Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 24
    Senior Member
    Sene olmuş 2020, knight onlineda pot basmak için bile bir yerlerinizi yırtmanız gerekiyor. Oyun oynamıyoruz, kölelik yapıyoruz resmen. Hangi oyunda pota bu kadar para vermek var yav...

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Bu güncellemede de malesef bu konu hakkında bir çalışma olmadığı gözüküyor. Konu hala günceldir.

Senior Member
    Nickname
    Blood
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by seasL View Post
    Merhabalar,

Konunun başlığının neden böyle olduğunu bu durumdan muzdarip olanlar konunun sonunda anlayacaktır diye umarak konuya giriyorum. Oyuna uzun bir aradan sonra tekrar başladım. Her ne kadar oyunda bazı şeyleri beğenmesekte ekonomik durumumuz ileri seviye şeyler yapmaya yetmese de herkes bilir ki bu oyun bırakılmaz ara verilir. Neyse yeni serverlardan birinde bir çar kasayım kendimce takılayım dedim 16. yıl etkinlikleri v.s de güzel denk geldi falan derken çar +60ı geçtikten sonra çarda item olmaması sebebiyle her göreve neredeyse 500-600k pot parası gitmeye başladı. Bir şekilde sağdan soldan gelen coinsleri harcadık çar bir yerden sonra kitlendi pot parası bulamaz oldum peki soruyorum ben bu oyunda gerçek para yatırmadan nasıl ilerleyebilirim çara güzel itemler almak pk ya çıkmak bi yana dursun daha görev yapıp çarı kasamıyoruz. Şöyle oyun içi etkinliklere baktım (chaos-bdv v.s) v.s dedim ama bunlardan başka elle tutulur etkinlik yok anlayacağınız ben bu pot parasını karşılayamıyorum. Benim gibi sorun yaşayan bir çok oyuncu vardır diye düşünüyorum. Benim aklıma bu sorunla ilgili yönetimin yapması gereken kırk tane çözüm geldi fakat yönetimin bu konu hakkında düşüncesini merak ettiğim için konu açmaya karar verdim. Bu konuyu kaale alırlar mı bilmiyorum ama yine de açmak istedim. Bakalım yönetim bu problem karşısında pm mi blocklayacak yoksa folka gel mi diyecek

Herkese iyi oyunlar.
    bu sebeplerden ötürü dropların düşük olması pusun pahalı olması nedeniyle bugün oyunu bıraktım

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Emeksiz yemek olmuyor. Çok pot harcıyorsan MP REC eşyalarını bir süreliğine kendini amorti edene kadar kullanabilirsin.

3 adet Chaos var, becerin iyiyse, 3 mavi kutu yapar buya atsan en kötü 18m eder. 5 adet BDW var, neredeyse rakip olmadığı için birçok BDW boş geçmekte ve direkt olarak ödül olan kırmızı kutuyu vermektedir. Seviyen de yetiyorsa, JR etkinliğini de değerlendirebilirsin.

Her şeyi geçtim ve etkinlikleri beceremiyorum diyorsan da, Youtube'ye farm nasıl yapılır? yazarsan birçok içerik görebilir ve günden güne onları da uygulayabilirsin. Hiçbir şey de yapamıyorsan git görev eşyası kas onları da sat ya da buya at. En kötü al golden mattock git maden yap. Armut piş ağzıma düş sistemini bir kenara bırakın artık.

''Tuzun kuru konuşursun falan deme, ben de her gün farklı yaratıklar deneyerek bir şeyler yapmaya çalışıyorum.''

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    Emeksiz yemek olmuyor. Çok pot harcıyorsan MP REC eşyalarını bir süreliğine kendini amorti edene kadar kullanabilirsin.

3 adet Chaos var, becerin iyiyse, 3 mavi kutu yapar buya atsan en kötü 18m eder. 5 adet BDW var, neredeyse rakip olmadığı için birçok BDW boş geçmekte ve direkt olarak ödül olan kırmızı kutuyu vermektedir. Seviyen de yetiyorsa, JR etkinliğini de değerlendirebilirsin.

