Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 130
    Quote Originally Posted by Peniscola View Post
    Rosetta'da bronze premium alsan bile sıralamada 1. olunca kar edemiyorsun hesaplayınca sen onu tekrar hesap et Yani bu çözümde ordan aldığın şey "ödül" olmuyor. Senin önerdiğin çözümde ödül alınan bi etkinlikte aslında hiç kimse kazanç elde edemiyor. Kaldı ki sözde free to play olan bi oyunda etkinlikten ödül kazanmak için minimum fiyatı 716 cash olan bi premiuma sahip olma zorunluluğu getirmenin mantıklı bi davranış olduğunu da düşünmüyorum.

Bu olayı kendime saklayıp 20 tane karakter açıp ilk 20'ye sokabilirdim ama ben ortada haksızlık olduğunu düşündüğüm için ve herkesin pastadan pay alması gerektiğine inandığım için bu konuyu açıyorum. Fedakarlığı benden beklemene üzüldüm, burda birçok kişinin hakkını yiyen tek bi kişi varken.
    Sirius, Altar ve Vega üçlüsünde de aynı bu tip oyuncular mevcut.Bir kişi yemiyordur inan.Peki tek acc tek char yapılınca bu adamların ilk 10 için 10 acc açmamalarını engelleyecek bir önerin var mı? Free account olduktan sonra istediği kadar açıp girer kardeşim bunu nasıl engelleyeceğiz.Buradaki hakszılık kavramı çok değişik bir kavram oluyor.Oyun ve bu etkinlik legal olarak buna izin veriyor çünkü.Full pus bir adamın pus olmayan bir oyunucuyu rahat rahat kesmesi de haksızlık diyebiliriz o zaman.Adam parayı basmış keser tabi mantığını drakiyede uygulayabilirsin.Parayı basmış en üst düzey itemlerle daha kısa süreler yapıyor.Aslında free to play görünen bir oyun ama kazanmak için pay to play oynaman lazım.O yüzden oyunun bu pay to play mantığı gereği bir caydırıcılık olması açısından ben premium şartını koştum.Başka türlü bir engelleme önerin varsa buyur.

Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Solarpleksus29 View Post
    Sirius, Altar ve Vega üçlüsünde de aynı bu tip oyuncular mevcut.Bir kişi yemiyordur inan.Peki tek acc tek char yapılınca bu adamların ilk 10 için 10 acc açmamalarını engelleyecek bir önerin var mı? Free account olduktan sonra istediği kadar açıp girer kardeşim bunu nasıl engelleyeceğiz.Buradaki hakszılık kavramı çok değişik bir kavram oluyor.Oyun ve bu etkinlik legal olarak buna izin veriyor çünkü.Full pus bir adamın pus olmayan bir oyunucuyu rahat rahat kesmesi de haksızlık diyebiliriz o zaman.Adam parayı basmış keser tabi mantığını drakiyede uygulayabilirsin.Parayı basmış en üst düzey itemlerle daha kısa süreler yapıyor.Aslında free to play görünen bir oyun ama kazanmak için pay to play oynaman lazım.O yüzden oyunun bu pay to play mantığı gereği bir caydırıcılık olması açısından ben premium şartını koştum.Başka türlü bir engelleme önerin varsa buyur.
    Çözüm için çok düşünmedim öncelikle problemin GM ekibi ve oyuncular tarafından kanıtlı bi şekilde görülmesini istediğim için bu konuyu açtım. Forum hesabımdan geçmişte draki ile ilgili açtığım konulara bakabilirsin bundan 2 yıl önce 60-70 level civarı kozperlar sıralamaya çok giriyorlardı ve o zamanlar o açtığım konularda oyuncularla ortak olarak konuştuğumuz çözüm rank için level sınırı getirilmesiydi. Sıralamaya girmek için minimum 83 level olma şartı getirilebilir bu sınır gerekirse radikal olarak Altar, Vega, Sirius’ta 83/5, diğer sunucularda 83/10 yapılabilir mesela veya tüm sunucularda 83/1 de yapılabilir duruma göre. Böylelikle hem 100’den fazla karakteri olan kişiler Rebirth basmak için çok fazla para ödemek zorunda kalır hem de o kadar karaktere np kasmak zorunda kalırlar uzun süre engellenmiş olur. Sıralama yapmak isteyen de bi zahmet karakterini kasmalı bence zaten. Warrior, rogue, priest ve kurianda 83 level altı sıralamaya girmesi düşük ihtimal ama magede 79 level yetiyor diye özellikle belirtmemin sebebi buydu. Rebirth kasmak da oyun içinde daha çok önem kazanmış olur. Bu sadece şu an aklıma gelen bir öneri, üzerine düşünülecek olsa daha bir sürü öneri çıkar.

