Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 130
    Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

İllegal Yolla Draki'den Ayda 100 GB Üstü Gelir Sağlamak

Yeni eklenen Rank sistemiyle artık Draki'de ilk 100'ü görebiliyoruz. Rosetta'da oynayan bir mage olarak şunu fark ettim. Güncellemenin geldiği gün bir kişi 10'ar dakika arayla 20 tane karakteri sıralamada 2. lik ile 22. lik arasına yerleştirdi. Tüm karakter nick'leri benzer. Tek kişiye ait olduğunu anlayabiliyorsunuz. Sonra tüm server'larda yaptığından şüphelendim ve ne göreyim. Bütün server'larda aynı ya da benzer nick'ler var ve her server'da en az 20 karakterleri kesin var. Bunlar nick'i aynı olup da benim anladıklarım. Belki fazlası da vardır. Kanıt olması için aşağıda bi kısmını paylaşıyorum. Tüm sıralamalar mage sıralamasıdır. İki post halinde atıcam çünkü uzun geliyor forum için.
    Last edited by Peniscola; 09-08-2020 at 11:08 AM.

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Warrior, Rogue, Priest ve Kurian sıralamalarını bilmiyorum o job'ları oynamadığım için. Ama onlarda bu kadar abartılı yoktur diye düşünüyorum. Çünkü onlarda yüksek atak gerekiyor ve karakterlerin yüksek değerde itemlere sahip olması gerekiyor. Ama magede çok daha uygun miktara tüm serverlarda gerekli itemlere ulaşılabilir. Aynı şekilde bir warrior drakide daha fazla atak için 83 level olup reb 10 kasmayı düşünebilecekken, magede 79 level karakter yeterli oluyor sıralama için bu da çok önemli bi sebep tabii.

Daha fazla ss atmama gerek olmadığını düşünüyorum. Tüm server'lara mage açıp sol altta ranktan bakabilirsiniz. Benim burda attıklarım dışında aynı tag kullanılarak açılmış karakterleri de mevcut bu kişi ya da kişilerin. Bu attıklarım buzdağının sadece görünen kısmı. Buna bi sınırlama getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle yapanlar yüzünden insanlar drakiden soğuyor ve girmek istemiyor. Sen de yap, eziksin yapamıyorsun vs. diyecekler için şimdiden bilgilendireyim rosettada 12 aydır birincilik bende.
    Last edited by xMakhWelo; 01-08-2021 at 02:03 PM.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    bu konudaki abuse'dan bahsedince geliyorlar hemen sende yapcılar. herkes 1 karakerle girse şuraya da 10 dk yapabilen adam da ufak da olsa ödül alsa, herkes hak ettiği rankda olsa ne güzel olurdu.
    consume & adapt

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    bu konudaki abuse'dan bahsedince geliyorlar hemen sende yapcılar. herkes 1 karakerle girse şuraya da 10 dk yapabilen adam da ufak da olsa ödül alsa, herkes hak ettiği rankda olsa ne güzel olurdu.
    Benim çabam da herkesin hak ettiğini alması yönünde. İlk etapta bir account'ta sadece tek server'da draki sıralamasına girebilme sınırı getirilmeli diye düşünüyorum. Böylece 9 server 36 karakterden, 1 server 4 karaktere iner en başta.

100 gb üstü gelirmi ayda yuh derim ben anca günde 14 Saat onlineyim ayda gelen oyun parasi bana en fazla oda 300m gecmez hiç draki girmedim denesem alirmiyim 100 gb üstü )

hile engelleme sistemi çok çok rezil adam cz de 83 level itemli kurian ile tpt kullanıyordu 1 ay boyunca banlanmadı (Kurian, asas gibi hızlı koşuyordu duvardan geçiyordu yakın zehir vurma skilini en az 10 15 range öteden vurabiliyordu yani bu saydıklarımı adam 1 ay boyunca destan cz de kullandı şaka gibi ya 1 ay kosskoca bir ay boyunca kullandı) en son detaylı bir video attım öyle banlandı yani anlayacağın iş çıkmaz bu dediğin şeyden eğer sen oyuncu olarak üstelemezsen hiç ilgilenmiyorlar umarım bu yorumumuda silmek yerine eleştiri olarak alırlar ama sanmıyorum

