Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 35
    Senior Member xG4uSs's Avatar

Bir oyuncudan mesajınız var

Herkese selamlar, bu yazıda linç yiyebilrim, şucusun bucusun ithamlarını göze alarak bir yazı oluşturacağım...

1) Oyunda sürekli artan bug' lar
    Oyunda en son girdiğim drakide 2/3 görevi tamamlamışım, 3. drakime gireceğim esnada yaratıklar gözükmüyor ve drakiden çıkmak zorunda kalıyorum, hâliyle günlük görevim de yalan oluyor. Draki girişleri 1 adete düşürülebilir diye bir öneride bulunmak istiyorum, umarım değerlendirilir.
    JR-FT-Chaos gibi etkinliklerden gelen bildirimler cabası...

2 )Mod-GM ve destek ekibinin oyunculara karşı tutumu
    Oyun içerisinde yaşadığımız sorunlarla alakalı bir sorunu forum/discord ortamında iletmemiz halinde bilet atmam isteniyor ve sonucunda genel olarak çözüme ulaşamıyorum. En son attığım bilette yanlışlıkla gelen ödülün özellik seçiminde fare tıklaması sonucu telafi istedim, yanıt şaşırtmadı "olumsuz" idi.
    En son bu saldırıların olduğu zaman discordda bazı oyuncuların hakareti hatta küfürlü söylemlerine (@BJK1903' ün şahsıma ***** mi diyorum sana demesi) karşılık moderatörleri etiketlememe rağmen herhangi bir yanıt alamadım fakat hafif bir argo söz söylemem ile birlikte platformdan banlandım.
    Bugün bir moderatör ile aynı şekilde sorunlarım çözülemiyor, ben yürüyen ok atan birisini görünce video al raporla CR gönder, hafta sonunu bekle uğraşıyorum o oyuncu kastığını kasıyor bir yerlere aktarıyor ve karakteri kapatılıyor, temiz karakterinden benden 3-0 hatta 4-0, 5-0 önde başlıyor.

3) Sınıfların eşitsizliği
    Warrior oynamayı seven bir oyuncuyum; etkinliklere girmek, pk atmak, farm yapmak istiyorum. Mesela forgotten temple etkinliğinde bir melee oyuncu olarak bir mage gibi zorlanmadan mavi kutu almak istiyorum, 2 yıllık emeğimle yaptığım +2 takılarımı +3' e terfi ettirmek istiyorum, fakat bu tip etkinliklerden bir şey elde edemiyorum, bazı mage oyuncuları da sen de mage aç diyorlar. 83 mage kastım sırf ft-jr için, kabul ediyorum magelerin HP ve AC değerleri çok düşük arttırılmasını destekliyorum, fakat neden benim severek oynadığım warriora nerf' ler getiriliyor? Bence bu oyunun en iyi sınıfı okçu rogue sınıfıdır, CP pot çiftlemeye kadar asaslar daha iyiydi. Arada 1+1 zamanında kastığım 83 priestim ise 2 dkc li okçunun arasında eziliyor, neden multiple shot ve arrow shower becerilerine cooldown süresi getirilmiyor?

4) Oyun içi satın alım fiyatları
    Tamam, firmalar olarak anlaşmanız 400 NPoint 5$ olabilir fakat aylardır gelmeyen genel bir PUS indirimi alım gücünü düşürüyor, sabitlenmesini istiyoruz ki uygulama içi satın alımlarımız kolaylaşsın, neden getirmiyorsunuz?

5) Oyuncu sayılarında azalma
    Bu tip düşünceleri 1-2 cümlelik yanıtta söyleyip çözüme kavuşamayan oyuncu pılısını pırtısını toplayıp oyunu bırakıyor ve genelde çoğunun son cümlesi bu oyunu oynayanın ... diye gidiyor.

Makro-TBL-Pedal kullanan oyunculardan dolayı pk' dan zevk alamıyorum, sen de kullan diyenler oldu(niye kullanacağım), bu oyunda potumu sc' mi alıp pk' mı attım karşı taraf bu tür TPT hardware&software aracılığıyla pkda beni ve ekibimi deyim yerindeyse npt etti, bu hesaplar ceza aldı kapatıldı, o oyuncular sunucu değiştirdi ve ben oyundan zevk alamadım.

Şimdi diyen olacak ki sen bırak bu oyunu başka oyun oyna diyeceksiniz.

"Aga noob muamelesi gördüm hangi oyunu oynadıysam, ben USKO dışında doğru düzgün MMORPG oyunu oynayamıyorum, bunlara istemek hakkım değil mi?"

Umarım kimsenin uyarılmadığı banlanmadığı, söylediklerimin gerçekliğini görebileceğim bir oyunu oynarım değilse Madde 5' deki tayfaya ben de katılmak zorunda kalacağım, herkese sağlıklı günler dilerim...
    Last edited by Khenarth; 09-08-2020 at 07:29 AM. Reason: Küfür silindi.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    "4) Oyun içi satın alım fiyatları" bu maddeyi de bold yapar mısın hocam. İstemsizce buna takıldım.

Quote Originally Posted by seasL View Post
    "4) Oyun içi satın alım fiyatları" bu maddeyi de bold yapar mısın hocam. İstemsizce buna takıldım.
    Okurken fark ettim, teşekkürler...

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Noktası virgülüne kadar okudum. En kıdemli moduna kadar hepsi gelecek destekleyecek, hatta belki gm bile gelecek, ilettik bekliyoruz diyecekler, yıllar sonra belki bu isteklerine çözüm bulunacak. Kastığın parana bak keyfine bak çok da şey etme yani.

