Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Magede magiç power takıları işe yarıyor mu ?

Daha önce konusu açıldıysa lütfen beni oraya yönlendirin öncelikle şunu sormak istiyorum magede magic power takılar veya magic power basılı kıyafetler işe yarıyor mı gerek karşı ırka gerek yaratığa vurmak için veya yüzde kaç etkiliyor mesela wr opal earning sash dia str neck takınca devasa hasarlar çıkarabiliyor magede de aynı kombin geçerli mi ?

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    PK'da yarıyor. 00'ın Pierce ile tek attığı mage aklima geldi xD.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Kardo mage artık çöp, kullanacaksan farm için kullanacaksın başka da bir işe yaramıyor artık. Adam geçen konu açmış 3 pt mageye yatıyorum diye, ben de haklısın 3 pt mageye yatan warriora warrior demem diye. Ne bizi dinliyorlar ne de güncelleme getiriyorlar. mageysen kaçmayla hiç uğraşma skill atma, direkt öl kurtul en temizi bu.

Sorunun yanıtına da gelince, evet etkiler ama 1-2k gibi hasar artışı bekleme. Magede her şeyi staff belirliyor +9 gigasın varsa hiç arkana bakma.
    Last edited by NeverHopinq; 08-17-2020 at 07:17 AM.

Yani anladığım kadarıyla staf magiç power takılardan daha önemli

evet belki en çok yüzük ve staf etkiliyor ama, +7 ile +9 staf arasında 100 damage oynamaz. diğer karakterler de +7 +9 arasında dünyalar fark ederken mage de çok az farkediyor malesef.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    mp bonus yaratıklarda çok farkediyor. karşı ırk da o kadar fark etttiğini düşünmüyorum yılllar önce denemiştim.

Senior Member SUTCUvFatih's Avatar
    Primary stat veren takı neden hasar arttırmaz ki warrior str verip atak artıramamalı aynı hesap

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    60+ etkiliyor ama çok fazla değil. Bir de bu tamamen seninle alakalı bir şey değil. Karşıdaki kişinin resistine göre senin damagen daha az veya daha fazla artıyor.

Mesela +50 mp bonus ekleyip 500 resist olan birine vurunca 100 damage artıyor, aynı şekilde +50 mp ekleyip 100 resist olan birine vurunca 150 damage artıyor. Sanırım magede mp bonus saf damage üzerinden hesaplanıyor.

Magede mp damage artırması da bi işe yaramıyor çünkü takabileceğin takılar belli. EP +3 varken kimse Crystal necklace +3, light belt of life varken kimse +3 crystal belt takmaz. Magenin HP veren takıları genelde mp vermiyor. EP+3'te zaten 12 mp var, crystal neck taksa +18 mp artacak ama 375 hp düşecek. Aynı şey lbol için de geçerli. Lbol yerine crystal belt taksa +30 mp artacak ama 460 hp düşecek. Küpeler zaten hiç kullanılacak gibi değil. LKP +0 ile +3 arasında fark yok ikisi de 5 mp veriyor. Onun yerine crystal earring taksan 620 hp düşecek. Full takıları mp çevirsen 100 mp fark edecek ama 1,5 k hp fark edecek hatta undy ile 2350 hp düşecek. Zaten magenin hpsi az, daha da düşürünce bi anlamı olmayacak. Peki +100 mp kaç damage artıracak? Charına göre 150-200 arası. 200 damage için 2,3 k hp düşürmek mantıksız.

Bu da mp damage artırmaz diyenler için ufak bi video. +3 mp takı seti de yaptım, bi ara vaktim olunca test eder +150 mpde ne oluyor gösteririm.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    yaratıklarda da karşı ırka da fark eder ama getirisi götürüsünü hesap etmek lazım, aksi halde expe yatarsın yada npt olursun. birkaç gün önce güncel denememe göre 30 magic power %7.7 hasar(arenada) arttırıyor.
    Last edited by EraJacque16; 08-17-2020 at 12:54 PM.
    consume & adapt

Çok teşekkür ederim yani full mp ağırlık olunca pek bir espiri olmuyor anladığım kadarıyla