Bahsettiğim kişi zaten Sirius, Altar, Vega’da da var ayrıca onu da tekrar belirtmek istiyorum sen Sirius, Vega, Altar’da da böyleleri var dediğin için. İlk posttaki olympia rankına bak ordan aynı tagli bir oyuncu Vega’da 1.

Bir de şunu söyleyeyim. Bu oyuna cebimden 1 kuruş bile yatırmadım. Her şeyi oyun içi kazanarak yaptım ve drakide 12 aydır birinci oluyorum. Yani para basmadan da bu oyunda bi şeyler yapılabiliyor.

Premium şartı biraz ağır olabilir kendimden örnek verecek olursam ben eski sunucuda aylardır premiumsuz oynuyorum ve sıralamadayım. Sırf sıralama için premium alsam premiumun masrafı benim sıralamadan alacağım kutunun değerinden daha yüksek. Ama başka çözümler düşünülebilir elbette. İlk etapta tek account'tan tek server'da sıralamaya girebilme sınırı getirilse iyi olur diye düşünüyorum.
    çözüm önerilerinden biri senin aleyhine olunca direk ağır öneri olmuş oldu

herkes her serverda 4 slotuda 79 a kasıp aynı itemleri aktararak sıralama yapabilir bunda ne sorun var ki. adam onca çarı kasmak için o kadar çara item dizmek için günlerini aylarını harcadı belkide ondan sonrada ekmeğini yiyor. aynısını sizde yapıp sizde kazanabilirsiniz.

Senior Member PLea's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Çözüm basit, tek IP tek account. Var işte bir hayalimiz

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by NefretD0LU View Post
    çözüm önerilerinden biri senin aleyhine olunca direk ağır öneri olmuş oldu

herkes her serverda 4 slotuda 79 a kasıp aynı itemleri aktararak sıralama yapabilir bunda ne sorun var ki. adam onca çarı kasmak için o kadar çara item dizmek için günlerini aylarını harcadı belkide ondan sonrada ekmeğini yiyor. aynısını sizde yapıp sizde kazanabilirsiniz.
    Nefret dolu kardeşim zaten benim bahsettiğim kişinin Altar, Vega, Sirius'ta da karakterleri olduğu için ve muhtemelen tek account'unda 9 server'da 36 karakteri olduğu için bu kişi her ay bronze premiumunu alıyordur. Bu sebeple premium önerisinde bahsettiğim kişiyi hiçbir şekilde engelleyememiş oluyorsun. Benim gibi yıllardır tek server'da tek karakteri olup onu geliştirmeye uğraşan kendi halinde oyuncuyu engellemiş oluyorsun. Ağır bi karar olduğunu umarım bu açıklamamla anlarsın. Benim önerdiğim reb 10 çözümü de benim aleyhime çünkü karakterim şu anda reb 10 değil ve exp kasmıyorum ama bu kişi ya da kişileri engelleyecekse onu da öneri olarak söyledim. Zaten kendimi düşünseydim ben de 20 karakter açar isimlerini farklı farklı yapar ekmeğime bakardım. Burda zarar gören ben değilim, ben zaten aylardır birinci olduğumu söyledim. Benden sonrakiler için insanlar oyundan soğumasın aynı isimli bu karakterleri görünce draki denemekten vazgeçmesin herkes kazansın rekabet olsun insanlar arasında diye çabalıyorum sen gelip senin aleyhine öneriye ağır geliyo diyosun.

