Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25
    Senior Member

Question Merhaba, İşletim Sistemi Hk.

Bilgisayarımda Windows 8.1 Pro kullanıyorum. Yurt dısından oynadıgım ıcın cok yuksek fpsler alamıyorum genelde 50-70 bandında oynuyor.
    Bu fps bazı anlarda 2-3 sanıyelıgıne 5 e dusuyor. Bunun sistemsel oldugunu dusunuyorum. Win 10 Pro kullanırken boyle bır sorun yasamıyordum ama o zamanda Runtime hatası alıyordum 6 saatte. Windows 8 gectıgımde sorun cozuldu ama sımdıde fps dususu yasıyorum.
    Ozellıkte FT giriş , PK , JR, kalabalık alanlarda oluyor genelde. Normalde de 50 sn. bir oluyor bu fps dususu.
    Bilgisayarımın ozellıklerını paylasacagım umarım bir cozum veya onerısı olan olur.
    Eger bir cozum olmazsa wın 7 gecmeyı dusunuyorum. Tesekkurler

Dell Inspıron n5110
    Windows 8.1 Pro 64 bıt
    i7 - 2670QM CPU 2.20 ghz
    8 gb ram
    Intel HD graphıcs 3000
    nvıdıa gforce gt525m

Senior Member QWE123CC's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Run time hatasi windowsla alakali guncelleme yapman gerekiyor veya ms sitesinden indirmen gerekiyor.
    Sonuc olarak isletim sistemi hatasi
    Winn7 pro win 10 proda bu hatayi 1 kere aldim silip gunceli yukledim suan icin sorun kalmadi

Senior Member
    Quote Originally Posted by BayerischeMotorenW View Post
    Run time hatasi windowsla alakali guncelleme yapman gerekiyor veya ms sitesinden indirmen gerekiyor.
    Sonuc olarak isletim sistemi hatasi
    Winn7 pro win 10 proda bu hatayi 1 kere aldim silip gunceli yukledim suan icin sorun kalmadi
    Tüm güncellemelerim tamamdı eksiksiz driverlere kadar araştırıp herşeyi denedim fakat çözüm bulamadım runtime hatasına 8.1 pro gectıgımde ortadan kalktı kendısı.
    Benim sistem bilgilerim göz önüne alındığında hangi sistemi kullanmalıyım 7 mi 10 mu ?

Senior Member
    Buradan çıkacak sonuca göre akşam format yapacagım, up .

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Kesinlikle windows7 kurma. Desteği kesilmiş bir işletim sistemi kullanmak yapacağın en büyük hata olur. Microsoft'un sitesinden 64 bit Windows10 indir, kur ve tüm güncelleştirmelerini yap. Sonrasında ekran kartı hariç tüm driverları mümkünse Dell'in sitesinde senin bilgisayarın için sunduğu haliyle indirip kur, ekran kartının driverını da nvidia'nın sitesinden indir.

Eğer elindeki hazır dosyalardan oyun kurulum yapıyorsan yapma, oyunu tekrar indir. Son olarak da ayarlardan Game Bar'ı kapat ve oynamaya başla.

Runtime Error hatasının ve donmanın sebebi donanımsal da olabilir, ve bu donanım aynı olabilir. Windows10'u korsan sitelerden indiriyorsan ya da hazır DVD kullanıyorsan da bu sorunları yaşıyor olabilirsin.

Karantina başından beri 2-3 farklı bilgisayarda en az 10 kere Windows10 kurulumu yapmam gerekmiştir işimden dolayı. Hiçbirinde Knight Online oynarken sorun yaşamadım kurulumları bu şekilde yaparak.

Senior Member enezx's Avatar
    O ozelliklere windows 7 ile daha iyi bir performans alacağını düşünüyorum.

Hatta internette performans modlar var onlardan da kurabilirsin gereksiz güncellemelerden arındırılmış performans amaçlı editler. Aynısının windows10 performans mod olanı da var.

Format atmak için bir engelin yoksa denemelisin bence

Senior Member Evanescence_TR09's Avatar
    Nickname
    :_EVANESCENCE_TR_:
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    HanimShardimiGetir
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Tüm güncellemelerim tamamdı eksiksiz driverlere kadar araştırıp herşeyi denedim fakat çözüm bulamadım runtime hatasına 8.1 pro gectıgımde ortadan kalktı kendısı.
    Benim sistem bilgilerim göz önüne alındığında hangi sistemi kullanmalıyım 7 mi 10 mu ?
    Windows 10 Home 64 bit kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Burada dikkat etmen gereken orjinal işletim sistemi kullanman ve güncellemeleri düzenli yüklemen. Ayrıca bu ''runtime error'' çözümü olarak Win + R çalıştır, sonra msconfig yazarak açılan sistem yapılandırması kısmından seçmeli başlangıç bölümünü denedin mi?

Senior Member
    Cevaplar için teşekkürler, Microsof C++ Runtime hatasını hiçbir şekilde çözemedim o yüzden başka yöntem deneyeceğim.
    Windows 7 gamer edition yükleyip deneyeceğim belki böyle çözebilirim.

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Quote Originally Posted by SeanZ22 View Post
    Cevaplar için teşekkürler, Microsof C++ Runtime hatasını hiçbir şekilde çözemedim o yüzden başka yöntem deneyeceğim.
    Windows 7 gamer edition yükleyip deneyeceğim belki böyle çözebilirim.
    Yapacaginiz en buyuk hata bu olur ama siz bilirsiniz.

Bilgisayariniz zombi bilgisayar olarak kullanilabilir, bir kisinin kriptopara madenciliginin parcasi olabilir, verileriniz calinabilir.

Degistirilmis ve ozellikle gamer mode gibi etiketlerle sunulan windows surumlerinde, sistemde acik yaratma amaciyla olsun olmasin, kernela mudahale ediliyor. XIGNCODE kernel degisikliklerini de taradigi icin hile kullanmasaniz bile supheli durum tespit edebilir ve ban yiyebilirsiniz.
    Last edited by BERNARD31; 07-29-2020 at 11:30 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BERNARD31 View Post
    Yapacaginiz en buyuk hata bu olur ama siz bilirsiniz.
    Hocam mesajlarınıza bakar mısınız vaktiniz varsa.