Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: CR Hakkında

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus

CR Hakkında

Merhabalar

Benim merak ettiğim bir konu var. cr ye atılan şikayetlerde aynı kişi kesinlikle defalarca şikayet edilebiliyor. acaba herhangi bir temiz listesi tarzı bişeyler var mı. örneğin beni hergün chaos çıkışı 5 kişi şikayet ettiğini söylüyor. chaosa 2 charla giriyorum ve günlük 10, haftalık max. 70 şikayet yapar. kara liste beyaz liste olma durumu var mıdır daha hızlı ilerleyebilmek için.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Merhaba.

Böyle bir liste paylaşımı yok. Ancak illegal bir durum yoksa söylemlere pek aldırış etmeyin.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Merhaba.

Böyle bir liste paylaşımı yok. Ancak illegal bir durum yoksa söylemlere pek aldırış etmeyin.
    siz olayı yanlış anlamışsınız. zaten liste paylaşımı istemedim. örn. DonJose 1 haftada aynı suçtan 50 kere şikayet edilmiş, incelemeler devam ederken bakılıyor ki hep aynı şikayet ama oyuncu ilk incelemelerde temiz çıkıyor, 50 şikayet tek seferde temiz olarak arşive mi gidiyor, yoksa aynı konu 50 kere kontrol ediliyor mu. yani DonJose bu konudaki şikayetlerde aklanmıştır diyerek temize çekiliyor mu.

Senior Member enezx's Avatar
    üstüne alınma ama 3 gün koxp olmadı 5 gün olmadı bir süre sonra illegale girerse ve o kişi temiz denirse sıkıntı
    hesap sahibi değişti diyelim o nick temiz duruyor ama artık illegalse sıkıntı
    yani böyle bir havuzun olması tamam işi hızlandırabilir gibi duruyor ama riskli
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Horyoshi View Post
    siz olayı yanlış anlamışsınız. zaten liste paylaşımı istemedim. örn. DonJose 1 haftada aynı suçtan 50 kere şikayet edilmiş, incelemeler devam ederken bakılıyor ki hep aynı şikayet ama oyuncu ilk incelemelerde temiz çıkıyor, 50 şikayet tek seferde temiz olarak arşive mi gidiyor, yoksa aynı konu 50 kere kontrol ediliyor mu. yani DonJose bu konudaki şikayetlerde aklanmıştır diyerek temize çekiliyor mu.
    Hayır. Bir kişi hakkında farklı zamanda da yapılsa, şikayetler tek tek incelenir. Bahsettiğiniz gibi bir durum söz konusu olamaz.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    üstüne alınma ama 3 gün koxp olmadı 5 gün olmadı bir süre sonra illegale girerse ve o kişi temiz denirse sıkıntı
    hesap sahibi değişti diyelim o nick temiz duruyor ama artık illegalse sıkıntı
    yani böyle bir havuzun olması tamam işi hızlandırabilir gibi duruyor ama riskli
    havuz ama şöyle olacak. 09.09.2020 tarihinde 19:00 da chaosa girdin ve 5 kişi seni şikayet etti. o chaosla ilgili 5 adet rapor tek seferde temize çıkabilir. haftalık olarak revize edilebilir gibi.

Senior Member
    Bence yanlış raporlama yapanların cr ye konu açması engellenmeli.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ReLaaX_ View Post
    Bence yanlış raporlama yapanların cr ye konu açması engellenmeli.
    light mage blink attı diye şikayet eden bile var

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Horyoshi View Post
    havuz ama şöyle olacak. 09.09.2020 tarihinde 19:00 da chaosa girdin ve 5 kişi seni şikayet etti. o chaosla ilgili 5 adet rapor tek seferde temize çıkabilir. haftalık olarak revize edilebilir gibi.
    Selam,

Raporlar tek tek inceleniyor. Bu konuyla ilgili bir havuz oluşturulmasına gerek yoktur, oyun kurallarını ihlal eden oyuncu ceza alır. Şikayet edilmiş ancak temiz çıkmış oyuncunun hayatında hiçbir değişiklik olmaz. Temiz çıkan bir oyuncunun 1 hafta, 3 gün ya da ertesi gün oyun kurallarını ihlal etmeyeceğinin garantisi yok.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Raporlar tek tek inceleniyor. Bu konuyla ilgili bir havuz oluşturulmasına gerek yoktur, oyun kurallarını ihlal eden oyuncu ceza alır. Şikayet edilmiş ancak temiz çıkmış oyuncunun hayatında hiçbir değişiklik olmaz. Temiz çıkan bir oyuncunun 1 hafta, 3 gün ya da ertesi gün oyun kurallarını ihlal etmeyeceğinin garantisi yok.
    siz olayı halen yanlış anlıyorsunuz. tekrar aynı cümleyi yazıyorum "09.09.2020 tarihinde 19:00 da chaosa girdin ve 5 kişi seni şikayet etti. o chaosla ilgili aynı kişi için 5 adet rapor var" yani 1 karakter için 1 haftada 35 yerine 5 rapor inceleme olayı diyorum.
    Yani "09.09.2020 tarihinde 19:00 da" 5 farklı kişi videomu çekti ve CR'ye attı. aslında 5 videoda aynı ama farklı açılardan.

umarım daha açık olmuştur çünkü daha açık nasıl yazarım bilemedim.