Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
    Junior Member

Angry Teşekkürler NTTGAME !!!

Burdan herkes adına NTTGAME'e canı gönülden teşekkürlerimi iletmek isterim şimdi herkes nedenini merak ediyordur hemen açıklayayım görevler sıfırlancak diye görevleri yapalım dedik fakat trade edilemeyen veya edilebilen görev itemlerini çıkarmaya uğraşana kadar archive görevlerini tamamladık hep beraber misal lamiadan 4 tane çıkan item için sadece ben 186 tane kestim EXPERT görevi için 10 000 tane ağaç kestim toplamda 40 kağıt alamadım daha buraya hepsini tek tek sıralarımda canınızı sıkmak istemiyorum lütfen şimdi biri çıkıpda Drop Rate düşürülmedi sizde sorun var demesin 7/24 abestli gezen biriyim

Senior Member enezx's Avatar
    Droplara çok güzel şekilde bağladın dostum
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Senior Member
    Güzel güzel okuyordum konu drop oranlarına ordanda abdeste gitti kesinlikle droplarda birşey olduğunu düşünmüyorum geçen ay gold premium vardı bu ay dc premium aktive ettim aylardır droplarımın ortalaması neyse hala onu almaya devam ediyorum

Senior Member SUTCUvFatih's Avatar
    Bizi bizden aldın tebrik ederim

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Şans faktörünü her zaman göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sıkça belirttiğimiz gibi, güncel zaman diliminde herhangi bir drop güncellemesi gelmedi. Bu tarz durumlar duyuru olarak sizlerle paylaşılmaktadır.

Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Merhaba,

Şans faktörünü her zaman göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sıkça belirttiğimiz gibi, güncel zaman diliminde herhangi bir drop güncellemesi gelmedi. Bu tarz durumlar duyuru olarak sizlerle paylaşılmaktadır.
    Şans faktörü yeni serverlar açıldığından beri bizim oynadığımız oyunda olmayan bir şey miydi sayın moderatör ? Yani şans dediğiniz bu faktör haziran başında gelen bir güncellemeden sonra mı devreye girdi ? Tam olarak 'droplar değişmedi, şans' şeklinde her konuda kullanılan kalıp cümleden, 'şans' diye bir şey getirildiğini ve bununda dropları düşürdüğünü mü anlamalıyız?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by kamv012filoa View Post
    Şans faktörü yeni serverlar açıldığından beri bizim oynadığımız oyunda olmayan bir şey miydi sayın moderatör ? Yani şans dediğiniz bu faktör haziran başında gelen bir güncellemeden sonra mı devreye girdi ? Tam olarak 'droplar değişmedi, şans' şeklinde her konuda kullanılan kalıp cümleden, 'şans' diye bir şey getirildiğini ve bununda dropları düşürdüğünü mü anlamalıyız?
    Arama kısmına drop yazarsanız aynı konuların 3 sene önce de 5 sene önce de açıldığını görebilirsiniz. Ben en son girdiğim 3 JR'den üst üste aralıksız 3 Gold Bar aldım ve çıkan silver gemlerden 1 hafta boyunca sadece unique item düştü. Bu sadece aşırı şanstan kaynaklıdır. Şimdi ben bunları aldım diye elbette bu şekilde devam edecek değildir. Bazen CZ Aoc spotundan 15 dk içinde 3 bus düşüyor bazen de 2 saatte hiç drop atmıyor. Birisinin elinde bu oranları sürekli değiştiren bir vana yok. Oyuncular fazla drop aldıklarında foruma gelip droplar arttı mı diye konu açmıyor ama saatlik drop oranlarını baz alıp azını aldıklarında droplar mı düştü diye konu açıyorlar. İşte bütün sorun bundan kaynaklanıyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Arama kısmına drop yazarsanız aynı konuların 3 sene önce de 5 sene önce de açıldığını görebilirsiniz. Ben en son girdiğim 3 JR'den üst üste aralıksız 3 Gold Bar aldım ve çıkan silver gemlerden 1 hafta boyunca sadece unique item düştü. Bu sadece aşırı şanstan kaynaklıdır. Şimdi ben bunları aldım diye elbette bu şekilde devam edecek değildir. Bazen CZ Aoc spotundan 15 dk içinde 3 bus düşüyor bazen de 2 saatte hiç drop atmıyor. Birisinin elinde bu oranları sürekli değiştiren bir vana yok. Oyuncular fazla drop aldıklarında foruma gelip droplar arttı mı diye konu açmıyor ama saatlik drop oranlarını baz alıp azını aldıklarında droplar mı düştü diye konu açıyorlar. İşte bütün sorun bundan kaynaklanıyor.
    Sayın ScORp_LiON, özellikle belirtmek istiyorum ki eğer haziran ayından önce aldığımız drop bahsettiğiniz gibi 'fazla' idiyse ve bu haziran başında bir şekilde 'şans' faktörü, 'drop düşmesi' yada herhangi bir isimle 'düzenlendiyse' ben sadece bunu öğrenmek istiyorum. Yani drop düşmedi, drop güncellendi, drop ayarlandı, şans faktörü eklendi, dc pre bozuktu fazla atıyordu, düzelttik yada her neyse. Ama bir şey değişti ve bu değişen şey sizin bilginiz dahilinde değilse bir hata oluştu. Anlatmak istediğim şey bu.