Quote Originally Posted by NeverHopinq View Post
    Noktası virgülüne kadar okudum. En kıdemli moduna kadar hepsi gelecek destekleyecek, hatta belki gm bile gelecek, ilettik bekliyoruz diyecekler, yıllar sonra belki bu isteklerine çözüm bulunacak. Kastığın parana bak keyfine bak çok da şey etme yani.
    Tavsiyelerini dikkate alacağım, umarım öyle olur...

Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    İsteklerine saygı duyuyorum ama ilk maddenin sebebini anlayamadım.

Quote Originally Posted by ufuk_yildiz26 View Post
    Oyunda en son girdiğim drakide 2/3 görevi tamamlamışım, 3. drakime gireceğim esnada yaratıklar gözükmüyor ve drakiden çıkmak zorunda kalıyorum, hâliyle günlük görevim de yalan oluyor. Draki girişleri 1 adete düşürülebilir diye bir öneride bulunmak istiyorum, umarım değerlendirilir.
    Sırf bugdan dolayı günlük görevini tamamlayamadın diye mi günlük girişlerin 1'e düşürülmesini istiyorsun anlamadım? Görevde 3 kere kesmeyi istiyor böyle olursa 3 günde 1 görev yapabiliceksin. Görev sayısı da 1'e düşürülsün diye istiyosan da, e yine bug olabilir ve yine tamamlayamayabilirsin Burda Draki'deki bug oluşumunun düzeltilmesini istemek yerine girişlerin azaltılmasını istemen saçma geldi bana. Kaldı ki KoreKO'da PUS'ta Draki'ye ekstra giriş hakkı veren sc satılıyordu diye hatırlıyorum. Orda 3 hakkın üstüne ekstra giriş hakkı satın alabilirken bizdeki giriş sayılarını düşürmeleri absürt olurdu. Bir de Genie'ye para vermeden exp kasmak isteyenler için Draki'ye günde 3 kere girebilmek güzel oluyor.

Senior Member
    Bir oyuncu olarak senin de benim de yani hepimizin de isteklerimizi dile getirmeye hakkımız var amma ve lakin ne MGAME bizim sesimizi duyuyor ne NTTGAME sadece parasına bakıyorlar adeta kör ve sağır olmuşlar oyuncular onların umurlarında değil benim sana tavsiyem bu şahısların ekmeğini suyunu keseceksin nasıl mı? PUS dan alış veriş yapmayacaksın CASH almayacaksın tepkini eyleme dökeceksin bakalım o zaman isteklerin yerine geliyor mu gelmiyor mu? Ama yapacak mısın? Bence yapmayacaksın? Çünkü bu oyunu oynayan kitlenin büyük kısmının IQ seviyesi yerlerde doğruyla yanlışı ayırt edemiyor.

Senior Member
    Nickname
    WARPH
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    çok güzel yazmişsin hocam eline emeğine sağlik bende 4. Madden yana bende dertliyim ve inadina cash çekmiyorum sürekli indirime girecekmi diye forumu takip ediyorum ama bu oyunun gmleri ve yöneticileri userlerine karşi okadar ilgisiz'ki bunu özellikle nttgamede görmüş oldum k2 zamanı tamam çok kötüydü ama adamlar indirim yapiyordu 3200 casha kampanya yapiyorlardi 5 mavi 5 kirmizi tirina hatirlayanlar bilir her hafta walkiri ve phatos gibi itemlerde indirim olurdu aynisini nttgamede yapabilir yada bunu yapimci frimaya iletebilir diye düşünüyorum job konusunda bende bp oynamayi seven biriyim kyafet konusunda item konusunda bpnin yetersiz birakildigini düşünüyorum atak oynamak için priesti fabric gibi defi olamyan çöp set giymek zorundasin çift el uygulamasi yok silahlarda neyse bukadar istesekte düzeleceğinden hiç ümitli degilim

Senior Member
    Söylediklerinin bir çoğuna katılıyorum. Anlamadığım şey ise zaten oyunda joblar eşit değil eşit olamaz. Bu bir parti(8 kişi) oyunu. Okçuyu eleştirmişsin. Ben de 3500 atakla warriorlara 500 800 K arası vurmayı adaletsiz görüyorum. Anında kafama 7 nova düşmesini adaletsiz buluyorum. Bunlar oyuncuyu parti kurmaya teşvik ediyor ki olması gereken de bu. Bir kişi tek bir jobla en kralı en üstünü olmaya çalışıyor PK’da. Pve de fark olabilir ama PK böyle.
    Diğer konular gelince boykot diye bir şey var. Tüm parasını pusa gömüp oyun böyle böyle yaaa diyenler yüzünden oyun gerçekten de böyle böyle. Adamlar şirketi idare ediyor üstüne para da kazanıyorlar. Geliştirmek desteklemek dinlemek... bunlara gerek duymuyorlar. En basiti lanet pelerin bile yamuk duruyor. Bunu bile tek bir dokunuşla düzeltebilirler ama yapmıyorlar. Arkadaşın dediği gibi satın almaları yapmayacaksın bu kadar basit. Ama bunu da yapamıyoruz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by xG4uSs View Post
    3) Sınıfların eşitsizliği
    Warrior oynamayı seven bir oyuncuyum; etkinliklere girmek, pk atmak, farm yapmak istiyorum.

Not: Cash Türkiye özel fiyatlandırma olmadığı sürece sabitlenmesi taraftarı değilim.

Not:korsan sunucuların insanların neden tercih edilmesini bence oyun yönetimi sorgulamalı ve bunun üzerine düşmeli anca öyle oyuncu popüleritisi geri artar, asıl oyuncular ya bırakmış oyunu ya da korsan sunucu tercih ediyorlar
    Last edited by DonJose; 09-07-2020 at 05:55 PM.

Page 1 of 4 123 ... LastLast