Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
    Junior Member

12 yıl oldu halen yeni level güncellemesi gelmedi neden ?

en son 2008 yılında 83 level patch geldi ve şuan yıl oldu 2020 halen '' çoğu '' oyuncunun beklediği 90 level patch gelmedi

Ben prensip olarak ve akıl/mantıktan uzak olduğunu düşündüğüm için asla 10 milyar exp kasıp yanınada 1 gb para verip rebirth basamam çünkü karakterime yeni bir şey katmıyor sadece klasik 2 stat point katıyor.
    2 stat point ne demek ?
    warriorde 2 str = 16 attack x 10 = 160 attack
    roguede 2 dex = 16 attack x 10 = 160 attack
    priestte 2 healt = 60 hp x 10 = 600 hp
    magede 2 healt = 30 hp x 10 = 300 hp
    Reb sistemi ne mi ? 200 milyar exp kasarsın 10 gb para verirsin 100 k da np verirsin ve sana vaadetiği şeyler ; warriorde 160 attack , roguede 160 attack , priestte 600 hp , magede 300 hp... Sizce de komik değil mi ?

Bence Nttgamenin artık mgameye baskı uygulaması gerekiyor ve yeni skillerle birlikte 90 level patchinin oyuna eklenmesi gerekiyor,oyuna canlılık gerekiyor.

Senior Member enezx's Avatar
    Oyuna sürekli olarak üst seviye daha iyi hasarlı defanslı silahlar ve kıyafetler eklendi. Ama level olarak dediğiniz gibi bir değişiklik olmadı. Eğer level değişikliği gelirse şuan rebirt kasanlara ne olacak? Yeni skiller nasıl olacak? Bunlar gerçekten detaylıca düşünülüp eklenmesi gerekiyor şuanki oyunun dengesinin bozulmasını kimse istemez sanmıyorum. Belki uzak gelecekte görürüz yeni levelleri
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Junior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Oyuna sürekli olarak üst seviye daha iyi hasarlı defanslı silahlar ve kıyafetler eklendi. Ama level olarak dediğiniz gibi bir değişiklik olmadı. Eğer level değişikliği gelirse şuan rebirt kasanlara ne olacak? Yeni skiller nasıl olacak? Bunlar gerçekten detaylıca düşünülüp eklenmesi gerekiyor şuanki oyunun dengesinin bozulmasını kimse istemez sanmıyorum. Belki uzak gelecekte görürüz yeni levelleri
    Çözüm basit hocam
    Rebirth basılan npc e text üzerinden 2 seçenek eklersin ve seçenekler şöyle olur,

A)Ben mevcut levelimde kalmak istiyorum ve rebirth sistemini aktif etmek istiyorum.( Bu seçenek 59 ve 69 charlar içinde geçerli olursa onlarada avantaj sağlar(tabi yapmak isteyene) )

B)Ben levelimi yükseltmek istiyorum ve rebirth sistemini pasif etmek istiyorum.

Senior Member
    Oyunun motorik özellikleri yeni level özelliklerine uygun olmadığı için yakın gelecekte level bareminin artacağına ihtimal vermiyorum.
    Rebirth sistemiyle soyle bir yenilik getirilebilecegini düşünüyorum;
    Her rebirth 10 da bir, extra bir skill bonus karaktere açılabilir
    Örneğin : 83 Db priest rebirth 10 olduğunda party curse cure skilini extradan açabilecek
    Yani rebirth 20de party Ac
    Reb 30 da Undy gibi...
    Böylece rebirth güncellemesi işlevsellik kazanmış olur.

Junior Member
    Quote Originally Posted by BossHunter View Post
    Oyunun motorik özellikleri yeni level özelliklerine uygun olmadığı için yakın gelecekte level bareminin artacağına ihtimal vermiyorum.
    Rebirth sistemiyle soyle bir yenilik getirilebilecegini düşünüyorum;
    Her rebirth 10 da bir, extra bir skill bonus karaktere açılabilir
    Örneğin : 83 Db priest rebirth 10 olduğunda party curse cure skilini extradan açabilecek
    Yani rebirth 20de party Ac
    Reb 30 da Undy gibi...
    Böylece rebirth güncellemesi işlevsellik kazanmış olur.
    Hocam rebirthhten kasma olayını demeseydin önerin güzel diyebilirdim
    Sadece rebirth 10 a kasmak için yaklaşık 180-200 milyar exp lazım hocam reb 20 için çarp 1,5 katıyla reb 30 için çarp 3,5 katıyla yani bunlar yazınca kolay geliyo ama reb 10 a kasmak için sadece kaç genie tüpü gidiyor kaç pot gidiyor 1-2 exp pre gidiyor maliyetli işler.
    O yüzden 90 level sistemi gelirse bu iş kökten çözülür.
    90 level sisteminin gelmesi oyunun motorik sistemini hiç bir şekilde etkilemez bence çünkü nasılsa 75 son patchken 80 skilleri geldiğinde oyun motoriği etkilenmediyse 83 varkende 90 gelirse etkilenmeyecektir.
    Şuan hali hazırda 83 level bir karakterde 148 skill point hakkı var eğer 90 level sistemi gelirse 162 skill point hakkımız olacak.