Her şeyi geçtim ve etkinlikleri beceremiyorum diyorsan da, Youtube'ye farm nasıl yapılır? yazarsan birçok içerik görebilir ve günden güne onları da uygulayabilirsin. Hiçbir şey de yapamıyorsan git görev eşyası kas onları da sat ya da buya at. En kötü al golden mattock git maden yap. Armut piş ağzıma düş sistemini bir kenara bırakın artık.

''Tuzun kuru konuşursun falan deme, ben de her gün farklı yaratıklar deneyerek bir şeyler yapmaya çalışıyorum.''
    Yazdıklarını okuyunca seninle tartışmaya girmek duvara seri seri sert şekilde kafayı vurmakla aynı şey ama bir kaç bişey de ben yazayım.

Mp Rec silah v.s geç bunları hangi jobla hangi mp rec silahı kullanarak eslantta hangi mobu kesebilecen? Neyin amortisini yapacan. Yazmak için yazmışsın.

Sen 7/24 gözünü kırpmadan uyumadan hayatını oyuna adayarak o saydığın 5 Bdw - 3 Chaos v.s etkinliklere girmeye devam ederek görev yaparken kullanacağın potu belki bak belki diyorum çıkarabilirsin oyunda 30 kişi görev yapmıyorsun kardeşim 2 kişiyi zar zor bulduğun oluyor görev yaparken HP potumu dayanır MP potumu? Kaldı ki çarı ringte satın almış veya 7/24 genie de full+full pusla kasmış adamlara lvl olarak yetişmek için bide level kasacan. Bide Hesap kitap yapmışsın helal olsun.

Youtube farm yazdım bide ne göreyim adam DC Premium, Peri, VIP Key bir sürü ıvır zıvır çekmiş droplar düşürülmüş hüloğğ diye ağlıyor. Onu geçtim ben zaten konuda ne yazmışım okudun mu? "peki soruyorum ben bu oyunda gerçek para yatırmadan nasıl ilerleyebilirim çara güzel itemler almak pk ya çıkmak bi yana dursun daha görev yapıp çarı kasamıyoruz." Maden yap demişsin maden ne atıyor küçülme keki m.s mi? Kaç saatte git gel yaparak bunlar seni nereye kadar taşıyacak hiç maden yaptın mı peki atıp tutuyorsun?

"Armut piş ağzıma düş sistemini bir kenara bırakın artık." örneklesene bu oyun sana bu dediğin avantajı ne zaman sağlıyordu da bu sistem şimdi böyle oldu?

Tuzunun kuru yaş olması beni hiç alakadar etmez birader ama yazdıklarında oyunu oynayanlar için ileriye dönük ne bir mantık var ne başka bişey boşa polemiğe girme sen mutluysan yorum atıp boşuna konuyu güncel tutma.

Senior Member

''Tuzun kuru konuşursun falan" diyorum sana chaos günde 1 kere giriliyo 20 kişiden sadece 3 kişi mavi. geriye kalan 17 kişi olduğunu varsayabiliriz kolay değil.
    Günde 5 tane bdw yok 3 tane var 24 saat oyun oynamadığımız için 1 taneside erken bitmezse jr ile çakışıyor ama ben jr giremeyecek bir insan üzerinden yorum yapıcam.
    Yeni başlayan oyuncu pot parasını bırak bi süre sonra repair parasını bile karşılayamaz. Tuzunuz kuru değilse 0dan karakter açıp pus çekmeden para yatırmadan deneyebilirsiniz. Bir süre sonra tıkanıyor malesef oyun oynayamayıp pot parası kazanmaya çalışıyosunuz etkinlikten. Bu söylediklerim 1 level karakterle başlayanlar içindir.
    Oyunda 80 level karakteriniz varsa ve oyun bilginiz orta-üst seviyeyse rahatlıkla para kasabilirsiniz harcadığınız pot koymaz. (Tuzum kuru)

Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by seasL View Post
    Yazdıklarını okuyunca seninle tartışmaya girmek duvara seri seri sert şekilde kafayı vurmakla aynı şey ama bir kaç bişey de ben yazayım.

Mp Rec silah v.s geç bunları hangi jobla hangi mp rec silahı kullanarak eslantta hangi mobu kesebilecen? Neyin amortisini yapacan. Yazmak için yazmışsın.

