View Poll Results: Ban Cezası Gelmeli mi

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Evet

30 68.18%
  • Hayır

14 31.82%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 23
    Senior Member
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    İnsanları mutelemek gibi basit bir seçenek varken daha ne yapacaklar idam mı? Adam misal jrye gelecek afk kalacak saçma sapan hareketlerde bulunacak sen sinirlenip küfür ettiğin zaman ban yiyeceksin hahahaha ne güzel be. Küfür yemek istemiyorsanız kişiyi muteleyip cr atabilirsiniz. 3-5 gün mute yemek etkisiz gibi gözükse de gayet yerinde bir ceza abartmaya gerek yok daha fazla.
    Hiç bir sebep küfrü meşru kılamaz. Uygunsuz davranışlara maruz kaldıgınız da sizde reportlarsınız.Olması gereken budur. Sizin tüm ailenize en aşağılık şekilde küfredilsin ve küfreden kişi 3 gün muteli gezsin cevrenizde. Hiç de yerinde bir ceza değil. Bu kadar basit olmamalı.

Senior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Herkes iyi oynayamiyor iyi iteme sahip olamıyor ayni jr denk geliyoruz bazen troller mageye tek atti diye küfürler yağıyor veya elinde yamuk bow olan denk gelince hemen küfrediyorlar
    Bu kadar rahat olmamalı şuan whatsapptan bile birine oyundaki gibi küfretseniz binlerce lira ceza yiyebiliyorsunuz ama oyunda en fazla 3 gün konuşamam diyip rahat rahat yardiriyorlar
    Ben kişiler haklı haksız kısmında değilim. Anlık reaksiyon ve çözümü de anında basit şekilde uygulanabiliyor.

Quote Originally Posted by Doga_BGE View Post
    Hiç bir sebep küfrü meşru kılamaz. Uygunsuz davranışlara maruz kaldıgınız da sizde reportlarsınız.Olması gereken budur. Sizin tüm ailenize en aşağılık şekilde küfredilsin ve küfreden kişi 3 gün muteli gezsin cevrenizde. Hiç de yerinde bir ceza değil. Bu kadar basit olmamalı.
    Ben meşru ya da haklı demiyorum. Çözümü kişinin başındaki kutucuğa 1 kere tıklamak kadar basit olan bir şeyden daha ağır bir ceza vermenin bir mantığı yok. Bu kadar basit olmamalı dediğin adam altıüstü küfür ediyor. Sanki adam öldürmüş triplerine girmeye gerek yok. Hayatınıza harikalar diyarında mı devam ediyorsunuz siz? Ayrıca hangi reportladığın davranışın çözümü 3 saniye?

Senior Member
    Ben kişiler haklı haksız kısmında değilim. Anlık reaksiyon ve çözümü de anında basit şekilde uygulanabiliyor.

Ben meşru ya da haklı demiyorum. Çözümü kişinin başındaki kutucuğa 1 kere tıklamak kadar basit olan bir şeyden daha ağır bir ceza vermenin bir mantığı yok. Bu kadar basit olmamalı dediğin adam altıüstü küfür ediyor. Sanki adam öldürmüş triplerine girmeye gerek yok. Hayatınıza harikalar diyarında mı devam ediyorsunuz siz? Ayrıca hangi reportladığın davranışın çözümü 3 saniye?
    Sanırım bilmiyorsunuz fakat birisini mutelediğiniz zaman ettiği küfürleri sadece siz görmüyorsunuz fakat pt deki ve cevredeki herkes buna şahit olmaya devam ediyor.Yani mutelemek çözüm olmayabiliyor. '' Altı üstü küfür'' dediğiniz eylem için açtıgım davadan ötürü bir zat halen günde 8 saat kamu hizmeti veriyor ( daha evvelki adli sicil kayıtlarının temiz olması nedeniyle istanbul'da mezarlık temizliyor ki daha agır yaptırımlara magruz kalmasını da saglayabilirdim ) Ayrıca size küfredilmesi sizin tarafınızdan kabul edilebilir bir eylem olabilir fakat herkes aynı şekilde düşünmüyor. Sonuçta değer yargılarımız farklı olabilir. Hayatıma nerede devam ettiğim sizi ilgilendirmiyor.

Senior Member
    adam günlerce seni gördüğü yerde suç yerine geçmeyecek hakaretler ediyo kışkırtıyo sürekli trade pt combat falan atıyo bi gün kafan bozukken bunu yapınca küfür ediyosun bunun yüzünden kimse 100 tl ödemez yada 3günlük banı kabul etmez.

