Results 1 to 9 of 9
    Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)

Macro ile arena legend hakkında

Bu macro ile arena legend kasma işi yasal mı ? Herkes çok rahat şekilde geceleri kasıyor siriusta. 2 tane macro tp charı ve 3 4 tane macro ile durmadan kalkan char 7/24 rahat rahat kasıyorlar.

Videosunu da aldım fakat sıkıntı şurada. Macro konularına oyun içi kontrol edilecektir deniyor ve 1 gm bu dakikadan sonra oyuna girip adamın yanına gidiyor o an macroda değilse adamı legal işaretliyor. Videoda macro olduğu açıkça belli olsa bile... Ha bir de şu var eğer serbestse söyleyin ben de laptoplarımı bu işi yapmak için kullanacağım.

Senior Member PLea's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Legal olarak Arena Legend görevini bir başkasıyla yapmakta bir sakınca yoktu diye hatırlıyorum. Ancak işin içine illegalite girdiği zaman tabiki bu can sıkıcı hale geliyor.

Senior Member enezx's Avatar
    Dostum oyunda bir paramun slotları var sadece gece de değil 24 saat makroyla takılıyorlar 2 warrior takır takır slot dönüyor, oyun ici kontrol edilmiyor. Sadece gece 4 5 saatte bitirilen bir görevi zor kontrol ettirirsin

Member LuthierzaMaeglin's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Videoyu Cheat Reports'a İletip, En Sağlıklısı İncelenmesini Beklemekte Bence... Çünkü Bir Kere İçin Kullanan İnsan Mutlaka Tekrar Kullanır Ve Gerekli Cezayı Alır Diye Düşünüyorum.
    Last edited by LuthierzaMaeglin; 08-03-2020 at 08:42 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LuthierzaMaeglin View Post
    Videoyu Cheat Reports'a İletip, En Sağlıklısı İncelenmesini Beklemekte Bence... Çünkü Bir Kere İçin Kullanan İnsan Mutlaka Tekrar Kullanır Ve Gerekli Cezayı Alır Diye Düşünüyorum.
    Macroyla 7/24 farm yapan insanlar var daha ceza aldıklarını görmedim. K0xp adamı bile 15 günde zor banlattık. O da 10 kere raporladık.

Senior Member
    Nickname
    Alnilam
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Elminester
    Race
    El-Morad
    bazı forum sitelerinde şu kadar paraya 1 gece de bu görev açılır diye konu açıyorlar..
    bilmem kimin güvencesiyle arena legend açılır vs vs..
    bizler basit oyuncularız ve bunları görüyoruz
    GM lerin bunları görmemesi ve haberi yokmuş gibi davranmaları çok garip geliyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Şu anki sistem ve çalışan sayısı çok yetersiz. Her server için en az 3-4 kişilik bir ekip görevlendirilmeli ve düzenli olarak oyun içi kontrol sağlanmalı.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Bakın işin saçma kısmı şu: X kişisi, para karşılığı arena legend görevini "macro ile yapan" bu adamları tutuyor ve charının itemlerini kilitledikten sonra bilgileri karşıdakine verip 1 gecede görevini yaptırıyor. Bu adam macrodan ceza alsa bilindiği üzere macro kullanımının ilk cezası sadece hapis cezası... Yani saçma ve sorunlu kısım burası oluyor : Bu adam illegal yolla elde ettiği achive bonusunu charını hapisten çıkardıktan sonra kullanmaya devam ediyor.

İllegal kazanımların elden alınması gerekmez mi ? Örneğin eski sunucularda illegal kazanım olan +30 itemler +21 itemler vs. silindi. Ben bakınca bu iki durum da aynı şekilde illegal. Birisinin cezası item silmek, char banlamak olup da diğerinin hapse gir çık sonra legalmiş gibi devam edebilirsin olması çok saçma... Her iki durum da illegal kazanım içeriyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Bakın işin saçma kısmı şu: X kişisi, para karşılığı arena legend görevini "macro ile yapan" bu adamları tutuyor ve charının itemlerini kilitledikten sonra bilgileri karşıdakine verip 1 gecede görevini yaptırıyor. Bu adam macrodan ceza alsa bilindiği üzere macro kullanımının ilk cezası sadece hapis cezası... Yani saçma ve sorunlu kısım burası oluyor : Bu adam illegal yolla elde ettiği achive bonusunu charını hapisten çıkardıktan sonra kullanmaya devam ediyor.

İllegal kazanımların elden alınması gerekmez mi ? Örneğin eski sunucularda illegal kazanım olan +30 itemler +21 itemler vs. silindi. Ben bakınca bu iki durum da aynı şekilde illegal. Birisinin cezası item silmek, char banlamak olup da diğerinin hapse gir çık sonra legalmiş gibi devam edebilirsin olması çok saçma... Her iki durum da illegal kazanım içeriyor.
    Aynen öyle her iki durumdada illegalite mevcut. O yüzden illegal bir şekilde elde edilen achievement oyuncudan silinmeli.