Sen 7/24 gözünü kırpmadan uyumadan hayatını oyuna adayarak o saydığın 5 Bdw - 3 Chaos v.s etkinliklere girmeye devam ederek görev yaparken kullanacağın potu belki bak belki diyorum çıkarabilirsin oyunda 30 kişi görev yapmıyorsun kardeşim 2 kişiyi zar zor bulduğun oluyor görev yaparken HP potumu dayanır MP potumu? Kaldı ki çarı ringte satın almış veya 7/24 genie de full+full pusla kasmış adamlara lvl olarak yetişmek için bide level kasacan. Bide Hesap kitap yapmışsın helal olsun.

Youtube farm yazdım bide ne göreyim adam DC Premium, Peri, VIP Key bir sürü ıvır zıvır çekmiş droplar düşürülmüş hüloğğ diye ağlıyor. Onu geçtim ben zaten konuda ne yazmışım okudun mu? "peki soruyorum ben bu oyunda gerçek para yatırmadan nasıl ilerleyebilirim çara güzel itemler almak pk ya çıkmak bi yana dursun daha görev yapıp çarı kasamıyoruz." Maden yap demişsin maden ne atıyor küçülme keki m.s mi? Kaç saatte git gel yaparak bunlar seni nereye kadar taşıyacak hiç maden yaptın mı peki atıp tutuyorsun?

"Armut piş ağzıma düş sistemini bir kenara bırakın artık." örneklesene bu oyun sana bu dediğin avantajı ne zaman sağlıyordu da bu sistem şimdi böyle oldu?

Tuzunun kuru yaş olması beni hiç alakadar etmez birader ama yazdıklarında oyunu oynayanlar için ileriye dönük ne bir mantık var ne başka bişey boşa polemiğe girme sen mutluysan yorum atıp boşuna konuyu güncel tutma.
    Sen beleçiliğe çok fazla alışmışsın. Worm kesip de GB düşen bir PVP'den geldin sanırım. Biraz emek edin bir şeylere, emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz. Premiumsuz herhangi bir şey elde zaten edemezsin. DC Premium aldığınızda, Trina ile yarı parasını amorti etmektedir.

Bahsetmiş olduğum etkinliklerin birçoğuna ben de giremiyorum, vakit olmuyor vs... Hepsine kalk gir demek değil yorumum, anladığın gibi yürüme istersen. Önerileri göz ardı etmezsen elbette bir şeyler yapabilirsin. Önceliğin DC premium olmalı tabii ki de.

İlle de para vermek istemiyorum diyorsan da, SMS aktivasyonu için zaten 400 Npoints alıp, 5 Npoints harcayacaksın kalan 395 Npoints iile PUS üzerinden eşya alarak, pazar içerisinde al sat yapabilir, ''pot harcamadan'' mevcut paranı da katlayabilirsin.

Sağdan soldan bir şeyler beklemek yerine, seçenekleri göz önünde bulundurarak, ne yapabilirim diye düşünün. Forum ağlama duvarı değil, bu tarz konular açarak sadece kendinizi küçük düşürüyorsunuz.
    Last edited by akoml; 10-15-2020 at 02:34 PM.

Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Sansmelegi View Post
    ''Tuzun kuru konuşursun falan" diyorum sana chaos günde 1 kere giriliyo 20 kişiden sadece 3 kişi mavi. geriye kalan 17 kişi olduğunu varsayabiliriz kolay değil.
    Günde 5 tane bdw yok 3 tane var 24 saat oyun oynamadığımız için 1 taneside erken bitmezse jr ile çakışıyor ama ben jr giremeyecek bir insan üzerinden yorum yapıcam.
    Yeni başlayan oyuncu pot parasını bırak bi süre sonra repair parasını bile karşılayamaz. Tuzunuz kuru değilse 0dan karakter açıp pus çekmeden para yatırmadan deneyebilirsiniz. Bir süre sonra tıkanıyor malesef oyun oynayamayıp pot parası kazanmaya çalışıyosunuz etkinlikten. Bu söylediklerim 1 level karakterle başlayanlar içindir.
    Oyunda 80 level karakteriniz varsa ve oyun bilginiz orta-üst seviyeyse rahatlıkla para kasabilirsiniz harcadığınız pot koymaz. (Tuzum kuru)
    Yan karakterlerle de girersen, 1 olan hakkını 3 yaparsın Chaos'ta. BDW 3'e düşürülmüş evet, kusura bakma. Eskiden 5'ti. Ben de girmiyorum BDW etkinliklerine kalkın hepsine girin demiyorum zaten, denk gelen etkinliklere girilebilir. Haliyle milletin sosyal hayatı var, işi var gücü var.

