Results 1 to 8 of 8
    Senior Member EraJacque16's Avatar

Chrome Uyarı ekranı

bu nedir bilgisi olan var mı?
    consume & adapt

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Google Chrome tarayıcısının yeni bir özelliğine ait uyarı, bu özelliğe Password Checkup deniyor. Herhangi bir sitede Chrome üzerinden parola kullandığınızda Chrome parolanızı kontrol ediyor ve daha önce ifşa olan parolalardan biri mi değil mi diye bir kontrol gerçekleştiriyor.

Bir site veya uygulamadaki veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu uyarısı veriyorsa, Google Chrome aslında sana şunu diyor: Bu paroları artık kullanma

Uyarıyı görür görmez chrome ‘de ki güvenmediğiniz eklentileri devre dışı bırakın ve ifşa olan şifreniz ile aynı kullandığınız tüm hesaplarınızın şifresini değiştirin. Ayrıca ,farklı A, B ve C siteleri için aynı şifreyi kullanıyorsanız, bu 3 sitedeki şifreyi de değiştiriniz.

her ihtimale karşı şifreyi değiştirdim fakat anlamadığım konu şu; google bu şifreleri id bilgileriyle beraber mi tarıyor yoksa benle aynı şifreyi kullanan başka biri de benle etkilenir mi
    consume & adapt

bu olay 8 gün önce bana da oldu . Sıkıntı yok şifre de değişmedim , OTP de yok chara giren çıkan yok .

sadece düşüncem belki çerez politakası ya da sitedeki uygulamalarda sıkıntı olabilir .

Senior Member BERNARD31's Avatar
    https://monitor.firefox.com/

bu adresten mail adresinizi girerek bir veri sizintisinda verilerinizin calinip calinmadigini gorebilirsiniz.

Ayni sekilde, https://haveibeenpwned.com/Passwords adresinden de sifrenizi kontrol edebilirsiniz. Sifre durumu biraz farkli tabii. Buradan taradiginizda, sizle ayni sifreyi kullanan baska kisiler varsa onlar da cikabiliyor. Dogrudan sizin hesabiniz calinmamis olabilir ama benzersiz bir sifre kullaniz gerektigini hatirlatmakta fayda var.

Bu adreslerden genel bir kontrol yapip veri sizintilarinda sizan sifreleriniz varsa bunlari degistirmenizi tavsiye ederim.

aynı şifreyi kullandığım başka sitelerde bu uyarıyı almadım, bu uyarıyı almadan önce 1 defa captcha kodunu yanlış girdim bunla alakalı olabilir mi acaba
    consume & adapt

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    aynı şifreyi kullandığım başka sitelerde bu uyarıyı almadım, bu uyarıyı almadan önce 1 defa captcha kodunu yanlış girdim bunla alakalı olabilir mi acaba
    Captcha'yla alakasi yok durumun. Chrome kullanmadigim icin kontrolu nasil yapiyor bilmiyorum ama muhtemelem mail-sifre veya kullanici adi-sifre ikilisini eslestirip uyari veriyordur.

Yakin zamanda sizintilar oldu, veritabanini yeni guncellemis olabilirler. Taramalari araliklarla yapiyorlardir zaten muhtemelen. Pek cok sey olabilir ama kesin olan bir sey var, sifreniz sizmis

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Şifreyi bir kere değiştir bir daha uyarı verirse bir daha değiştirirsin. Parola sıfırlamak zaten beleş. İstediğin kadar değiştir