Bir farm spotunun günlük getirisi üç aşağı beş yukarı sabittir. Eski sisteme göre örnek veriyorum; aoc keserken 10 saat bus almazsınız belki. Kalan 10 saatte, saat başı birer bus alırsınız, bu şanstır. Ancak ks yoksa, aynı serilikte kesiyorsanız, herhangi bir aksaklık yaşanmadıysa son 4 saatte size 100 tane bus atar. Böylece aoc düzenlemesi öncesindeki günlük 100-120 bus aralığını yakalarsınız. 24 saat boyunca, saatte 4 bus alabilirsiniz. Yukarıda örneğini verdiğim şekilde düzensiz olarak drop alabilirsiniz. Bunlar günlük kastığınız bus miktarını değiştirmez. Günde 10k hayvan kesiyorsanız, 10k hayvanın ortalama drobu sabittir. Herhangi bir değişken olmadığı müddetçe ocak ayında günlük 110 bus ortalama tutturduysanız, şubat ayında bu 100 olabilir ancak 50 OLMAZ. İşte ocak, şubat,mart,nisan ve mayıs ayında 110 bus ortalamayla giderken, haziran ve temmuz aylarında 50 bus ortalamaya düştüyse spotun getirisi buna şans denemez. Yani hadi ben şanssızım, serverdaki farm yapan, yapmak isteyen, dc pre,köpek ve peri ayarlarıyla oynamaktan kafayı yiyen herkes mi şanssız ? Yani 2 aydır bu oyunu oynayan bahçe farmcılarından, eslant farmcılarına, cz boro balrogdan, ms cilere ve hatta delosculara kadar herkes mi şanssız ? Tüm bu bahsettiğim spotların saatlik, günlük, aylık getirileri yarı yarıya düşmüşken, nasıl bu durum şansla açıklanabilir ? 2 aydır bir allahın kulu 'ben haziran öncesindeki getiriyi yakaladım' şeklinde bir beyanda bulunmadı. Ne bir saatlik ne de günlük farm getirisi için bu cümleyi kuran görmedim. Bu durum yeni serverlar açıldığı günden beri böyleydi, sadece yeni serverlar için değil bakın, süre vermek açısından yeni serverların açıldığı tarihi kullanıyorum. Şimdi aoc harici olarak düzenlendi ve dropları düşürüldü, bu durum duyuruldu. O nedenle kafa karışıklığı olmasın, bahsettiğim spotlar aoc değil. Saatlik yada günlük bir durumda değil. Yaklaşık 2 aydır süregelen bir olay.

Senior Member
    Quote Originally Posted by missekko View Post
    Sayın ScORp_LiON, özellikle belirtmek istiyorum ki eğer haziran ayından önce aldığımız drop bahsettiğiniz gibi 'fazla' idiyse ve bu haziran başında bir şekilde 'şans' faktörü, 'drop düşmesi' yada herhangi bir isimle 'düzenlendiyse' ben sadece bunu öğrenmek istiyorum. Yani drop düşmedi, drop güncellendi, drop ayarlandı, şans faktörü eklendi, dc pre bozuktu fazla atıyordu, düzelttik yada her neyse. Ama bir şey değişti ve bu değişen şey sizin bilginiz dahilinde değilse bir hata oluştu. Anlatmak istediğim şey bu.

...

O nedenle kafa karışıklığı olmasın, bahsettiğim spotlar aoc değil. Saatlik yada günlük bir durumda değil. Yaklaşık 2 aydır süregelen bir olay.
    Buna verebilecekleri bir cevap yok. Muhtemelen konunun bundan sonrasında konuya modsuz devam edilecek.

Senior Member
    ya reis üzüldüğün şeye bak sell trade edilen görev itemleri altar 2 come