162 point için ;

warrior : 90 attack , 70 defance , 2 master
    asas : 90 assasing,42 explore , 30 master / 90 assasing , 48 explore , 24 master / 90 assasing , 60 explore , 12 master
    okçu : 90 archer , 70 explore , 2 master
    mage : 90 fire , 70 ice , 2 master
    priest : 90 holy , 60 heal , 12 master
    Kurianı hiç oynamadım bilmiyorum skillerinin isimlerini dahi bilmiyorum.

Yani sencede enfes durmuyor mu ?
    Last edited by bylong001; 08-03-2020 at 11:01 AM.

Banned
    Yeni bir şey getirmeye gerek yok.
    Her birşey ayarlanmış durumdadır.
    Misal 83 lvl. skili.
    Sadece wariorda var. Diğer coblarda yok.
    Yani yeni bir değişikliğe gerek yok.
    Wer wariora gitsin olmuş zaten.
    83 skilini fazla sorgulamayın. Uff olursunuz. Ben forumdan 4 kere uff oldum
    Last edited by ZAAAA5555; 08-03-2020 at 11:25 AM.

Banned
    Enteresan olan şey yani sorulması gereken soru neden sorulmuyor ?
    Wariorlardan mı korkuyorsunuz ?
    83 skili neden sadece wariorda var başka joblarda neden yok ?
    83 skilinin sadece wariora verilmesiyle oyunun dengei neden kasten warior lehine bozuluyor ?
    Benim salak kafm işte.
    Zaten bu konuyu açanlar yeni bişeyler istemişler. Tabiki yani bir yenilik gelirse kime gelir ? Tabiki wariora gelir.
    Şu wariorcular harbiden çok uyanıklar.
    83 skilini sadece kendileri kullanıyorlar diğer 5 job elemanları da ayakta uyuytuyorlar. Kmiseninin gıkı çıkmıyor

Junior Member
    Quote Originally Posted by ZAAAA5555 View Post
    Enteresan olan şey yani sorulması gereken soru neden sorulmuyor ?
    Wariorlardan mı korkuyorsunuz ?
    83 skili neden sadece wariorda var başka joblarda neden yok ?
    83 skilinin sadece wariora verilmesiyle oyunun dengei neden kasten warior lehine bozuluyor ?
    Benim salak kafm işte.
    Zaten bu konuyu açanlar yeni bişeyler istemişler. Tabiki yani bir yenilik gelirse kime gelir ? Tabiki wariora gelir.
    Şu wariorcular harbiden çok uyanıklar.
    83 skilini sadece kendileri kullanıyorlar diğer 5 job elemanları da ayakta uyuytuyorlar. Kmiseninin gıkı çıkmıyor
    Tamam işte 90 level sistemi geldiğinde tüm joblarda 90 skill pointli opsiyonlar olacak.

Sadece warriorda 83 skillinin olması konusunda haklısın biraz değişik kaçıyor ama zaten warriore 83 skillinin gelmesi 2010 yılında oldu belkide warriore olan talebi arttırmak için getirdiler 10 yıl önce bunu bilemeyiz fakat 90 level sistemi geldiğinde tüm joblar skill açısından eşit olacak görüşündeyim.

Senior Member SUTCUvFatih's Avatar
    Level sisteminden önce günlük görevler lesser yaratıklar exp seal filan eklenmeli

Senior Member
    Quote Originally Posted by bylong001 View Post
    Hocam rebirthhten kasma olayını demeseydin önerin güzel diyebilirdim
    Sadece rebirth 10 a kasmak için yaklaşık 180-200 milyar exp lazım hocam reb 20 için çarp 1,5 katıyla reb 30 için çarp 3,5 katıyla yani bunlar yazınca kolay geliyo ama reb 10 a kasmak için sadece kaç genie tüpü gidiyor kaç pot gidiyor 1-2 exp pre gidiyor maliyetli işler.
    O yüzden 90 level sistemi gelirse bu iş kökten çözülür.
    90 level sisteminin gelmesi oyunun motorik sistemini hiç bir şekilde etkilemez bence çünkü nasılsa 75 son patchken 80 skilleri geldiğinde oyun motoriği etkilenmediyse 83 varkende 90 gelirse etkilenmeyecektir.
    Şuan hali hazırda 83 level bir karakterde 148 skill point hakkı var eğer 90 level sistemi gelirse 162 skill point hakkımız olacak.

162 point için ;

warrior : 90 attack , 70 defance , 2 master
    asas : 90 assasing,42 explore , 30 master / 90 assasing , 48 explore , 24 master / 90 assasing , 60 explore , 12 master
    okçu : 90 archer , 70 explore , 2 master
    mage : 90 fire , 70 ice , 2 master
    priest : 90 holy , 60 heal , 12 master
    Kurianı hiç oynamadım bilmiyorum skillerinin isimlerini dahi bilmiyorum.

Yani sencede enfes durmuyor mu ?
    Oldukça güzel dursada kısa vadede uygulanması çok mümkün durmuyor.
    Çünkü ;
    Mevcut rebirth olan karakterler ne olacak ve yeni skillerin vereceği hasar mevcut hp ve defansla karşılanabilir olur mu?