Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Slotların çoğunda geniesiz afk farm yapan okçular

altar da maradon da uçarak atak yapanları geçip el morad a geçtiğiniz de karşınıza genieleri olmayan afk veya ölü numarası yapan okçular la karşılaşıyorsunuz. 1. seviyeyi geçmek sizi yoruyor 2. seviye de bu türle karşılaşınca bıkıp yarın devam ederim diyorsunuz görev yapmaya fakat yarında aynı kişi aynı şekilde engel oluyor. Bu oyuncuların makro olduğu belli artık yaptıkları farm genie paralarını çıkarmıyor ki sadece auto loot alıp slota salıp gidiyorlar. Ben oyun mu oynayayım yoksa video programı açık bunların videosunu çekmekle mi uğraşayım. 3 seviye de neyle karşılaşıyoruz.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Forum üzerinden duyurulmayan, hilenin minimum dereceye inmesi için çalışmalar yapılıyor fakat illegal yazılım üreten kişiler veya şirketler de boş durmuyor. Yazılım sektörü sürekli gelişmekte olduğu için bu işe son vermek biraz zor fakat minimuma çekmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Her gün yüzlerce kişi Xigncode ve oyun içi kontroller sayesinde ceza alıyor. Bunlara ilave olarak siz oyuncularımız tarafından bize bildirilen oyuncuları tek tek inceliyor ve gerek görülürse ceza işlemi uygulanıyor.

Birkaç gün önce ceza verilenler hakkında konuyu aşağıya bırakıyorum,

Ceza Alan Oyuncular Hakkında - 229

Elbette raporlama yapma zorunluluğunuz bulunmuyor, bu iş gönüllülük esaslı bir durumdur.

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Gecen gun JR sonrasi pazarda biriken Genie'yi harcamak icin Altar EMC Grell slotuna gittim. 1 priest vardi, parti kurup afk kaldim biraz. Geri dondugumde parti okcularla dolmustu ve partide Genie'si acik tek kisi bendim. Sanirim herkes z+atak yapiyordu

CR'de sikayet ediliyor ya da edilmiyor, insanlar sikayet etmeye useniyor ya da vakit ayiriyor... Bundan bagimsiz olarak oyun ici denetimlerin siklastirilmasi lazim.

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

Forum üzerinden duyurulmayan, hilenin minimum dereceye inmesi için çalışmalar yapılıyor fakat illegal yazılım üreten kişiler veya şirketler de boş durmuyor. Yazılım sektörü sürekli gelişmekte olduğu için bu işe son vermek biraz zor fakat minimuma çekmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Her gün yüzlerce kişi Xigncode ve oyun içi kontroller sayesinde ceza alıyor. Bunlara ilave olarak siz oyuncularımız tarafından bize bildirilen oyuncuları tek tek inceliyor ve gerek görülürse ceza işlemi uygulanıyor.

Elbette raporlama yapma zorunluluğunuz bulunmuyor, bu iş gönüllülük esaslı bir durumdur.
    Nasil calistigini bilmedigim icin soruyorum: Oyunda ceza alan oyuncularin isimleri geciyor ya, bunlar sadece anlik denetimde verilen cezalarda mi geciyor yoksa CR'de yapilan sikayetlerin sonucunda verilen cezalarda da geciyor mu?

Senior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

İllegal yazılım(hile) değil ki makro kullanıyor hepsi, makroyu da zaten şikayet olmadan yakalayamıyorsunuz. Yani o ceza alanlar içinde sizin tespit ettiğiniz makrolu insan yok. Bırak tespit etmeyi videosu çekilenlerde bile oyun içi kontrol diyorsunuz. Adamın tradesi bloklu ise hiçbir şey yapılmıyor. En basit slotları bile gezen 1 tane gm olsa hiçbiri kalmaz ama sizin de umrunuzda değil.

Senior Member enezx's Avatar
    Malesef bu konuda durumlar çok ilginç
    Birinin makro olduğunu ispatlamak için trade atıp pm atıp oyun ici bilgisayar başında olmadığını yetkililere kanitlamaya çalışıyorduk
    Ancak şuan pm kapatıp trade blocklayip diledikleri yere z makro bırakıyorlar özellikle moradon haritasında fazlasıyla karşımıza çıkıyor
    Bunların videolarını aldığımizda oyun ici kontrol edilecektir deniyor ama hem rapor cevap alana kadar hem de kontrol edilene kadar o kişi oradan çoktan uzaklaşmış oluyor ve kasan kişiye hiç bir şey olmuyor
    Trade ve pm blocklu kişileri report etmek için bir taktığımiz varsa belirtin ben kendi sunucum için kesinlikle üşenmem her gün düzenli saatlerle gidip moradon turu atıp videoya alabilirim

Ama oyun ici kontrol edilecektir cevabını görünce insanda heves kalmıyor

Senior Member
    Dolar fİyatindan haberİn yok galİba

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    İllegal yazılım(hile) değil ki makro kullanıyor hepsi, makroyu da zaten şikayet olmadan yakalayamıyorsunuz. Yani o ceza alanlar içinde sizin tespit ettiğiniz makrolu insan yok.

Merhaba,

Ekip arkadaşımın ilettiği konuda Eryudes'in aşağıdaki açıklamasını görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Bu oyuncularımızın hesapları TPT, Makro ve Pedal kullanımı nedeniyle işleme alınmıştır.
    Yetkili ekip gün içerisinde gerekli kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirmektedir ve bu kontroller sonucunda illegal durumlara gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.

Senior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Malesef bu konuda durumlar çok ilginç
    Birinin makro olduğunu ispatlamak için trade atıp pm atıp oyun ici bilgisayar başında olmadığını yetkililere kanitlamaya çalışıyorduk
    Ancak şuan pm kapatıp trade blocklayip diledikleri yere z makro bırakıyorlar özellikle moradon haritasında fazlasıyla karşımıza çıkıyor
    Bunların videolarını aldığımizda oyun ici kontrol edilecektir deniyor ama hem rapor cevap alana kadar hem de kontrol edilene kadar o kişi oradan çoktan uzaklaşmış oluyor ve kasan kişiye hiç bir şey olmuyor
    Trade ve pm blocklu kişileri report etmek için bir taktığımiz varsa belirtin ben kendi sunucum için kesinlikle üşenmem her gün düzenli saatlerle gidip moradon turu atıp videoya alabilirim

Ama oyun ici kontrol edilecektir cevabını görünce insanda heves kalmıyor
    +1 her gün üşenmeyip raporlama kısmı hariç. Anlatın bilelim.

Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Merhaba,

Ekip arkadaşımın ilettiği konuda Eryudes'in aşağıdaki açıklamasını görebilirsiniz.

Yetkili ekip gün içerisinde gerekli kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirmektedir ve bu kontroller sonucunda illegal durumlara gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır.
    Merhaba, orada bahsettiğiniz yazılım makrosu ve illegal yazılım kısmına giriyor. En azından benim için Gerisini(mouseların kendi programları) tespit E DE Mİ YOR SU NUZ. Kontrolmüş şuymuş buymuş ezber cevaplardan vazgeçin herkes görüyor ne kadar kontrol olduğunu.

Senior Member
    Geçen gün toplamda 6 kişiyi raporladım oyun içi kontrol edilecektir denildi konu 2 3 gün kaldı sanırım şimdi arşive alındı raporladığım her oyuncuyu biliyorum bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu göreceğiz