Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
    Senior Member

Yeni klan grade sistemi

Ve yeni grade sistemi yapın artık np bir işe yarasın boş yere pklar atılmasın.

örnek
    Grade a5, 25 hp, 0 np artış
    Grade a4, 50 hp, 1 np artış,
    Grade a3, 75 hp, 1 np artış
    Grade a2, 100 hp, 2 np artış
    Grade a1, 100 hp, 2 np artış
    ---
    Grade Royal 5, 125 hp, 2 np %5 exp artış
    Grade Royal 4, 150 hp, 3 np %10 exp artış
    Grade Royal 3, 175 hp, 3 np %15 exp artış
    Grade Royal 2, 200 hp, 4 np %20 exp artış
    Grade Royal 1, 250 hp, 5 np %25 exp artış

Bu sistem hem insanları np kasmak için pk yöneltir klana np basmak için hem de 83 reb kasıcak kişilere de takviye exp artışı için yeni bir amaç hedefler.

Yani hem endgame oyuncular hem de yeni oyuncular için ortak bir hedef olur.

Oranlar yönetim tarafından değiştirilebilir ama ben hem oyuncu hem de yönetim acısından en uygun böyle gördüm.
    Bu sistem klan rankına(grade) göre çalışmaktadır.

Bu oyun da oyunculara yeni hedef ve yeni amaçlar vermelisiniz ki oyun popüleritisi sürekli artış sağlasın, yoksa herşey sıradanlaşıp, sıkmaya bu da oyuncuları farklı oyunlara itiyor.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Ben bu duruma pek katılmıyorum, bu tabloya göre alt ve orta sınıf karakterler o zaman exp artışından faydalanamayacak yani. Exp kasmak için herkes Royal derece klan yapamaz.

Senior Member
    Klan bonus sistemi nerdeyse her oyunda var ama malesef bizdeki saçma sapan bir exp veriyor online basına sadece.Bir kere klanın yapısına aykırı bir sistem su anki klan yapısına ters .Klan dediğin bir topluluk olarak oynama aile ortamıydı eskiden simdi gir 5 dk ofline ol atıl gibi işliyor bonus almak istiyorsan.Düzgün bir sistem getirelmesi lazım senin onerdiğin gibi yada suankı sıstemi online ve server zorunluluğu kaldırılsın en azından

Senior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Ben bu duruma pek katılmıyorum, bu tabloya göre alt ve orta sınıf karakterler o zaman exp artışından faydalanamayacak yani. Exp kasmak için herkes Royal derece klan yapamaz.
    O zaman bahçe ve boro balrog farmı, aoc farmı, krowaz farmı kaldırılsın? Sonuçta alt ve orta karakterler yararlanamıyor senin mantığına göre?

Burada oyunculara verilen amaç alt ve orta sınıf oyuncular bir klanla ortak hareket edebilir veya klana girebilirler ya da np kasmaya ya oyunun asıl amacı olan pk atmaya bir amaç için başlayabilirler.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Aylık derece yapan klan oyuncularına ufak ödüller verilse fena olmazdı, örneğin klan havuzuna bir miktar np ilave edilmesi gibi.

Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by JayM23 View Post
    O zaman bahçe ve boro balrog farmı, aoc farmı, krowaz farmı kaldırılsın? Sonuçta alt ve orta karakterler yararlanamıyor senin mantığına göre?
    Ben exp artışı exp kasılması durumundaki fikirlerimi belirttim, konumuz bahçe farmına nasıl geldi hiç ortada yokken.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Aylık derece yapan klan oyuncularına ufak ödüller verilse fena olmazdı, örneğin klan havuzuna bir miktar np ilave edilmesi gibi.
    Sistem geliştirilebilir örnek en fazla bağış yapan oyunculara trade kapalı gem, fragment, kutu verilebilir

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Tamamen katılıyorum bu konuya , artık royal basmanın bir önemi yok.
    Kos koca clan 150 milyon np kasmış , ama isi dahi kesmiyorlar , millet royal bassın da kolluk yaksın en azından serverdan kaçmasınlar diye

örnek vega da SECRET , vegada oyunu bıraktık imajı vermek için clanın ismini bile değiştirdiler

Senior Member
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Ben exp artışı exp kasılması durumundaki fikirlerimi belirttim, konumuz bahçe farmına nasıl geldi hiç ortada yokken.
    Bende senin "Ben bu duruma pek katılmıyorum, bu tabloya göre alt ve orta sınıf karakterler o zaman exp artışından faydalanamayacak yani"
    Yorumuna itafen yorum yaptım (başka bir olayı benzeterek)

Yani alt ve orta seviye oyuncuları düşünerek katılmadığını söyledin o zaman verdiğim örneklere de katılmaman lazım, o yüzden öyle yorum yaptım tepkini merak ederek ama şaşırdığına göre, samimi olmayarak alt ve orta seviye oyuncuları örnek göstermiş olduğunu gördüm.

Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by JayM23 View Post
    Bende senin "Ben bu duruma pek katılmıyorum, bu tabloya göre alt ve orta sınıf karakterler o zaman exp artışından faydalanamayacak yani"
    Yorumuna itafen yorum yaptım (başka bir olayı benzeterek)

Yani alt ve orta seviye oyuncuları düşünerek katılmadığını söyledin o zaman verdiğim örneklere de katılmaman lazım, o yüzden öyle yorum yaptım tepkini merak ederek ama şaşırdığına göre, samimi olmayarak alt ve orta seviye oyuncuları örnek göstermiş olduğunu gördüm.
    Ben genel olarak klan exp artışı sisteminin kalması, grade yükseldikçe exp yükselir durumunun ayrımcılık çıkaracağından yanayım, np kasanlara toplu olarak değil de kişisel olarak klan içinde aylık ödül sistemi olabilir bu daha mantıklı.