Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
    Senior Member

Oyunun guncel durumu

Herkese Merhaba.
    Oyunun popüleritesi gerçekten çok azaldı.
    Yeni oyuncu sayısı minimuma düştü.
    Yönetim olarak ne gibi tedbirler almayı planlıyorsunuz?
    Uzun zaman önce af çıkabileceği konuşuluyordu. Artık oda yok.
    Eski oyuncuları döndürmek için ne gibi planlarınız var ?
    Sayın yönetimden bu soruların cevaplarını bekliyoruz.
    Last edited by Khenarth; 09-06-2020 at 01:06 PM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Last edited by _EFSER_; 09-04-2020 at 11:31 PM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Last edited by _EFSER_; 09-04-2020 at 11:32 PM.

Senior Member
    Arkadaşın her yazdığına katılıyorum.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Alan memnun satan memnun. Ben de oyunun bittiğini düşünüyordum. Geçen altara girdim jr için. Karus human toplam 1700 kişi katıldı jr ye. Hadi bunların 700 ü preli olsa pk dönse aylık 200bin TL gibi bir meblağ kalır oyuna. Yetmez mi sen ezilmişsin yeni oyuncular girmiş girmemiş ntt nin umrunda mı olur ?

Junior Member
    Vallaha ben an itibari ile Cimer'e oyundaki çeşitli karakterlerin incelenmesi ve tüzel kişilerin bulunması için başvuruda bulundum. Bu oyun üzerinden kuruş vergi ödemeden ev geçindirenler var. Bu insanlar o kadar ileri gidiyorlar ki,15 karakterinden birini üstüne getirip pazar kurmanı eşya almanı dahi engelliyorlar.Fiyatı arttırıp 10 coinle kslese neyse,adamın hakkıdır , benden aktifse tabi ki üstümde fiyat verebilir ,ama birde çarın tekini stlakler misali sana tedarik edip cehennemin dibine kadar takip ettiriyor sadece ama sadece üstüne pazarı kuruyor,hitbox'unun yarısı senin üstünde, buyur item al hadi ..20 karakterle oyundaki tüm slotları farmlayıp tekeline alanlar var,macroyuda sonuna kadar açıyor, sen genie açsanda sümüklü sümüklü izliyorsun. E yani 3 kuruş vergi vermeden 5-6 bin TL ayda gelir elde edebiliyorsun, kebap..Benim gibi enayi vergi mükellefleride ceza yememek için kuruşun hesabını yapıyorlar. . NTT'de zaten çok takmıyor bu durumu , onlara göre bu vasıfsız ve a-f-k pazarcılar a-f-k farmcılar benim gibi itemini dizmiş ve +2 takıların (sirius) üstünde çarına item dizmeye çalışan karakterlerden ve oyunculardan çok daha önemli. Bende şansımı denemeye karar verdim bugün itibari ile. Daha önce sonteklif üzerinden sanal ürün (korsan yazılım) satan birisini ihbar etmiştim , Cimer siber suçlara sevk etmişti ve en sonunda şahıs bulunup 20 bin TL'yi aşan para cezasına çarptırılmış.Tabi kimliğimi gizleyerek şikayet ettiğimden ödül falan alamadım . Emsal karar olarak işe yararsa en azından 20 30 tane Internet cafe misali evinde 38 laptop barındıran parazitlerden oyunu bir nebze temizleyebiliriz. Yani koskoca paypal vergi ödemiyor diye kapatanlar bakalım bu yüzlerce kişilik sanal zorbaya neler yapacak. Şahsı bulup banka hesaplarını 15 dakika inceleseler zaten ortaya çıkar.
    Bu arada benim bugün yaşadığım olayda video çekipte attım, cevap: "benzer bölgelere aynı pazarlar kurulabilir oldu" doğrudurda adam Kızılaydaki erkek işçiler gibi (anladınız siz) peşime takıldı bırakmıyor, bu oyunu engellemek olarak değerlendirilmiyorsa burada bir algı sıkıntısı var. Daha öncede macro açıp slotu tekeline almış , genie açsanda sadece mobları kesmesini izleyebildiğn adamı şikayet ettim video ile ama .. sonuç 0
    Oyun private serverlarla mücadele edemiyor, çünkü bildiğim kadarıyla oyunun yapımcıları teknik olarak vergi ödemiyorlar diye duydum. Sadece oyunun yayın haklarını almışlar. Devlette NTT oyunun ana sahibi değil, sadece pazarlamacısı gözüyle baktığından davaları kaybetmiş. Tabi bu olay sadece kulaktan dolma bir duyum.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    firma yetkilileri her şeyi kapsayan genel bi anket hazırlayacak, ona göre gerekli düzeltmeler yapılacak, ve sonunda OYUNCULARI dinleyecekler, yoksa yok olmaya mahkumlar.

Senior Member enezx's Avatar
    Yeni oyuncu başlamamasındaki en büyük sebep fiyatlandırma olarak düşünüyorum
    şuan sürekli yeni dalga eskiden bırakanlardan geliyor
    sürekli sabit bir oyuncu kitlesi var çocukken bağımlı olanlar mesleğini eline alıp char diziyor işte

korsan sunucu etkisi gerçekten çok fazla, ama korsanla mücadele sıfır haklısınız. Tabii bir çok korsan sunucunun sürümü uskodan iyi durumda oda şaşırtıcı. Korsan sunuculardaki oyuncuları çekmek için bir şey yapılmıyor.

reklam olarakta yeni sunucular açılırken istanbulun her tarafına bir reklam çalışması yaptılar insanlar dedi ne oluyor ya oyuna ne geliyor herkes bir baktı normal yeni sunucu açılıyor dendi. Pandemi döneminde bir sürü eski oyuncu geldi her gelen ban yedi çünkü oyunu unutmuşlar bilgisayarları temiz değil
    bu yeni gelen kitlelerde reklamla gelselerde elde tutma konusunda başarılı olunmuyor

şuan herkes memnun bence oynayan kişi sitem ediyor yönetim ekibi mgame e iletiyor olay kapanıyor
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Senior Member
    Belki büyük çaplı bir af söz konusu olur ise herşey güzel olabilir.

Senior Member enezx's Avatar
    Quote Originally Posted by cabbar14532 View Post
    Belki büyük çaplı bir af söz konusu olur ise herşey güzel olabilir.
    oyuna dönen koxper ve makrocuların hiç güzel getirisi olmaz.
    banlanan charların üstünde olan binlerce gb oyuna birden bire girmiş olur zaten direk bu bile sıkıntı
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.