Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
    Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Kdogru1993 View Post
    Emin ol çevrende benden daha rahat gamsız biri yoktur ben hepimiz için doğru olanı söyledim ama insanlar yanlış anladı bugun 3. Mehmet olur yarın Atatürk sonra birbaşkası önceki iletimde de söyledim ne olduğu önemli değil bir değere saygısızlık hoş değil
    Bu meseleler biraz zaman meselesi. Mesela "tanrının kırbacı" Atilla boss olarak kırbacıyla karşımızda, kim garipsiyor bunu, kim saygısızlık diye düşünüyor?. Bundan 3-5 yüzyıl sonra şu yüzyıldaki liderler de bu şekilde olacak zaten ve o zaman da insanlar bu şahsiyetleri sahiplense de problem etmeyecekler, bunu saygısızlık olarak görmeyecekler. E şu an da görmesek ne zararı olur ki? Şu an oyunda insanların tanrı veya o tür kutsal bir güç olarak inandığı birçok mobu da kesiyoruz, bunları keserken başkalarına saygısızlık yaptığımızı mı düşünelim? Veya biri bize öyle dese ne deriz? Bak bu gerçek şahsiyetten de üst bir mesele.

Şahsen Mgame'in oturup "nasıl saygısızlık etsek, he dur onların tarihlerinden bir şeyler koyalım da onu kessinler" şeklinde değil de "oyunda Türklerin payı malum, hadi onların da ilgisini çekecek bir şey yapalım" demiş olma ihtimalleri yüksek. Ki yeni Moradon'un tasarımında da bu mantığın baskın olduğu belli.

Benim Mgame'i savunduğum mesajım da var dedirten bir mesaj oldu bu arada, pek tahmin etmezdim bunu

Junior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Bu meseleler biraz zaman meselesi. Mesela "tanrının kırbacı" Atilla boss olarak kırbacıyla karşımızda, kim garipsiyor bunu, kim saygısızlık diye düşünüyor?. Bundan 3-5 yüzyıl sonra şu yüzyıldaki liderler de bu şekilde olacak zaten ve o zaman da insanlar bu şahsiyetleri sahiplense de problem etmeyecekler, bunu saygısızlık olarak görmeyecekler. E şu an da görmesek ne zararı olur ki? Şu an oyunda insanların tanrı veya o tür kutsal bir güç olarak inandığı birçok mobu da kesiyoruz, bunları keserken başkalarına saygısızlık yaptığımızı mı düşünelim? Veya biri bize öyle dese ne deriz? Bak bu gerçek şahsiyetten de üst bir mesele.

Şahsen Mgame'in oturup "nasıl saygısızlık etsek, he dur onların tarihlerinden bir şeyler koyalım da onu kessinler" şeklinde değil de "oyunda Türklerin payı malum, hadi onların da ilgisini çekecek bir şey yapalım" demiş olma ihtimalleri yüksek. Ki yeni Moradon'un tasarımında da bu mantığın baskın olduğu belli.

Benim Mgame'i savunduğum mesajım da var dedirten bir mesaj oldu bu arada, pek tahmin etmezdim bunu
    Sen mgame i savundun!! Saygısızlık amacıyla bilerek yaptıklarını bende düşünmüyorum sadece ilgi çekmek için yanlış yoldan gidiyolar

KO'da ki bir mobun ismi Atatürk olsaydı verecekleri tepkiyi hayal bile edemiyorum! Ama konu geçmiş yıllarda yaşamış atalarımız olunca kimsenin sesi çıkmıyor üstüne birde trollük yapıp dalga geçiyorlar! Tarih bilmemezlik mi dersiniz asimile olmak mı dersiniz bilemem! Ama kim ne derse desin oyunda çok fazla subliminal mesaj var, hatta geçmiş yıllarda çoğu düzeltildi. Videoları izlemenizi öneririm. Kimse tesadüf demesin. Gamsız trollerde mümkünse saçma salak yorumlar yapmasın.
    Bifrost yaratıklarına verilen isimlere bakın! 7 ölümcül günah. Bir canavara TÜRK hükümdar ve komutan ismi verilmesi tabiki de tesadüf değil, türk düşmanlığıdır.]
    Last edited by GamesDepot; 09-03-2020 at 03:51 PM.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Kdogru1993 View Post
    Sen mgame i savundun!! Saygısızlık amacıyla bilerek yaptıklarını bende düşünmüyorum sadece ilgi çekmek için yanlış yoldan gidiyolar
    Çıkar göster!!

Bu kısma katılıyorum, bu millet için bir şey yapacaklarsa bu şu an yaptıkları gibi; silah ismi, NPC ismi, townu kubbelerle çevirmek veya mob ismi olmamalı, en basitinden PUS'u TL yapmalı, KoreKO güncellemelerini getirmeli veya daha birçok şey ama ah nerede...

Senior Member EraJacque16's Avatar
    hristiyan oyuncular oyunu neden bıraktı sanıyorsunuz? biz priest kesmeyiz onlar tanrının elçileri dediler ve boykot edip gittiler
    consume & adapt

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    hristiyan oyuncular oyunu neden bıraktı sanıyorsunuz? biz priest kesmeyiz onlar tanrının elçileri dediler ve boykot edip gittiler
    Bu iyiydi

Bence bunun sorun edilecek hiç bir tarafı yok, art niyetli olarak düşünüp bunu yapsalar dahi bu yapanın aşağılık kompleksi taşıdığını ve aslında bunlara değer verdiğini gösterir. Ama bence bizim tarihimizden insanların bu oyuna konu olması onlara saygısızlık değil, bilakis değer atfetmedir. Böyle kompleksler gerçekten çok çok yersiz bana göre. Bunları aşmamız gerekir artık.

Senior Member NeverFree's Avatar
    Kuleden para gelsinde milletin umrunda değil

Senior Member
    Sadece Türklerin oynadığı bir oyunda böyle birşeyin olması sadece kasıt olabilir.

Senior Member
    hiç okumadım isimlerini bi daha girdiğimde bakayım iyice merak ettim

Senior Member
    Pardon ama bir wp pp ya da ep için 16 yıldır Atilla keserken aklınız neredeydi ? İnsan atasına db atar mı ? Oyundaki niklere bakıyorum cok büyük bir kısmı greek ya da mısır mitolojisine ait. Bir cok Clan ismi avrupa markaları ve spor klublerinden olusuyor. CengizKhan isimli karakreri kesen tanrının gazabına mı ugrayacak ? Bunlara benzer binlerce soru sorabilirim ama cok gereksiz olurdu. Eğlenceli konu olmuş kapatılmadan yazayım dedim. Doğdunuzu coğrafyayı kaderiniz olarak kabul ederseniz bu soruların içinde boğulursunuz.