden önce GM ekibinin sıkı denetime tabi tutulması gerekiyor diyeceğim ama kim denetleyecek? Koreden ekip mi yollayacaklar? Asıl mesele burda başlıyor.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Bu şeffaflık konusu ciddi manda gerek oyunun pvp yönü için gerek oyun içi ticareti için gereksede farm, kutu-gem-fragment kırma meselesi için KO gibi ciddi maddiyatın döndüğü ve insanların egolarını yarıştırdığı oyunda gerçek bir problem.

MMORPG oyunlarının pek çoğunda karşıdaki rakibin yahut yanınızdaki ekip arkadaşınızın itemlerini bir sağ tıklama ile öğrenebilirsiniz, yaratığın, rakibin, dostunuzun hp-def-ap-stat-skill dağılımına sağ tıkla bakabilirsiniz. Ama bu özellik KO da yok.

Hadi itemi geçtim yahu cz gibi bir haritada bir adamın sc, blue pot, undy sahibi olup olmadığını z ye aldığımda benim anlayabilmem gerekliki bende yok ise bende basayım, aylayım ve daha dengeli rekabet olsun. Vsde 1 defa ölen adam o kadar ego bağımlısıki dex sc, blue pot, allah ne verdiyse basıp tekrar vs gelebiliyor. Belki karşının bastığını bilseniz sizde basacaksınız ama bilmiyorsunuz.

Keza drop oranları değişmedi deniliyor lakin yıllardır standart hale gelmiş rakamlarda karakter farketmeksizin herkeste düşüş var, savaşı yapılan bazı slotlar bile boş sayılabilir.

Benzeri fragment-kutu drop oranları içinde olmalı. Yaz kardeşim süper kutudan draki pend çıkma oranı %2, olddan %1, str jevel %2 gibi gibi bir kaybın olmayacakki. Ama servera çok kutu giriyor, erimesi için drop oranlarını dahada kısayım der ve bunu oyuncuya bildirmezsen bu insanların emeğine girmek, oyuncuya zarar vermek olur. Günlük 9 m karşılığında denenen şans oyununda da bu şekilde, oranları verki insanlar ona göre denesin.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588

Page 1 of 3 123 LastLast