Senior Member
    Şu konuyu onlarca kere söyledim kimsenin iplediği yok. Altarda 2 dakika 44 saniye ile 1. olan koxper vardı sıralamada.
    Otomatik level kasan bot karakterler ortaya çıkmadan önce 9dakika50 saniye civarı süreyle ilk 20 de olurdum şimdi ay sonuna kadar 30 40 larda olduktan sonra ay sonu ilk 100 den düşüyorum sıralamada olmuyorum.
    Kaç kere anlattım nttnow da da açık var drakide de diye ama nafile. Adamlar seri seri otomatik çar kasıyor her görevi otomatik yaptırıyor drakiye sokuyor.Bir günde 50 60 sıralama gerilediğimiz sıralamadan düştüğümüz oluyor ve sıralamadaki adamlara bakıyorsun daha önce oyunda görmemişiz.
    Adamlar o kadar rahat ki 2:44 süre ile 1. yapıyorlar kendilerini yani daha fazla bir şey demeye gerek bile yok.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Aynısını diğer joblarda da yapanlar var ama oyun buna dikkat etmiyor. Her account tek bir serverda tek bir jobunu sıralamaya sokmalıdır. Geniş bir şekilde açıklamak gerekirse ;

4 slot var. Senin her slotta priestin var. Yalnızca 1 tanesini drakiye sokabilmelisin. Eğer 4 slotta ayrı ayrı joblar (priest,warrior,rogue,mage) var ise hepsini sokabilmelisin.

Bu dediğim seçilecek tek bir serverda geçerli olmalıdır. Hak yerinin bulması dileğiyle...

Öncelikle bu konuda ben de bir iki şey söylemek istiyorum.Hak eden derken hak etmekten kastınız nedir? Draki'deki kural bellidir.En kısa süreyi yapan karakter en üstte olur.Ben de mageyle giren bir oyuncuyum ve 5 li 6 lı dk ları daha göremedim.5 dk lı süre yapan bir sürü karakter var.İllegal bir durum olmadan kendi itemleriyle girip bu dk yı yapan adama bir şey demek mantıksız olur fakat 1 hesap için aynı tür chardan 1'i sıralamaya girer kuralını koymak yönetimin elinde ve insiyatifindedir.Yanlız bu sefer demokraside çareler tükenmez diyen 5 dk cı arkadaşlar bir sürü hesap açıp yine istediklerini elde ederler.Bunun önüne de yine bir set çekmek istersek önerim şudur.Drakide'ki sıralama için premium şartı olursa kimse 3-5 kutu için bir account açıp ona premium almayı göze alamaz ve herkesin kendi oynadığı asıl premiumlu hesaplardaki birincil karakterleri rahatça kutu alabilir.

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 4_Tranquil View Post
    Şu konuyu onlarca kere söyledim kimsenin iplediği yok. Altarda 2 dakika 44 saniye ile 1. olan koxper vardı sıralamada.
    Otomatik level kasan bot karakterler ortaya çıkmadan önce 9dakika50 saniye civarı süreyle ilk 20 de olurdum şimdi ay sonuna kadar 30 40 larda olduktan sonra ay sonu ilk 100 den düşüyorum sıralamada olmuyorum.
    Kaç kere anlattım nttnow da da açık var drakide de diye ama nafile. Adamlar seri seri otomatik çar kasıyor her görevi otomatik yaptırıyor drakiye sokuyor.Bir günde 50 60 sıralama gerilediğimiz sıralamadan düştüğümüz oluyor ve sıralamadaki adamlara bakıyorsun daha önce oyunda görmemişiz.
    Adamlar o kadar rahat ki 2:44 süre ile 1. yapıyorlar kendilerini yani daha fazla bir şey demeye gerek bile yok.
    Altar'da 2 dakika 44 saniye yapan kişi 1 gün sonra ban yedi. Konu başka yere dönmesin. Ben bu dereceleri yapan kişilere kozper demiyorum, kozper olduklarını düşünmüyorum çünkü yaptıkları süreler normal süreler. Tüm server'larda 100'den fazla karakter olduğu için karakterleri illegal yolla kasmış olabilir o konuda bi şey diyemem eğer öyleyse ban yemeliler zaten. Ha ama şunu da söyleyeyim bundan 1-2 yıl önce sıralamada ilk 5'e girenler çoğunlukla kozper oluyordu (o zamanlar sadece ilk 5'i görüyorduk belki ilk 20-30'da da kozper vardı) ve banlattırmak için çok uğraşıyorduk. 63 level mage ile 6.55 süre yapan bi kişiyi tam yaptığı anda oyun içi yakalayıp konusunu açmıştım forum hesabımın geçmişine bakarak bulabilirsin. O konuda karanlık bi dönem vardı maalesef. O konuda gelişme oldu en azından. Bu karakterlerin hiçbirisini oyun içinde görmedim ama hepsinin en az 79 level olduğundan eminim mesela şu anda. Çünkü olmasalardı ban yerlerdi eminim. Karakterleri oyunda görmemen normal çünkü bu adam/adamlar çok büyük ihtimalle oyunda sadece bu işi yapıyor. Çünkü tüm server'larda her karakteri sıralamaya sokmak için bununla uğraşması gerekiyor. Benim hedefim buna sınırlama getirmek yönünde.