Dediğin gibi oyun bilgisi olan birisi, her yerde her şekilde farm yapabilir ve karakterini dizebilir. Çok beleşçiliğe alışmış herkes.

Senior Member
    Oyunu orta üst seviye bilen biri Ares dies Gordion harici tüm serverlarda 1 ay içinde full görev itemli olur, bankasında en az 1 1.5 GB lık jr FT chaos getirisi, ve en az 30 40 tane spell stone yapar. Bunları satamadığı için tıkanır sadece.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Sen beleçiliğe çok fazla alışmışsın. Worm kesip de GB düşen bir PVP'den geldin sanırım. Biraz emek edin bir şeylere, emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz. Premiumsuz herhangi bir şey elde zaten edemezsin. DC Premium aldığınızda, Trina ile yarı parasını amorti etmektedir.

Bahsetmiş olduğum etkinliklerin birçoğuna ben de giremiyorum, vakit olmuyor vs... Hepsine kalk gir demek değil yorumum, anladığın gibi yürüme istersen. Önerileri göz ardı etmezsen elbette bir şeyler yapabilirsin. Önceliğin DC premium olmalı tabii ki de.

İlle de para vermek istemiyorum diyorsan da, SMS aktivasyonu için zaten 400 Npoints alıp, 5 Npoints harcayacaksın kalan 395 Npoints iile PUS üzerinden eşya alarak, pazar içerisinde al sat yapabilir, ''pot harcamadan'' mevcut paranı da katlayabilirsin.

Sağdan soldan bir şeyler beklemek yerine, seçenekleri göz önünde bulundurarak, ne yapabilirim diye düşünün. Forum ağlama duvarı değil, bu tarz konular açarak sadece kendinizi küçük düşürüyorsunuz.
    x ülkesinde ekonomi bakanına geçinemiyoruzu anlatıyorumdur. oda bana sen hainsin diyodur.

Hepsine kalk gir demiyosan niye hepsini baz alan hesap kitap yapıyorsun. Uzun uzun yazıyor birde kendi içinde ne bir tutarlılığın var ne başka bişey oyun bu alooo oyun tabi ki de bazı şeylerin kolaylaştırılması gerekiyor herkesin hemen hemen eşit olabileceği bir ortam için geliştirmeler yapılması veya bunu sağlayacak etkinliklerin oyuna getirilmesi gerekiyor. Birisi tüm zamanını bu oyuna harcıyosa elbette diğerinden önde olacak ama sen inanıyor musun bu oyun zamanla alakalı bişey? Sen hiç bakıyon mu korelilerin çinlilerin aynı oyunu nasıl şartlarda oynadığına, etkinliklerine? Kimsenin kimseye ağladığı yok kimsenin de burada başka birini küçük görebilecek seviyede olduğunu sanmıyorum savunmaya çalıştığın şeylere bakınca hele senin bu seviyelerde olabileceğine hiç inanmıyorum. Sevdiğimiz oyunda en azından elindeki düşük bütçeyle insanların bir şeyler yapabilmesinin de sağlanabilmesi ve oyuna kazandırılabilmesi için oyunda benimde karşılaştığım bazı eksikliklerle ilgili konu açtığımdır kimseden direkt olarak şahsıma bişey istediğim yok. Bu kafayla knight, knightla büyümüş nesille beraber hızlı bir şekilde eksilerek biter ne bir yeni oyuncu gelir oyuna nede bırakanlar ilerde tekrar başlar. Senle tartışmanın da bir mantığı yok aslında senin gibi düşünenlere genel bir cevap vermiş oldum sadece daha da yazma gereği duymam. GM ekibi evet böyle bir problem var derse güncellemelerle zaten kapatacağına inanıyorum. Güncellemelerde de bu konu ile ilgili çalışma olmadıkça ben konuyu güncelleyip sorunu göz önünde tutmaya çalışırım.

Herkese iyi oyunlar.