Adam bir etkinlikte dağıtılan ödülleri tek başına topluyor bunda adaletsizlik olduğundan bahsediyorum. 18 kişi girilen Chaos etkinliğinde 18 karakterin de tek kişiye ait olduğunu ve tüm kutuları kendisinin aldığını düşün. Bunu yapan kişiyi eleştirene de siz de 18 karakter açın siz de yapabilirsiniz demek mi doğrudur yoksa bu bir oyun olduğu için ve etkinliklerde herkesin savaşması gerektiği için bu kişiyi tek karakterle sınırlandırarak eşit şartlar oluşturmaya çalışmak mı doğrudur?
    Last edited by Peniscola; 08-02-2020 at 01:02 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    İlginç ve gözden kaçan bir konu. Umarım bu durum araştırılır ve bir çözüm üretilir.

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by CONSTANTINEDRAGASESPALAIOLOGOS View Post
    İlginç ve gözden kaçan bir konu. Umarım bu durum araştırılır ve bir çözüm üretilir.
    Forumdaki oyunculardan "evet hakkımız yeniyor bunu acil düzeltin" diye dönüş alacağımı düşünmüştüm onun yerine adam uğraşmış yapmış sen de yap deniyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Forumdaki oyunculardan "evet hakkımız yeniyor bunu acil düzeltin" diye dönüş alacağımı düşünmüştüm onun yerine adam uğraşmış yapmış sen de yap deniyor.
    Kaliteli bir oyun için bu tür sorunların düzeltilmesini talep etmeliyiz. Herkese iyi oyunlar.

Junior Member
    Drakide legal yollarla aylık 100 gb kasmanız imkansız hesaplayalım :

Drakide para kasmak için oynayacağımız job mage olacak ve uskodaki tüm serverlerde yani 9 serverde oynayacağız.
    Almamız gereken item listesi :
    +7 woe
    +2 veya +3 dual flame ring
    +2 veya +3 crystal earring,belt,neck
    +8 mp basılı paper set

1 serverde 12 çarımız olacak 9 serverde 108 char yapar
    1 serverdeki 12 çar olacağından çarlardaki itemleri dönüşümlü kullanacağız
    yani 9 server için 9 sefer aynı itemleri dizeceğiz
    Masrafını hesaplamıyorum detaya girmeyeceğim.
    Hera sc ve sw sc basılıyken bahsettiğim itemlerle 9-10 dakika aralığında rahat bitirebilirsiniz ve ay sonunda 3 kutu alırsınız.
    108x3=324 old draki box yapar
    kutuların fiyatları serverlere göre farklılık gösteriyor ama genel olarak 10-15 m aralığında biz 12,5 m alacağız.

Karakterler kutu toplamayacak çünkü toplasa bile dc premiumsuz 6 drakiden 2 tane atsa yaklaşık 6,5 gb yapıyor 108 karakter gerek yok yani.
    1 aylık kazancı hesaplayalım :

324x12,5 m = 40,5 gb yapıyor

1 aylık masrafı hesaplayalım :
    her server için pustan 1 adet hera sc ve 1 tüp sw sc alıyoruz ve tabii ki DC pre + peri alıyoruz.
    249x9=2241 cash
    79x9=711 cash
    Toplam = 2952 cash

Yani cashi masraftan düştüğün vakit 35 gb kalıyor.

Ha tabi bu hesabım legallere yönelik ve legal olarak zor bir iş
    108 tane chara girip draki yapacaksın bildiğin işgence gibi bir şey

Ama illegal olup 324 chardan yapan birisi dediğin gibi 100 gb gibi bir rakama ulaşabilir.
    Last edited by bylong001; 08-02-2020 at 05:48 PM.

Sherlock holmes gibi adamsın lan. Eyalet isimleri evet mantıklı.