Junior Member
    sizin iyi niyetli veya başkasının kötü niyetli davranıp davranmayacağı ne malum adam bütün ailevi değerlere küfür edip tahrik ediyor pm yi kapatıp karşı tarafın pmsi küfürlü gelince şikayette bulunuyor veya adam geliyor sen illegalsin şu sun bu sun diye seni elinden geldiğince sinir etmeye çalışıyor gidip şikayette bulunuyor ben bundan yüzde yüz eminim ilk okul 1. sınıftaki öğretmen şikayetleri gibi dolu olduğundan Cr konuları insanların önemli istekleri ricaları veya illegal olanların raporları işleme geç alınıyor bence ailevi değerlere hakaret küfür etmeyenlere hiç bir işlem yapılmayacağına dair açıklama yapılsa bu oyunu oynayıp ağzından argo çıkmayan çok nadir insan vardır o da buralarda vaktini harcamıyordur.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Doga_BGE View Post
    Sanırım bilmiyorsunuz fakat birisini mutelediğiniz zaman ettiği küfürleri sadece siz görmüyorsunuz fakat pt deki ve cevredeki herkes buna şahit olmaya devam ediyor.Yani mutelemek çözüm olmayabiliyor. '' Altı üstü küfür'' dediğiniz eylem için açtıgım davadan ötürü bir zat halen günde 8 saat kamu hizmeti veriyor ( daha evvelki adli sicil kayıtlarının temiz olması nedeniyle istanbul'da mezarlık temizliyor ki daha agır yaptırımlara magruz kalmasını da saglayabilirdim ) Ayrıca size küfredilmesi sizin tarafınızdan kabul edilebilir bir eylem olabilir fakat herkes aynı şekilde düşünmüyor. Sonuçta değer yargılarımız farklı olabilir. Hayatıma nerede devam ettiğim sizi ilgilendirmiyor.
    Hala savunduğun kısım ama başkası görüyor hasdhsadhsa. Oyun oynamana etkisi SIFIR(0) o kadar rahatsız oluyorsan zaten CRye atabiliyorsun. Ben küfür kabul edilebilir de demedim lafı eğip bükmeye gerek yok. Madem çok alınıyorsun küfürden burda ağlamak yerine git dava aç bu adam bana oyunda küfür etti diye aldır ceza da görelim. Hatta gel istiyosan ben sana dava açma konusunda yardımcı olayım oyundan burası müsait değil.

Senior Member
    Hala savunduğun kısım ama başkası görüyor hasdhsadhsa. Oyun oynamana etkisi SIFIR(0) o kadar rahatsız oluyorsan zaten CRye atabiliyorsun. Ben küfür kabul edilebilir de demedim lafı eğip bükmeye gerek yok. Madem çok alınıyorsun küfürden burda ağlamak yerine git dava aç bu adam bana oyunda küfür etti diye aldır ceza da görelim. Hatta gel istiyosan ben sana dava açma konusunda yardımcı olayım oyundan burası müsait değil.
    Şu yorumunuzu okuduktan sonra size daha önce cevap yazmak için harcadıgım zamanın israf oldugunu anladım.Öncelikle düzgün konusmayı ve medeni şekilde iletişim kurmayı öğrenin.Davamı da açarım hatta kendim kovuştururum hakkım olan tüm yasal yaptırımların sonuna kadar uygulanmasını da sağlarım. Bana hukuki konularda öğretecek birşeyiniz olması o kadar küçük bir ihtimal ki anlatamam. Eğitim şart diye boşuna dememişler.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Şu anki sistemin şahsen iyi olduğunu düşünüyorum, kademeli olarak artıyor. Ve şunu da belirtmekte fayda var;

Sürekli olarak küfür ve insanları tahrik etmeye yönelik söylemlerde bulunanlara zaten ek işlem yapılabilmektedir. Ayrıca, ağır argo kullanan için de geçerli bu.

*Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.

Senior Member
    İnsanları mutelemek gibi basit bir seçenek varken daha ne yapacaklar idam mı? Adam misal jrye gelecek afk kalacak saçma sapan hareketlerde bulunacak sen sinirlenip küfür ettiğin zaman ban yiyeceksin hahahaha ne güzel be. Küfür yemek istemiyorsanız kişiyi muteleyip cr atabilirsiniz. 3-5 gün mute yemek etkisiz gibi gözükse de gayet yerinde bir ceza abartmaya gerek yok daha fazla.
    Küfür Etmek Acizliktir Oyunda bir log oluşturup küfür edeceğine pc başında ağzını gere gere küfür et ama oyunda yazarsan cezayı yersin

bende şuanki cezanın hiç caydırıcı olduğunu düşünmüyorum

Türk Ceza Kanununda Suç Olarak Görülen Bir şey için İdam Olmasa da cezası var

Hayattan Ban Yemek Yerine Oyundan Yemiş Çok Mu

Senior Member
    valla yeri geliyor küfürü hakediyorlar bence ceza mutede kalmalı